Samostalni biznis (success priče) - 3D arch viz

Discussion in 'Generalna diskusija' started by sgtPepper, Nov 18, 2016.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Hello darkness my old friend..

    [​IMG]

    Zanimljivo je da sam jucer rendao jednu scenu preko 9 sati i da sam PC normalno koristio, bila su nekad' po dva youtube 1080p videa. Prva jezgra je imala nekih 5% lufta. Sada, modeli auta i max out.. ne mogu surfati. i7 ..here i come. hahah..
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    Ev ja imam 32 threada i opet ne mogu gledat YouTube 1080p fludino dok renda. Vec task manager, i stavis priority na low ili zabranis Maxu da koristi npr. 1 jezgru CPUa.
     
  3. black

    black Komšija

    Stavi na low svakako NAILS , kod mene se rusio komp prilikom rendanja. VRay povuce sve resurse da cak sat ne radi kako treba.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  4. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    kako se ovo uradi ?
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Kako mi to nije palo na pamet. Evo sad sam stavio na low dok koristim PC a neka preko noci renda na normalu.

    @zippoo
    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]
     
  6. black

    black Komšija

    Re: RE: Re: Samostalni biznis (success priče) - 3D arch viz

    Brate sta to rendas tako dugo? Ja sam najduze 2:30h rendao ali je reza bila 18K*1.5K. Pogledaj postavke sto Ciro koristi.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Renderi su 8K s tim da se igram sa kvalitetom. Cisto da vidim kako izgleda i koliko dugo treba a onda te rendere bacim na stock sajtove. Prodat ce se. Moze i brze, naravno ali onako.. cisto da vidim kako izgleda. Mada opet, kod mene je 3570K na defaultnim klokovima. Nemam odgovarajuce hladjenje pa ga ne smijem dirati.

    Taj jucerašnji render je radio 6h. Nesto krace nego sto sam ocekivao.

    Opet, IMHO, sto se vise igra sa kamerom, FOV, itd.. to se vise optereti render. Onda zavisi koliko su kompleksni modeli u kadru, ako je zid bez tekstura, njega brzo predje, i obrnuto, one sjajne povrsine i sitni detalje na automobilima, renda najduze.

    Igram se malo sa svjetlom, kamerom, scenom plus postavkama. Da dobijem neki osjecaj u programu. Nisam jos nista cestito uzeo praviti. Svukao sam bas danas 150GB nekakvihi pakova tekstura i elemenata pa se trebam evo baciti na scene kuća i prostorija a evo bas sam sada stiga ostaviti da se skida i 5srw. Onda idu lekcije i pravo ucenje.. ovo je do sada cisto zahebancija, free roaming. Polako, tek mi je cetvrti dan. hehe..
     
  8. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    sada mi dodje mail da su naprvili i v-ray za sketch up :D
    pa eto neka neko proba
     
  9. black

    black Komšija

    Re: RE: Re: Samostalni biznis (success priče) - 3D arch viz

    Ima odavno to drug , ja sam ga prije 5 godina koristio. Sad su samo novu verziju izbacili. Nije bas intuitivan VRay za SketchUp , mnogo bolje radi u maxu.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  11. NAILS

    NAILS Moderator

  12. NAILS

    NAILS Moderator

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    [​IMG]

    Ima da na fejsbuku stavim ono, workplace: NAILS 3DSTUDIO !! haha. Nije ovo nista moje, naravno. Rastavljao auta kada sam se upoznavao sa postavkama i programom over all pa stavio rendere uz put da se prodaju.

    Još nisam zavrsio one tutorijale, shame on me, ali bice valjda nekog hajra od ovoga, lol.
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Nisam stigao popraviti spaljenu vaznu. Kasno je, valja spavat.

    [​IMG]
     
  15. Vedo

    Vedo Moderator

    To Corona ili Vray? Ako nisi probao Coronu za interijere - obavezno probaj. Premotaj na 21:00 i gledaj chuda od Light-mixa

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Vray je ovo a Corona izgleda extra. Moram se i sa tim poigrati.
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Jedna seksi sobica:

    [​IMG]

    Mozda sam mogao naci bolje asete ali je ovo bilo sklopljeno na brzinu. Svidja mi se kako je ispalo.
     
  18. Vedo

    Vedo Moderator

    Imas previse totalno crnih i sprezenih (cosak kreveta) dijelova, kao da ti nije ni ukljucen GI.

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Radio sam par verzija gdje se vide i na mračnim dijelovima detalji, ili kadriranjem crop ovog desnog mraka, ali mi se ova svidjela. Da se stvari u sobi pojavljuju skoro pa siluete. Nije dobra za komercijalu, slažem se. Teksture kreveta i poda su tanke, ali cu je probati redizajnirati malo kvalitetnije pa bude jasnije sta sam htio.

    Nego, sta je GI ?

    EDIT: Šit, vidim ja moram koristiti 3-4 izvora svjetlosti najmanje da dobijem upotrebljivo svjetlo. Nisam znao da je GI po defaultu na off. Recimo da sam za ovaj rad koristio 3-4 izvora svjetlosti:

    [​IMG]

    Jest mi i bila najmera koristiti mračnu scenu bez debelih sijena ali bi sa GI bilo to dosta bolje. Hvala za hint. Tek sam stigao do lekcije kako se teksture apliciraju. Ima još dosta toga preci. Vecinom odgledam lekciju-dvije pa onda radim na par scena gdje koristim stvari iz lekcija. Mislim da se detaljnije uci nego sve sagledati kao film pa onda raditi.

    Evo objašnjenje kak oradi GI za nas pocetnike:

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  20. Vedo

    Vedo Moderator

    Da, mozes fejkati GI tako sto ces naredati svjetala vise, al nije to to, to se radilo '96-e :) Svaki materijal u prirodi odbija/reflektuje svjetlost i 'salje' je dalje, to je upravo GI. Bez GI-ja, dijelovi koji su u sjeni su totalno crni, sto je daleko od realnosti.