Savjeti oko kupovine automobila u BIH

Discussion in 'Generalna diskusija' started by bhd, Dec 21, 2010.

  1. Haker

    Haker Veteran foruma

    ZolaIII and Ninja like this.
  2. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Pa dobro auto se brzo proda, ja bi pucao na Merca B klase.
    Kad već nećeš PSA/Ford. Cijene dijelova su kod svih iste, meni je to glupost, pa sad svi platforme šeruju, isti su dijelovi za WV, PSA, Reno, Opel, Fiat i dr. Možda da se izdvaja Merc, BMW, Toyota, Honda.
    Što se tiče, VW, PSA, Reno i sličnih, pa pouzdanost im je ista danas. Ovi gore koji se izdvajaju, sa razlogom su pouzdana vozila.

    Sad glup je onaj ko poredi cijenu dijelova za Mondea (D segment), sa Auris (C segment) i slično.
     
    Last edited: Jun 17, 2018
    ZolaIII likes this.
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Nije benzinac skup za odrzavanje. Mislio sam da trazi auta koja su kupljena u BiH i kojima se zna porijeklo. Ta auta kupuju i voze skroz drugaciji tip ljudi u odnosu na njemacka auta.
     
  4. ZolaIII

    ZolaIII Novi član

    Ja tražim solidno auto u dobrom stanju a to ko ga je prije vozio mi je svejedno sve da je imao i rogove na glavi sve dok je auto i papiri OK. Naravno nešto što je ovdje ipak zastupljeno je prednost jer će za to biti djelova (kako polovnih tako i kod Šipca).
     
  5. Ninja

    Ninja Komšija

    Oni sto ne znaju mijenjat brzine i drze nogu sve vrijeme na kvacilu.
     
  6. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ma to je auto za gej populaciju, šalim se, alfa je top, mana je njena težina i loše podešeno podvozje, koje na našim cestama često pravi probleme, isti je i citroen recimo. JTD motori su po meni najbolji dizeli.
    Sad svako kupuje šta mu odgovora, alfa sigurno nije auto na kome će se mijenjati više vozača, ako će ti žena/cura voziti, uzmi škodu, jest da bole leđa nakon 100 km, ali podvozje je robusno, to je auto za početnike koji se ne znaju popeti na trotar.
    Ja da sam momak i da imam pare kupio bi 159-ku, ovako vozim ono šta mi žena kaže.
    Fino pordično auto je B-klasa, mada bi ja radije lično uzeo uvijek c klasu.
     
  7. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Last edited: Jun 17, 2018
  8. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Jedini Ford kojeg bi ja kupio jeste Mustang ali, ne kao daily vozilo.

    @Haker stvarno bi vozio Alfu i to karavana? haha
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Danas nema loseg auta,moze samo biti da ga je vozio/vozi los domacin.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! likes this.
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Nisam mislio na pocetnike i nesposobne, jer njih ima u svakom autu. U firmi su nam bile sve Toyote od Corole do Rava, pregazila svaka preko 400k km, kvacilo mijenjano na 300k+ a obisle su Bosnu uz duz i poprijeko.
     
  11. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Tako je!

    Isto škode u firmi kod mene, ako su auta održavana ne vidim problem da bilo koje auto pređe tu kilometražu.
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Kakve veze ima sto je Alfa karavan. Shooting brake zapravo i dodje sportski SW. U prošlosti sa 3 vrata, danas i sa 5.

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    Ta je alfa jedino sto valja da se linkalo zadnjih par stranica. Nije nista manje lijepa/sportska ako je SW.
     
    Haker, Reventon and aNaToMiC ! like this.
  13. ZolaIII

    ZolaIII Novi član

    Ništa se ti ne brini oko reklamirane kilometraže natjeraću ja njih da garantuju povrat novca ako se ispostavi da odstupa od reklamirane naznačeno u kupoprodajnom ugovoru a plus jaran s kojim idem je porezni inspektor i naklatio bi im se na kosti da me zeznu tako da bi ih skuplje došla pita nego tepsija. Drug znamo se a i razumijemo dovoljno dizel sa preko 240K se uzima samo ako mu je urađena reparacija dizni i turbine i opet za manje para (ovi moderni dizeli) i od nekog kome stvarno veruješ. Zato većina vlasnika i prodaje kad pređe 200K.
    Bila mi danas jedna stara komšinica, došla sa Fabijom 1.4 benzin iz 2002 G, stanje auta vizuelno bolje od ovih 2012 - 13 po oglasima, prva farba prešla 136K kod nje četri godine al ona zna kupit a i brine glanca a i bolje vozi od ovih svih prisutnih na forumu. Ima brdskih relija more iza sebe.
     
    Last edited: Jun 17, 2018
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Opasan ti drug :)
     
  15. pac

    pac Komšija

    Sve zna...
     
  16. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ne mozes dokazati stvarnu kilometrazu, posebno ne iz uvoza, ovi tvoji eurocentar sigurno vracaju kilometrazu.
    Ja ne bih fabiju kad bi se u zapreznom vozilu vozao, jest robusna ali je sranje od auta.
     
  17. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Mislim da @bhd prodaje fabiju, makar je provjerena i zna sta kupuje.
     
  18. ZolaIII

    ZolaIII Novi član

    Nisam ja rekao da hoću Fabiju već je to bio primjer kako se čuva auto, dok bi Oktaviju Tour uzo bez puno razmišljanja.
    A Reno mreža je uvezana ko rijetko koja pa ne vidim zašto ne bi mogao. Možda ti znaš nešto oko toga s čim ja nisam upoznat?
     
  19. selvin

    selvin Moderator

    Ne moze ni ovlasteni servis znati da se vraca kilometraza ako je vratis izmedju dva redovna servisa i oni je tako zabiljeze. Ako to auto uopste ima redovnu servisnu historiju u ovlastenom, sto je gotovo pa nemoguce jer je staro toliko godina, i ne bi doslo u BiH po toj cijeni da je sve tip top.
     
  20. bhd

    bhd Veteran foruma

    Tale.
    Fabia nije sranje od auta. To je samo i samo tvoje misljenje.

    U 5 gosina redovnog odrzavanja auto je stalo 0 puta. Pokvarilo se 0 puta.
    Da nije udobna ko citroen nije. Da je pouzdano auto jeste itekako. Da nije preskupo za odrzavat nije.

    I ja bi ml uzeo il ds5 al nema se para :)
    Prostri se kolko ti je krevet dug.

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk