Savjeti oko kupovine automobila u BIH

Discussion in 'Generalna diskusija' started by bhd, Dec 21, 2010.

  1. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa naravno, gdje god je gorivo jeftino niko živ čađare ne vozi osim kamiondžija

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    Qler likes this.
  2. Pasha

    Pasha Komšija

    U Njemackoj ako ne prelazis preko 20 000 km godisnje ne isplati se uzimat dizelasa.
    Ja na benzinca imam 70 Eura poreza dok ovi sa naftasima od 300 pa na dalje.
     
  3. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma I ovdje se ne isplati, cijena kupovine i održavanja na kilometra i od 15 20 k godišnje jednostavno nije isplatio... Smeće gorivo. Ali jebi ga, ja sad sa bratom tražim za njega C klasu benzina automatika svi nas gledaju ko kretene zadnje...

    Sent from my Huawei P30
     
  4. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Tjera te na dizel, ni u austriji nije nista puno bolje sto se tice izbora.
    Ja sad trazim auto ali nema sanse naci, i onih par sto ima su nabili nerealne cijene.
     
  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    Čudan je naš mentalni sklop, benzin jednostavno nije opcija. Ja znam ljude ne pređu ni 10k I opet kupi dizela i to da ga po gradu vozi.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  6. selvin

    selvin Moderator

    Kad ste vec kod dizel vs benzin, sad se sjeti da nisam napisao sta je otac na kraj kupio. Uzeo je Nissan Qashqai, 2014. godiste, 88k na satu, 1.2 benzin, 115KS, kupili ga u GumaM. Bilo je iznad planiranog budzeta, placen je 22500, s tim da su odradili mali i veliki servis i godina garancije ili 25k km standardno za Renault Selection vozila.
     
  7. Almir

    Almir Komšija

    evo sto volim dizel [​IMG]
     
  8. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Za stvarnih 4,3 treba voziti ko penzic otvorenom cestom 60-70km/h konstantnog tempa.
    Tu ce i moderni benzinac 5L uzeti.

    Morao bi prelaziti 40k godisnje da ima racuna s obzirom na cijenu odrzavanja.
     
    aNaToMiC ! likes this.
  9. Qler

    Qler Veteran foruma

    Jebo gorivo, ono je najjeftinije...

    Sent from my Huawei P30
     
    aNaToMiC ! likes this.
  10. Almir

    Almir Komšija

    recimo ovo je od vikenda sa tz- vlasic ispod 3h i daleko od penzionerske voznje sa 4.3l znaci prosjek je 60kmh
     
  11. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Pa to je to, 180km otvorene ceste za tri sata, bez zaustavljanja i naglih ubrzanja. I par deci sto boardcomputer slaze.
    Scenario za najnizu mogucu potrosnju.
     
  12. Neraa

    Neraa Aktivista

    To je audi a6 od 1700kg + putnici, benzin 1.8tfsi sa istom snagom uzima na slicnoj relaciji 7-8l.
     
  13. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    TFSI je govno, VW grupa nema postenog benzinca, ali i on moze proci sa 6-6,5 u tom scenariju.
     
  14. Qler

    Qler Veteran foruma

    Meni trosi oko 6-7 otvorene... Mogu spustiti možda ispod 5 ali jebo me to

    Sent from my Huawei P30
     
  15. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ubacite plin i onda ne gledate koliko trosi,nego koliko kosta :D
    a kod mene sada loko voznja,bukvalno kilometar od posla i na posao i trosim i benzin i plin istovremeno,jer ako hocu na plin,moram ga upaliti ujutro i sacekati da se zagrije neke 4 minute i prebaci na plin a kada mi je mrsko cekati,ne uspije se sam prebaciti dok dodjem kuci :D
    tako da vozim na benzinu ,pa ako se uspije prebaciti,prebaci,ako ne nikom nista i sipam podjednako i jednog i drugog :D
    a ljeti recimo,prebaci se na plin za pola minute,minutu i onda mi 20 KM benzina bude mjesec i vise ,jer sluzi samo da u leru radi minutu i prebaci na plin
     
  16. Almir

    Almir Komšija

    ovo nije klasicna otvorena cesta proci zivinice banovice planinu konjuh tamo oko lasve viteza pa do travnika pa se popeti na planinu vlasic i sve to ispod 3h nije pio voznja, mislim pogledajte kolika vam je prosjecna brzina pa ce te vidjeti o cemu vam pricam.

    statistika na autoputu je druga prica a i druge au brzine i sl
     
  17. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma ništa plin, 6 ijek neke zajebancije. Meni treba neki dobar benzinac oko 2.0, klase mog Mondea. Eventualno ovi novi turbaci... Ali to, oko 200KS benzina mjera.

    Sent from my Huawei P30
     
  18. Haker

    Haker Veteran foruma

    Moj bi za ovo uzeo oko 6l što je meni zanemarivo. Nije sporo vozio, ne bi prosječna bila 60.

    Evo Konjic - Sarajevo pa 30km po sarajevskoj gužvi oko 17h pa do Vogošće i onda Vogošća Konjic.
    Auto put i sama brda i eto dosta grada 6,7. Ne bi dizlo ispod pet litara mogao nema šanse
    @zippoo kralju ja ne mogu da vjerujem da pališ auto radi 1km. Da mogu ja bih ti oduzeo auto [​IMG]

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    Last edited: Feb 18, 2020
  19. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Dobar je plin kada ga uradi neko ko zna znanje, ali se zato i plati kako treba za kvalitet. Ovo postade tačno dizel vs benzin, a moje mišljenje je nek vozi ko god šta hoće. Znam da ja ne bih dizela više nikada, ali što ti reče, turbo benzinci su danas baš primamljivi :D
     
  20. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ja sam najmanju potrosnju imao od Zivinica do Banja Luke, 70-80 u petoj brzini, 4 litra :D