Savjeti oko kupovine automobila u BIH

Discussion in 'Generalna diskusija' started by bhd, Dec 21, 2010.

  1. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Po čemu garantuješ, Škoda je iz uvoza, drugi si vlasnik, auto ofucano.
    Pa evo i ovi daju pismenu garanciju, i meni auto izgleda da je sa malom kilometražom, ovo tvoje ne izgleda, i ako već trebam da biram radije ću uzeti 2.0 HDi motor koji prevali 800k od šale, nego 1.2 benzinjaru sa upitnom kilometražom.
    Imamo istu Fabiju 2 na poslu, prešla 400.000k izgleda baš ko tvoja. Sutra ti uslikam i sat i unutrašnjost.
     
  2. bhd

    bhd Veteran foruma

    Skoda nije iz uvoza. Kupljena u AC Skoda Mostar :)
     
  3. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Jel servisirana u ovlaštenom servisu?

     
  4. bhd

    bhd Veteran foruma

    Da, sve i jedan racun dostupan :) kasko osigurana do novembra 2013 (5godina osigurana bila.)

    Vidi, kad covjek ima para onda ne gleda neke stvari, nego uzme sta mu se svidja. KAd si nekako "ogranicen" sa budzetom gledas da prodjes ok... Pogotov kad je auto macak u vreci

    Dodatno ovi sto dolaze vani (izuzev kramara koji su kolko se moze vidjeti ok).

    Buraz, stoji auto na oglasu cirka par mjeseci. Od tada do danas se javilo 40ak ljudi.
    Od 40 35 davalo zamjenu, ostalo probalo ali nije ponudilo svoju cijenu.

    Oticice, kome pase kompaktno auto. Nije udobnost, ali pouzdanost je na nivou :)
     
  5. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Svejedno ja bi opet uzeo auto c klase pa i sa lažnom kilometražom, nego se vozio u ofucanom kontejneru.
    Taj 1.2 HTP trocilindraš radi ko traktor, ta fabia uz manje brdo stenje ko šokačka mlada prvu noć, 2.0 HDi je za njega tihi ubica, o 100 kW i 320 NM da i ne govorim. A isto troše :D
     
    Last edited: Jun 18, 2018
  6. bhd

    bhd Veteran foruma

    Svako za svoje pare vozi sta zeli :)
     
  7. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Budi sretan ako izvučeš 7k za tu škodu, mada realno vrijedi ispod 6k.
     
  8. bhd

    bhd Veteran foruma

    Nisam gladan, nek stoji :)
     
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    Njegova je je 1.4 to je ok za to auto. Ja sam u 1.2 prešao 10k i tale po običaju pretjeruje. Osim siceva auto je čisto ok, kao svako drugo u toj klasi. Predstavljam da sa boljim paketom dodji i bolji sicevi.
     
  10. bhd

    bhd Veteran foruma


    Ma ja, 1.4 , 4 klipa, nije 3 kao 1.2 i 1.4 tdi.
    Elem tu je to negdje u pet deka. Tale ima antiskoda sindrom :)
    I ja bi skoda combi 4x4 octaviju, but $$ :D
     
  11. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Pa jeste, samo što svako drugo u klasi košta 6k, a sicevi su drama, kao "tabure" iz doba turaka i kažem ova njegova je ofucana pravo, ABS i radio standardna oprema.
    Imam anti Fabia sindrom, i sindrom leđa koja bole, i taj izbačeni nos unutra gdje je klima i radio, koljenima izlupaš redovno. Uglavnom iz tog auta svaki put izađem kao polu-invalid, mada sam invalid i onako :D
     
  12. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Upravu je Tale, ja iste probleme imam sa ocevom Oktavijom, cista smeca od auta. Ganjam trenutno sebi auto i Skodilak mi ne pada ni na pamet..
     
  13. bhd

    bhd Veteran foruma


    Tale, da prostis seres.
    cuj ofucana :) Sem volana nista poderano, nista izlizano.. sve tip top :D antiskodasu :)
     
  14. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ma Octavia iole ima neku čar, ali i kod njih hrpu mana, meni lično kod MK-1 onaj volan, response time kao u doba dial upa, loše kočnice, i stalno nešto škripi nazad, otvoriš gepek i moliš Boga da te nešto ne okupa, onda kad sjedneš u auto, propadneš u ambis, onda Octavia A5 FL doima se ko odlična limuzina, ali mk1 udobnija u vožnji meni lično od mk2 fl, vjerovatno radi povećanja tereta, pa slabo ovjes upija neravnine, uglavnom nije me dojmilo. Nije škoda loša, robusna je, ali ja ispod Octavie A5 FL ne bih išao, a i to je jako precijenjeno auto.
    Jeste, prednja karambolka i hauba puna udaraca od kamenčića, farovi malo povukli kondenza, i ofucan volan. ABS vrh opreme, vjerovatno doboši nazad.
     
  15. bhd

    bhd Veteran foruma

    nisu dobosi, to je kod 1.2 sto ti vozas pa si razocaran.
    Farovi nisu povukli kondenza, top stanje sve :) Pa ima kamencica stas :)
     
  16. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja sam vozio tu 1.2 HajTiPolako do Pule i nazad... Hvala, ali ne hvala.

    I još nešto i Fabia i Octavia imaju problem sa spužvom na volanu koja se ofuca i počne da se "okreće" oko volana... Ja, i ta 1.2 ima problem sa lancem motora... Rastegne se...

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  17. Almir

    Almir Komšija

    kupio novu fabiju ziro problema i opet bi....al mi zao ove od pocetka kod nas presla u ovih 7g oko 60 000 loko vožnje, svi servisi ovlašteni kasko to pukne ko bič ;)
     
  18. Ninja

    Ninja Komšija

    Sto bi mijenjao ako neces napredovat?
     
  19. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Klasični Bošnjo iz Golfa II u Fabiju do smrti.
     
  20. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Golf 2 je udobniji od fabije.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk