Izbor kvalitetnog madraca

Discussion in 'Generalna diskusija' started by kvaju, Nov 11, 2013.

  1. Sena

    Sena Veteran foruma

    Spavao sam u starom stanu na moj san madracu, i odlicno je bilo, predobar madrac, oko 300KM, sada u novom stanu sam na sofi, jer volim na tvrdom da spavam, jednostavno mi vise godi.
     
  2. AdoSA

    AdoSA Komšija

    U neboderima na Otoci ima firma Nobil. Isao tamo jedne prilike sa drugom da gledamo madrace... ima madraca od najnize do najvise kvalitete, kao i primjere sa unutrasnjim presjekom svakog modela. Mozes otici tamo i provjeriti ako ti je blizu... :)
     
  3. Pionir

    Pionir Overclocker

    Kod mene je obicni Nobil, tvrd i materijal je takav da na njemu klizi posteljina :)

    Meni odgovara zbog tezine, imam oko 98 Kg, a supruga sigurno 72 (visoka je dosta).

    Kod Dine je, bar tako mislim, najbolji. Ima vunu sa one zimske strane-zakon.
    [​IMG]
    Otac je ribar i sam koristi vunu, a meni je kupio prostirku za auto.

    Neka zena je to isplela, meni super odgovara, jer se ljeti ne znojim i zimi nije hladno za prostatu :wink:
     
  4. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Sad znamo što si "malo udaren"
    Ja spavam dobro i nemam problema, smori me posao tako da mi je san takav da čak i položaj rijetko mijenjam.
    Običan krevet bez madraca vuna.
     
  5. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ja spavam na kaucu godinama i nemam nikakvih problema ni sa snom,ni sa umorom...kauc je poprilicno tvrd ali ne pretvrd,ne volim osjecaj kao da dasci spavam :)
    A jastuk je tanak i mekan,ja ne mogu spavati ako je jastuk debeo a posebno ako je tvrd...naounio sam jedan memorijskom spuzvom i probao spavati...ma nema sanse,kao da na betonu spavam :D
     
  6. KingT

    KingT Veteran foruma

    Spavam na fotelji na razvlacenje vec 7 - 8 god :p , iako imam i lezaj koji se razvlaci ali mi je mrsko.

    Koristim dva jastuka jer volim visocije jastuke a nikako da se nakanim da kupim dobar jastuk .

    Sve u svemu ciganija teska :smt005
     
  7. Pionir

    Pionir Overclocker

    Ma nije ciganija uopste :wink:

    Dok je moja sestra imala pravi krevet i vecu sobu, ja sam spavao u 6 m2 na kauc/sofi godinama.

    Kada sam se ozenio, pa dijete, poceo sam rjesavati neka slicna pitanja/problematiku.

    Memorijska pjena je termo-senzibilna, pa sto je hladnija soba, jastuk je tvrdji (na -1 i vise mozes nekom glavu razbiti sa njim :D)
     
  8. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Nek si ti investirao silu para u teraflops-e a kicmu i vrat......ko ih *ebe. :D
     
  9. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    ja sam na dvosjedu na razvlacenje,u rijetkim situacijama i na fotelji na razvlacenje,a kako sam i rekao,spavam bez jastuka :mrgreen:
     
  10. bhd

    bhd Veteran foruma

  11. Qler

    Qler Veteran foruma

    Nobil, a i MojSan... Vjeruj mi, beton.
     
  12. bhd

    bhd Veteran foruma

    gledam nobil i vidim ima finih, mada poskup pofino.
    Jel iko zna kad su im akcije, iliti neki sajamski cjenovnici.

    Neko rece da bude pocetkom godine/
     
  13. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    9 stoja haha a ja svoj platio 130 eura i jos mislio nije bas ni jeftin :)
    Gledaj nobil dodjes kod Vekija na kafu i cevap kod Rapija i u Biloj usput odes direkt u Nobil vidit madrace mozda su jeftiniji a domace
     
  14. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja sam oko 600KM platio svoj u NoBilu, prije cca 4 godine i nisam se pokajao. Stella 160x200 pa eto vidi koja mu je cijena, ne sjećam se tacno...
     
  15. veki81

    veki81 Aktivista

    Krevet je od mene ako mu se svidi :mrgreen:
    [​IMG]
     
  16. zhady100

    zhady100 Aktivista

    Trazi u YYSK-u najskuplji Dreamzone madrac, ja kad sam gledao, kostao je oko 1300KM u dimenziji 180x200. Madrac otkida. Ali nahvatat crni petkak pa uzet za 650 bi bio pun pogodak.
     
  17. bhd

    bhd Veteran foruma

    Isao danas ovo je fakat jedan od boljih..
    http://jysk.ba/spavaca-soba/madraci/mad ... -wellpur-0

    trenutno na akciji 700 - 10% danas vip, 630 km.

    Bio u nobilu, mojsan, andrijasevic danas sve obisao, lezao, buraz ovakav madrac kod njih 1300++ bez da ce ikad biti ikakvih popusta, stim da je samo u jysk garancija 25 godina, a vamo 5, 3, 2 (kako sam nabrojao).

    Jysk deff
     
  18. Minx

    Minx Aktivista

    Nesto se ne sjecam ali jysk nema 200x200cm? Steta.
     
  19. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

  20. Qler

    Qler Veteran foruma

    Da dignem temu iz mrtvih, ledja me bole haos u zadnje vrijeme i kad lezim na madracu imam osjecaj kao da sam na nekoj kosini, da nije ravan... nemam pojma sta je :) zena kaze da je njoj OK... u glavnom, odlucio sam da uzmem na rate madrac i sad ne znam Nobil ili MojSan... Dormeo i to ne bih, jer nekako ova dva mi djeluju dosta kvalitetniji. Sad sam na Nobil madracu i bi oje dobar do prije mozda godinu dana i od tada imam problema...

    Ja sam na nekih cca 100kg navukao sad u Coroni a zena je tu u 65-70 (koliko ja znam :D ).... Ima li neko neki savjet, preporuku? Na sta da obratim paznju? Mislim da mi odgovara čvršći madrac, da ne volim da upadnem, a opet ne znam sta je bolje za ledja...