All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Nije bas da nema, negdje izmedju 150-200k kilometara zavisno od auta i profila voznje dodje do nakupljanja prevelike kolicine pepela koji nema kuda, tako da je dobro odraditi skidanje i masinsko ciscenje prije nego se pocnu dijelovi filtera pregrijavati i lomiti.
    Naravno to je izrazenije kod auta iz prvih generacija sa DPF-om, dok nisu ispeglali detalje, ali nijedan filter nije vjecan.
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    To sto poniste gresku je isto kao da si zaljepio flaster preko lampice na satu, cak je i jeftinije :D Ako ne ocistis ili fizicki ne odstranis dpf nisi nista dobio, doci ce trenutak kao da si stavio bananu u auspuh.
     
  3. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ne bavi se lambda regeneracijama. Lambda pokušava napraviti što čišće izduvne gasove pa da dpf ima što manje posla a senzor difernecijalnog pritiska pokreće regeneracije.

    Ja sam do sad imao samo 1 (jedan) slučaj pokvarene lambde na jednoj 2.0TDI škodi i bar 30 slučajeva dif senzora.

    A već 100 puta prožvakano s DPF nema problema onaj ko vozi lijepe ture. Stalna gradska vožnja i dpf je ubijen za vrlo kratko vrijeme.

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    Plus nije brisanje greške stvar koja trajno riješi ni problem ni check engine. ECU opet skenira i ako problem stvaran opet će baciti check engine.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  5. Reventon

    Reventon Veteran foruma

     
    zippoo likes this.
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Sto se DPF tice, jedno je cadja a drugo pepeo. Pepeo zauvijek ostaje u DPF-u, a nastaje tokom regeneracija - spaljivanja cadji.

    Zato DPF ima svoj zivotni vijek, zbog porasta kolicine pepela, manja mu je mogucnost apsorbcije cadji. Bukvalno manji kapacitet. I zato se jave sve cesce regeneracije.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  7. XTRage

    XTRage Veteran foruma

  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Halali, nisam vidio


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    [​IMG]

    [​IMG]
    [​IMG]

    Prodjem svaki dan pored ovog, mnogo mi se djasvi. Iduce auto BMW?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! and heroic like this.
  10. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    M paket, fina boja, felge i branici/pragovi, zato ti je lijep, u obicnom izdanju nije toliko :D

    Ima kec osobine bmw-a ali je pomalo auto, gepek i klupa su bas minimalni zbog zadnjeg pogona.
    Zadnja generacija je prednja vuca pa su i te osobine malo drugacije.
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Za volanom je skoro pa isto kao i trica. A laksi je, znaci agilniji. Jest, zadnja klupa je bas mala, kao kod klasu manjih auta, al to mi je nebitno.

    Sve znam, ovaj ima bas lijepu opremu (i unutra), vidim mnogo vulgaris keceva 116i/118i ili 116d, ratkape itd, nisu ni blizu privlacni kao ovaj, logicno...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  12. zoi

    zoi Veteran foruma

    Pa eto s druge strane ulice je crni BMW koji ne izgleda ni blizu privlačno :)
     
    Stevie_Ray and Aldiin like this.
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Vidi stvarno. Zato sto ih ima ko pljeve, na svakom koraku hehehe. Slikas jednog keca, drugi u kadru.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  14. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Dobar auto Al za žene u 20im
     
    dams82 likes this.
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne seri, zene u tim godinama voze Minije. I njih je pun grad.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  16. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Preletih cca 350km, malo se dizne procepile, ni najmanjih problema nije bilo :)

    Nije qashqai hebiga, ali eto meni moze proci :D


    https://imgur.com/a/LeSdsEi

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
    Vedo and Stevie_Ray like this.
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Valjalo bi 1M zaganjati. On je ko bombona.
     
    aNaToMiC ! likes this.
  18. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Meni ne ide ovaj BMW i hatch, to mi je kao lijepa žena bez guzice. Meni je F30 startna mjera.
     
    EL NINO CFC likes this.
  19. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Da li je neko od vas imao iskustvo da zbog lošeg goriva prikaže misfire na jednom cilindru, pa onda i na ostalim?
     
  20. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Kolega prosle sedmice sipao na in vivo jeftini dizel, bmw 525 2000 god euro3, sjebao se da valja. Motor nemirno radio, bas taj misfire imao. Morao dodati aditiv, nakon toga nasuti kvalitetnije gorivo i promijeniti filter goriva. 30KM jeftinog goriva ga kostalo da je mogao nasuti pun rezervoar najskupljeg dizela.
     
    SamiRX-8 likes this.