All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    mene skoro skidose radarom,nisam imao pojma da vozim malo brze...doduse tu je 50 a ja isao 69... reko ma daj,bas sam usporio...kad mi lik pokaza snimak i ocitanje...na kraju sam dobio kaznu 40 KM
    nego nisam ni znao da sada imaju radare sa kamerom i one rucne,sada se milicajci igraju na poslu

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  2. Almir

    Almir Komšija

    jel tačna informacija da će u njemačkoj sad na proljeće biti zabranjen euro4 i na autoputu, a na jesen i euro5...jel ko šta čuo? znači zabrana i na autoputu...
     
  3. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ako jest, dobro je :D
     
  4. heroic

    heroic Komšija

    Mislim da je u pitanju samo za odredjene gradove/autoputeve.

    Zna li neko kakvo je pravilo kod nas u vezi onog znaka za obaveznu zimsku opremu (guma sa lancima na plavoj podlozi), da li oznacava samo obaveznu zimsku opremu (zimske gume ili ljetne+lanci) ili obavezne lance?
     
  5. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Čuo sam i ja o nekim zabranama.. ali, sva ta auta idu na otpad. Neće se moći izvoziti izgleda.
     
  6. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    To ti je znak da moraš imati lance na pogonskim ako je snijeg na cesti.
     
  7. heroic

    heroic Komšija

    Policajac me peglao da moram imati lance, bez obzira sto imam sve 4 zimske gume, snijega ni na prognozi.
     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Hoce policajac da ruca a nedaju mu se njegove pare. Isto sto je i trazio sajlu za vucu a po zakonu je zabranjeno slepanje nego zoves BiHAMK.
     
  9. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Kako mislis po zakonu je zabranjeno slepanje?
     
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    To treba pitati njih...
    Skoro sa prijateljom u autu i zaustavili ga, rutinska kontrola, na sve nacine hoce da uzme "cvaju". Na kraju nema sajlu za slepanje. Drug zovne komesara i on mu kaze da se auto ne smije slepati, pa ti i ne treba sajla. Na kraju nas policajac pustio, a krivo mu nije malo :)

    Ja znam da ne smijes po auto putu, a na ulici mozes do prve radionice ili da se sklonis sa puta.
     
  11. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

  12. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    jesmo li mi u BiH u medjuvremenu dobili barem jednu novu stanicu za el. punjenje?



    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
     
  13. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Nesto rade na tome
    https://zrnosoli.com/2018/11/10/nov...edu-bih-i-energoinvest-elektricni-automobili/
     
  14. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    A šta ako je Automatic mjenjač ima li smisla uže za slepanje?
    I ovo za lance je budalaština.
     
  15. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Poenta je da sve zavisi od policajca. Ima ih normalnih, a ima i sirovina koji se prodaju za malu porciju cevapa. Kada si u belaju, on kao sluzbeno lice, a i kao covjek, bi trebao pomoci, a ne da ti lupa kaznu za gluposti.
    Ne mozes se sa njima puno raspravljati, bio on u pravu ili ne, izuzev ako si dobar sa njegovim nadredjenim.
     
  16. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Zaustaviki mene prosle godine u Lukavcu. Rutinska kontrola,sve ok al vidim nesto mi se podviruje pod auto pozadi. I eto ga do prozora: Gospodine, znate....sve je u redu al "kuka". Znate zakon kaže da ukoliko se kuka skida morate je skinuti (euro kuka) a ako se ne skida onda naravno ne morate. A Vaša se ne skida, znači ne morate. I ja pitam pa šta sad? Kaže ja ću Vas pustiti al nek znate, ima svakavih kolega.


    Znaci kako koji te kolega zapadne. A u mene kuka dosla na autu, OEM kuka fabricki postavljena sa atest plocicom na sebi.

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
    heroic likes this.
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Ninja likes this.
  18. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    'divljaci'

    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
     
  19. heroic

    heroic Komšija

    Ko ceka, taj i doceka

    [​IMG]

    [​IMG]
     
    NaLe!, kolinsb, SamiRX-8 and 10 others like this.
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Auuuu, cestitke, da se navozas!! :)
     
    Neraa and heroic like this.