All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Pa kojom logikom, slab ti mjenjac, odes malo u njemacku, dokrajcis ga i bum u ovlasteni, bihamk ti plati novi?
    Ne bih rekao, obezbijede ti prevoz do servisa i to je to. Ako imas onaj najveci paket i moras kuci, dobijes i rentacar dok ne bude gotovo. U pitanju je pomoc na cesti, ne full kasko...
     
    aNaToMiC ! and dams82 like this.
  2. heroic

    heroic Komšija

  3. kio

    kio Komšija

    Ej, nisam ni citao svoj kasko toliko detaljno. Sta kasko pokriva, pokriva li mehanicka ostecenja tipa ode ti dizna ili neki klinac na motoru. Ili samo limarija
    Btw ima li neko preporuku za reparaciju sajbe. Negdje u Blazuju mi kamencic napravio manju ogrebotinu sa vanjske strane, velicine nokta.
    Stavio sam bijelu kesu radi kontrasta. [​IMG]

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  4. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Pitanje za vas sto ste vani
    Da li se i u EU putevi posipaju sitnim kamenom kao kod nas,pa onda taj kamen kada se istopi snikeg razbije sofersajbu,prednji dio karambolke i haube isto tako bude istucan,kao da je neko drzso metu n ahaubi i pucao iz vazdusne puske

    Ili je to samo praksa u BiH

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
     
  5. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Kamen a u nekim zemljama i sol.
    Izolacija podvozja unosan biznis :D
     
  6. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    'ode ti dizna' nije mehanicko ostecnje. Ako 'ode' sto je 'otjeras' cekicem, onda jeste :D
    Posto imas kasko, sto bi radio reparaciju, kupis novu sajbu.
     
    kio likes this.
  7. kio

    kio Komšija

    A jebem ga ja neću cijelu sajbu mjenjati radi toga, isplati li se kasko peglati. Gledao sam nekada reklamu, kontam da bi se ovo moglo sanirati bas je sitno.
    Ali ako neko ima pametnije rjesenje

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  8. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Ja sam to nedavno radio. Onaj servis sajbi prije Gazprom pumpe prema Rajlovcu. Gledao sam kako radi, pola sata proces traje. Na kraju se malo smanji ta fleka ali je i dalje vidljivo, ne može je ukloniti ili skroz zakrpiti, ali on kaže da bar sprečava dalje širenje pukotine.

    Oni kod stadiona Koševo su ispali totalni neprofesionalci, 10 puta sam ih zvao, nikad nema termina, ili moraju na teren, pogrešno radno vrijeme, dva puta poljubio vrata u sred radnog dana.

    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
     
  9. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Pa imas onu neku tecnost sa alija ili ebay ,par dolara e sad samo ne znam koliko je to ucinkovito
    Ista stvar nqvodno poprqvlja i display kada je malo napukao
    Proguglaj malo

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
     
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ono je poveliko ostecenje, ja bih zamijenio sajbu ako je kasko, pogotovo ako ti bode oci.
     
    kio likes this.
  11. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Kod mene je ogrebotine od brisača i to poveća. Osjeti se pod noktom pretpostavljam nema tu lijeka osim zamjene sajbe?
     
  12. kio

    kio Komšija

    Generalno imam pitanje, ako aktiviram kasko sada za ovu sajbu, i desi mi se nesto ponovo za mjesec, dva da li se opet moze kasko aktivirati ili? I sljedeca kasko polica ce biti skuplja?

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  13. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Imas li bonus onaj bonus od 50% uracunat u pocetnu premiju kaska? (5 uzastopnih godina nisi prijavio stetu). Kod Euroherca ima u pravilima malus kada 3 puta (cini mi se) uzastopno prijavljujes stetu polica raste. Pricam napamet, ako sam pogrijesio neka me neko ispravi, neda mi se traziti ona knjizica sa pravilima.

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk
     
  14. selvin

    selvin Moderator

    Kod mene je kod Sarajevo Osiguranje bilo da drugu i svaku sljedecu stetu sufinansiras, tipa 10%, nisam siguran z procenat.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  15. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Nemas sta sufinansirat ako nisi takvu fransizu odabrao. Full kasko + bez fransize ucesca = ne placas nista. Eventualno ti moze premija police rasti, ako prijavljujes stetu.

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk
     
    Last edited: Jan 2, 2020
    kio likes this.
  16. heroic

    heroic Komšija

    Kod Sarajevo i UNIQA je tako za full kasko bez fransize. Prvu stetu pokriva 100%, iducu stetu ti placas 20% ali od cijene police ne od stete.

    Npr policu placas 1000KM, prva steta oni sve, druga steta ti placas 200KM nebitno kolika je steta 100 ili 10.000KM.

    3 steta 40%, 4ta 80%, 5ta i svaka poslije 120%...tako nekako.
     
    kio likes this.
  17. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Kod Euroherca premija osiguranja se povecava: kod trece stete 30%, cetvrte 50%, pete stete 100%, seste i svake naredne 200% od premije osiguranja.

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk
     
  18. heroic

    heroic Komšija

    Mislim da ti se ne povecava premija nego je tvoje ucesce taj procenat premije.

    Ja sam jedne godine imao 3 stete na starom Megane-u, iduce godine opet ista cijena kaska, samo sam platio 150KM kod druge i 300KM kod trece stete.

    Nisu zakonom obavezni da ti povecaju cijenu police kao za obavezno AO. Mozee svake godine imati stetu i idalje onaj popust za 5 godina bez stete :D
     
    kio likes this.
  19. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Post iznad doslovno sam prepisao iz svoje Euroherc police u okviru koje su ta pravila.

    Sekcija u pravilima gdje se to regulise se zove povecanje premije - malus i bukvalno pise ono iznad.

    Ja kad sam potpisao ugovor ugovorio sam full kasko, bez fransize ucesca i receno mi je da ne ucestvujem u steti ama bas nikako.

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk
     
    Last edited: Jan 2, 2020
    kio likes this.
  20. Vedo

    Vedo Moderator

    Evo zamjeni mi ÖAMTC bateriju (to je njihov Bihamk). Zamjena i kodiranje baterije gratis, baterija 285€. Ista ta baterija u online shopovima 165€. Jbga :/


    Sent from my iPhone using Tapatalk