All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. dams82

    dams82 Komšija

    Ma da, prvo je se sa čelika prešlo na aluminij, pa sa aluminija na plastiku, mada je to s plastikom više bilo da naprave uštede u proizvodnji i kratkotrajnost dijelova kako bi i kasnije uzimali novac na popravkama... Sad euro norme kao zbog ekologije, a koliko samo plastičnih dijelova završi u smeću na planeti Zemlji...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    I troši kao dzambo dzet a ide kao freza. Masa novih auta pređe preko 300k e sad što kod nas dođu takva i mi ocekujemo još 300k je druga prica.
     
    Stevie_Ray likes this.
  3. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ne troši kao džambo džet, pogledaj malo recimo koliko košta isto auto sa 1.6 HDi i 2.0 HDi motorom iz 2015 godine, ili sa 1.6 TDi i 2.0 TDi motorom, razlika u cijeni čak do 5000 KM, a u potrosnji je razlika zanemarljiva, a konstrukcijski ovi veći motori su teži za 150 kg, ali su zato pouzadiniji, ja mislim da svaki i novi i stari 2.0 može prevaliti 1 milion a ovi mali spakovani u alu foliju ako izdrže pola miliona to je odlično.
     
  4. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    https://inews.co.uk/inews-lifestyle/cars/uks-most-reliable-cars-named-502333
    The French manufacturer beat Skoda and Hyundai at the top of the table for the cars with fewest faults.
    Of the recognised premium brands, only Volvo made it into the top ten, with disappointing results for many well-known high-end makes.
    The JD Power survey used data from more than 11,000 car owners to track the number of faults experienced in cars registered between November 2015 and January 2018.

    [​IMG]
     
    Lamagician likes this.
  5. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Naslov na tom linku je malo clickbite gdje jeTale zagrizao, jer od 8 auto segmenata, jedino pezo 208 je uzeo prvo mjesto u segmentu malog auta. U kompaktnoj klasi, nema 308 nigdje hahah
    [​IMG]
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma te “analize” su gluposti, eto kao prvo ne moze biti tako velika razlika izmedju Peugeota i Citroena kad je to isto auto.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Reventon likes this.
  7. dams82

    dams82 Komšija

    Kao i škodino drugo mjesto, a ostala braća posve nisko...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! and Stevie_Ray like this.
  8. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Kad vidis na tom grafu gdje su Nissan, Vauxhall/Opel, Mini i Ford a gdje Toyota odmah znas da nema veze sa zivotom.
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Sjetih se kada je TG negdje u drugoj sezoni proglasio auto godine: Rolls-Royce Phantom.

    Ne kontam koji su standardi ali fokus i Octavioa ne mogu u istu katerogiju. Sta im je mali SUV a sta kompaktni ? Ili Small Car i City Car. Sta je UP ako nije minijatura od auta. Od tih 6 modela, Adam je mozda najbolji a njega nigdje na listi. Top three models.. E klasa sama u kategoriji. LOL.
     
  10. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Da napišem za problem sa burazovim E87, nekako se u isto vrijeme potrefilo da je sipano "loše" gorivo sa stradanjem dvije bobine. Nisam vidio da li su originalne, auto prešlo nekih 100k :)
     
  11. dams82

    dams82 Komšija

    Misliš na Ford Focus i Skoda Octavia?



    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pa to i jest ista kategorija.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  14. dams82

    dams82 Komšija

    C segment druže... Nešto si pobrkao...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Octavia je 4.6m, focus je 4.3m mislim. Vozao sam novog focusa kada mi je rodjak ljetos dolazio i 2019 Octavia se osjeti gotovo za klasu veca. Pogotovo na zadnja klupa. Ko je sjedao primjetit razliku u dizajnu zadnjih naslonjaca. Octavia se jednostavno osjeti kao vece auto. I kod starijih modela:

    [​IMG]
    2013 Octavia

    [​IMG]
    Focus 2013

    Jesu na papiru isti segment ali su ta auta jednostavno za razlicite svrhe. Nesto se ne sjecam da se politicari vozaju nazad u Focusu :D

    Ali i ti segmenti se danas gube. Pogotovo u SUV kategoriji.
     
  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Mnogi misle da je Octavia ista klasa kao Passat, a ne Golf bas zbog velicine. Zato se i dobro prodaje.
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Nisam bio fan Octavie dugo, ali zadnjih godina je stvarno dobar sedan za te pare. Oni moraju karikirati Octaviu da ne prave konkurenciju passatu, ali oni VRS modeli imaju super opremu.
     
  18. dams82

    dams82 Komšija

    Zainteresovali ste me
    Ovakvu sam neko vrijeme želio Octaviu dok joj nisam spoznao mane, nakon toga kupih ovakvog Focusa, tu je to s dimenzijama. Može se reći da Focus ima manje prostora za noge na zadnjoj klupi, meni ne igra neku ulogu, djeca su još sitna, a i supruga je sitna pa povuče sjedište naprijed tako da nemam problema... Inače Golf 7 karavan je kraći od Octavie iako su na istoj platformi.
    https://imgur.com/a/4vKnLMS
     
    NAILS likes this.
  19. dams82

    dams82 Komšija

    Opet ti Octavia i Passat
    Passat je brat od Superb-a

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    forzamilan likes this.
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Suerbe je nesto veca, desetak centi. Superb mi je zanimljivije auto. Mozda sto passata ima k'o gofova.