All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Zar vas ne fataju milicioneri ? 100KM je kazna. Lažnjake sam jedino kod taksista vidio.
     
  2. Almir

    Almir Komšija

    na vw i sl se moze ugasiti tj prekodierati da ne pisti... ja se navikao da vezem..
     
    heroic likes this.
  3. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ja se vezem i ne vezem, navikao na ono pistanje tako da mi je svejedno.



    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Vezem se. Navikao se odmah vezat, i to je jedna dobra navika.
     
    dams82 and heroic like this.
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Ja se sjecam oko 2005, vezali smo se samo kada bi izlazili iz grada. Nekad' i tada zaboravis. Sada policijske patrole znaju biti po dvije u razmaku od 300 metara. Skoro po osam sati bude jedna ispred moje garaze. Rigorozni su pravo. Jos nisam dobio kaznu kako su pooštrili mjere ali nema zayebancije. Par puta bili specijalci pa su kopali i mene i auto. Imaju po gradu i oni "presretaci" na motorima pa zaustavljaju ove sto divljaju.

    Sad mi krene ruka da se vezem kada preparkiram. Treba se vezati. Budala iz suprotnog pravca na svakom koraku.
     
    heroic likes this.
  6. Qler

    Qler Veteran foruma

    sinoc sam komsiji rekao da se veze, reko nije meni zbog tebe, nego skupa mi sajba :D
     
    forzamilan, Neraa and heroic like this.
  7. heroic

    heroic Komšija

    Kod mene obavezno vezanje svih putnika u vozilu. Svako odvezivanje podrazumijeva zaustavljanje vozila.

    Sad mi je jasno sto niko ne voli putovati samnom :D
     
  8. Qler

    Qler Veteran foruma

    i djecu sam naucio, prvo vezanje kad se sjedne u auto pa onda. Ako ja nekad krenem sa parkinga prije nego se stignu svezati to je galama :D haos
     
    heroic and Vedo like this.
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ja neznam vozit ako nisam vezan. Nekako mi osjecaj kao da cu sklizniti sa sjedista :)
     
    heroic likes this.
  10. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    i ja se vezem redovno,sto zbog sigurnosti,sto zbog bezveznog bacanja para na kazne
    a kako idu kazne ako se suvozac ne sveze...je li njemu kazna ili vozacu

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
    heroic likes this.
  11. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    suvozacu
     
  12. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Au u sta preraste ova diskusija oko pojasa. Jel' vam se ikad desilo da stavite nesto tesko iz trgovine na sjediste, a on se satra od piske? :) Normalno da se svako treba vezati.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  13. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    U tom slucaju stavim taj fejker za pojas :) uzeo ga u prodavnici za 5km/par.
     
  14. Almir

    Almir Komšija

    najelegantnije rešenje je soft to isključiti ako si toliko zapeo, ja nisam isključio... teško je prvu godinu kasnije se navikneš :) a ta priča nešto teško staviš voziš ne pije baš vode...
    još kod mene neće da pusti ručnu ako se ne vežem...al recimo isključio sam startstop da uvijek bude ugašen a palim kad ja hoću a ne obrnuto kako je po defaulutu... pa kad već ima vcds uključio da kad se ubaci u r desni retrovizor spusti i tako te neke tantavice...
     
  15. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    I sam se ponekad ne vežem, ali čemu svrha sigurnosti, airbagovi, ako si nevezan.
     
    Last edited: Oct 5, 2018
  16. heroic

    heroic Komšija

    Po novom mislim vozacu da ide. Vise nije obavezan samo suvozac nego svi putnici.
     
  17. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Treba biti svako vezan ko na sjedistu ima pojas, eh sad po novom i ima li sta novo ne znam. Licno bio svjedok prije godinu kad je trebala kazna ici suvozacu jer nije bio vezan. Je li se sta mijenjalo od tad, ne znam.

    Ali mi nema logike da vozac placa i dobija kaznu ako se suvozac nije vezao.
     
  18. anel007

    anel007 Komšija

    prije nekoliko dana poznanika zaustavili presretaci, njemu kazna za ne davanje signala pri prestrojavanju a suvozacu jer nije bio vezan
     
    heroic likes this.
  19. Qler

    Qler Veteran foruma

    Mene zauzaviše malo prije Zagreba uhvatili me na 170km/h... Htjeli 1000kn da mi kaznu napišu reko ljudi ja to nemam.. I ba kraju dao im 350kn i 20KM :) napisali mi dvije kazne jednu 250kn i jednu 150kn...

    Dobro sam prošao :) ali sam za malo jače od 7h bio u Vodnjanu

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  20. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Jesi to jopet išao u Pulu.