All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Cuj nema, jesu malo dosadni sa hibridima zadnjih godina ali opet imaju odlicnih motora.
    A Honda jest pri vrhu.
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Toyota je u manje-vise sve svoje high performance modele imala uglavnom tudje motore.

    BMW radi najbolje motore na planetu, poslije njih ide Honda.
     
  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    Čuj najbolje. Koje najbolje, dizele? Benzince?
     
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Toyotin VVTI benzinci su medju najboljim, nepoderivi. U familiji smo imali Corollu 1.6 benzinca sa 110ks, lanac motor, auto sa 150k na satu se nije culo kad udje u avliju. :)

    BMW je dobar ako ga nadjes da ga neko nije gazio. Ako vidis da je vozac ispod 40 godina znaj da mu je uzeo dusu.
     
    Bio_Sam_Zmijanac likes this.
  5. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Honda ima bolje motore od Toyote, V-Tec, najbolji motor ikad, a genralno japanci prave najbolje benzinske motore.
     
    aNaToMiC ! likes this.
  6. Esh

    Esh HWB

    Hajmo sad kolektivno ubaciti malo u prvu, uz vježbe disanja. Ima finih i aktivnih tech / gaming tema.
     
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    BMW smeće, nisam čuo da neki brend ima više krepanih mjenjača.
     
  8. Vedo

    Vedo Moderator

  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne moze BMW niko ni opepelit.
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    Ima BMW svojih musica, 2.0 dieselima pucaju lanci pa saspu cijeli motor (desava se i u 3.0 dizelima), benzinci su im ipak pouzdaniji. Al kao i svi, skoro pa nema Audi benzinca koji nema nakupljanje cadzi i ostataka ulja na cilindrima, pa rasklapaj cijeli motor i cisti itd.

    Sent from my CLT-L09 using Tapatalk
     
  11. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Kako ne moze, pa od 2006 prave katastrofalne motore, N20, N43, N53, N54. Sve sranje pored sranja.

    Meni generalno evropljani su sad svi tu u 10%, kad bi kupovao novo auto, Toyota corolla definitivno, za moj standard naravno.
    [​IMG]
     
    Last edited: Sep 18, 2018
  12. Sena

    Sena Veteran foruma

    odmah nakon N54 je izasla revizija N55, N20 je sasvim ok motor.
    Jos samo reci da nevalja porsche 3.8, i baci svabe u propast.
    Redni sestaci kod benge su odlicni motori, koji zahtijevaju novac, a bosnjo hoce sve djabe.
     
  13. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ne seri, znam sta govorim, svi navedeni motori su imali probleme, pucali lanci, tajminzi, stradali injektori.
    Ako ne znas ne javljaj se, evo ti povlacenja N20 i N26 motora, zvanicno od BMW-a.
    http://www.rightfootdown.com/cars/automotive-news/bmw-redesigns-n20-timing-chain-components-n26-too/

    A svabe su generalno pale, u pouzdanosti, mozda samo Mercedes nije pravio ogromne igranke, ali svi su usli u ere mikroelektronike i sicusnih injektora, losih moterijala od kojih su se izradjivali lanci i blokovi, sto bi mujo reko, skrtarilo se u poslu.
     
  14. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ja, povlacio se 918 Spyder, bas zbog motora, i ne valja znaci auto?
    Rijecnik ti je bezvezan.
     
  15. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Cuj, povlace se auta, uglavnom radi nekih gluposti, tipa EGR ventil, protokomjeri ali bas BMW i
    nije bas nesto za pohvaliti obzirom da je motor novije generacije, za razliku od onih motora koji su prije 5 godina imali slicne probleme.

    Opet ti govorim, previse se povlace i popravljaju greske, ispade svaka druga serija ima katastrofalne greske.
     
  16. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Da ti dodam još N47 i M57
    http://prestige-german-engines.co.uk/engine-issues/bmw-timing-chain-failure/
    In 2009 BMW has recalled about 700,000 vehicles because of design flaws that caused sudden engine failure.
    In October 2010, BMW recalled 130,000 vehicles due to a fuel pump failure.
    In February 2013, BMW recalled another 569,000 vehicles that were suffering from sudden engine failure.
    In 2015 BMW has extended a recall of UK cars to cover 312,000 vehicles, which are at risk of stalling completely while being driven.
     
  17. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Tale popij apaurin smiri se malo. Sreća pa tvoja toyota nije opozivala vozila u milionima.
     
    Sena likes this.
  18. bhd

    bhd Veteran foruma

    Gledao sam ovaj model uh... :D
     
  19. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Pa na svakom autu strada motor ako pukne ili preskoci zubcasti remen. Da ce tek tako sam od sebe puknuti nema sanse, jedino ako ga nisi na vrijeme zamijenio ili ga je neko nestrucno postavio. I taj remen ili lanac ne pravi BMW nego imaju firme koje to prave za njih tipa Continental. Ne mozes okriviti nijednog proizvodjaca auta zbog toga.

    Edit: kod VW-a na 1.4 tsi motoru je lanac bio problem zato sto se vremenom rastegne za par mm i napravi problem, ali je to radila neka firma za njih koji su koristili los materijal. Nije VW tu mogao nista, nego nogirao tu firmu i od 2010 su ponovo stavili klasicni remen.
     
  20. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Drugari, iznenada se ponovih, Volvo S60, 2014, 2.0, D4, 133KW, momentum oprema. :)

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    Last edited: Sep 19, 2018