All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. donjapa

    donjapa Overclocker

    Pa idete valja na paralelno parkiranje obojica? Tj. bocno se moze klasifikovati kao i jedno i drugo dok je paralelno jasno auto iza auta. :D Kao sto @adsubzero rece tad mu neces biti do vrata. Tad mozes biti meta samo idiotima koji idu trotoarom i kljucem paraju iz zajebancije.

    Kad sam u Mostaru zivio vidio sam jednom da je neko povukao liniju dugu mozda 200m na sva auta koja su bila parkirana tu preko noci. Zao bilo vidjeti, tako da se naviknes i ocekujes da ce toga biti jer levata ima na sve strane.
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nesto si pobrkao, paralelno je jedan pored drugog, duzinom vozila, a bocno je jedan iza drugog.

    Paralelno je opasnije jer osim sto je moguce dobit parnice od vrata, moze se desit da neko previse namota i dobro te podere. Kod bocnog su najvece sanse da ce se naslonit branikom - bolje nego da ti zakaci vrata npr.
     
  3. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Paralelno i bocno su jedno te isto, tj auto iza auta :D
     
  4. donjapa

    donjapa Overclocker

    Pogresno tumacis "paralelno" drug, evo ga googlaj pa vidi:
    https://www.google.se/search?q=para...i60l3j35i39.1058j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

    [​IMG]
     
  5. aeRo

    aeRo Komšija

    Jbg buraz novo auto je danas luksuz uzeti i da se tackica pojavi na njemu covjeku nije drago, ali uvijek ima gore od goreg. U Sa kad se vratim prvo sto cu obezbijediti tj. i prije nego sto zvanicno preselim je neka garaza ili osigurano parking mjesto.
     
  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Cojk je elektro inzinjer i treba ga shvatiti :)
    Zna se sta je paralelno a sta serijski :)

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
    veki81, adsubzero, Reventon and 2 others like this.
  7. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Kako god tumačili tehniku parkiranja, ako su jedan pored drugog, vratima do vrata, valjda su paralelno jedno do drugog. Tu se dešavaju udarci vratima. I ja uvijek gledam da ako ga tako parkiram, ostavljam do nekog mlađeg, skupljeg vozila, logično, jer vlasnici istih paze kad otvaraju vrata.
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    aNaToMiC ! likes this.
  9. heroic

    heroic Komšija

    Nije, ako su jedan pored drugog onda je garaza, nije paralelno jer parkiras okomito na smjer kretanja ili eventualno pod nekim uglom. Paralelno se odnosi na smjer kretanja ne na druga auta.

    Danas sam opet bio u svom autu, touchscreen je super, ako uvijek bude ovako radio odlican je. Stvari na ekranu su ogromne ne mozes fuliti i relatovno je brz kad otvaras nesto (ima mini efekat/animacija). Zvuk je beton, Bose lupa ko veliki. Napravim mini review cim registracija bude gotova.
     
  10. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Necu se ja svadjati, ali mene su u prvom osnovne ucili da ako dva auta stoje jedan do drugog vrata do vrata, da su paralelno jedan s drugim. Dobro ne u prvom, petom razredu mozda.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  11. heroic

    heroic Komšija

    Jesu auta paralelna, ali se termin paralelno parkiranje odnosi na pocetnu i zavrsnu poziciju auta, ne na polozaj u odnosu na druga auta.

    Termin je univerzalan svugdje u svijetu i odnosi se na isto, parkiranje paralelno u odnosu na ulicu.
     
    aNaToMiC ! likes this.
  12. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Pa onda ne citas moje postove.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    heroic likes this.
  13. Almir

    Almir Komšija

    ja sam primjetio da su vecina parking mjesta mala, na vecini vrata na 1/2 provlacenje i sl, po meni jedino gledati po ovim trznim parkirati da je sa jedna strana zadnji ili prednji dio kod nekog betona pa da se rizik reducira na 1/2
    inace kasko pa makar uzeti kes nemora se raditi :)
     
  14. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Procitaj uslove kasko police pa da vidimo hoces li prijavljivati svaku sitnicu.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  15. heroic

    heroic Komšija

    Upravu si.
    Pomijesao sam se sa komentarima sa prosle stranice :D moj komentar je trebao biti upucen @Stevie_Ray :D
     
    Alibegovic likes this.
  16. Qler

    Qler Veteran foruma

    Paralelno parkiranje je kad si paralelno u odnosu na cestu. A kad si okomito u odnosu na cestu to je garaža. Ne gleda se paralelno sa drugim autima. Nikad se nije gledalo, to je tebe možda u petom učila učiteljica koja nema položen vožački :)

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
    aNaToMiC ! and heroic like this.
  17. heroic

    heroic Komšija

    Kasko za razliku od obaveznog ne uslovljava zakonski da mora poskupiti. Ja prijavim stetu u svakoj godini i uvijek ista cijena. Jedino kod prve stete nemam ucesce, kod druge 20% od cijene police, kod trece 40% i tako nekako ide...
     
  18. Almir

    Almir Komšija

    pa ja to godinama radim, 5 ili 10 posto na 2500kaska je koliko? farbanje samo jednih vrata ili meni na ruke te pare je u ovl servisu 250km ako su dvoja ili cijela strana ode to na 1000 jbna parnica...

    ako nema parnica ja trazim za ostecenja od posipnog materijala nikad nisam dobio ispod 700km...
     
  19. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ni ti ne citas sta pisem ...

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  20. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Pa prica je bila nacin parkiranja, a ne kako koje auto je pozicionirano u odnosu na drugo. Bezveze se konfuzija uvukla sa nepotrebnim stvarima.