Izbor kvalitetnog madraca

Discussion in 'Generalna diskusija' started by kvaju, Nov 11, 2013.

  1. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Definitivno probaj ako mislis ozbiljnije pare dati. Skupo ne znaci da ce ti goditi.
     
  2. kvaju

    kvaju Komšija

  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    Neki dan sam bio u jysku, snizeni su sa 1000km + na 400. Ne znam kakvi su na duže staze, meni je ono previše mekano.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  4. nivla

    nivla Komšija

    nemoj da se zajebes i kupis ono smece iz jyska
     
  5. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Ima tema za madrace :D, ja koristim mojsan cini mi se dreamer, to je najbolje sto imaju.
    Tu se provede skoro trecina zivota i nema mjesta stednji. Definitivno da trebas probati, ali sto tvrdji to bolji (preporucile zene :D) tj zdraviji, zato gledaj ove hotelske jer nemaju nekih fensi pjena i folova 9 zona. Naravno, ako su vec ostecena ledja, kukovi, onda mozda moras meksi. Sigurno bolje tu uloziti nego u telefone od 2 3 hiljade :D
     
    Last edited: Feb 11, 2024
    dino73n likes this.
  6. zoi

    zoi Veteran foruma

    Zato ovaj što sam ja stavio ima i tvrdu i mehku stranu. Mi smo probali tvrdu i nakon pola sata vratili nazad haha Jednostavno nam pretvrdo bilo. Nije ni ova mehka sad da propadaš ali ima memory pjenu pa je puno udobnije.
     
  7. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Zavisi u kojem polozaju spavas. Prijatelj radi u firmi za namjestaj i svaki dan vraca madrace. Ljudi izvale velike pare, pa ih boli scaka kost jer nije za njih.
     
  8. nivla

    nivla Komšija

    uzeo ekstra tvrdi s25 gold, vec bila zamjena, a evo i ovaj novi nakon 2g ide na reklamaciju jer je smece, bude top al brzo propadne
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Kupio sam i ja nekog skandinavca prije 7-8 godina. Nije to to. Zato sad idem na drugi brend.

    Cim je madrac od 1000+ na akciji 400km znas da nesto ne stima.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  10. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Jysk u sustini nikada nema akcije, oni imaju napuhane cijene i onda na akcijama prodaju po realnim, nazalost uzmu dosta ljudi na foru.
     
    Haker and zoi like this.
  11. dams82

    dams82 Komšija

    Ja sam prije nekih 8 godina kupio nadmadrac u jysk, memory pjena, 8cm. Imam neki loš madrac i hajd da ga nadogradim. Izuzetno sam zadovoljan, bio na nekoj akciji i ja uspijem nagovorit da daju još popusta, dobio još 20%. Do tad su me leđa boljela ujutro, a poslije nikad više. A vjerujem da su cijene prenapuhane, kod njih je dobro što imaju kalendar cijena pa ti mogu reći npr kad će neki artikal biti snižen pa sačekaš ako ti nije hitno da kupiš.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! likes this.
  12. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Na madracima su marze brutalne, cijene su po 5-10 puta vece nego sto bi bilo realno.
     
  13. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Ako su kod svih ponuđača tolike marže na madrace, a narod kupuje, onda je to realna cijena :p

    U Jysku je takva politika s cijenama na svu robu. Bijele cijene nikada ne plaćam. Ako šta hoću uzeti a nije na akciji barem 50%, pitam radnike. Oni mi kažu kada će biti sniženo 50%. Ili mi ponude da kupim sada po punoj cijeni, da sačuvam račun i ponovo dođem kada bude na akciji, pa će mi vratiti razliku.
     
    dams82 likes this.
  14. selvin

    selvin Moderator

    Prebaceno u temu za madrace.

    Kod mene je Nobil Stella, drugi vec. Super madrac. Nisam bas siguran da se dobija nesto posebno skupljim madracima. Pogotovo ono 30+ cm i ko fol bestezinsko stanje i te stvari. Vjerovatno za dosta osoba nece odgovarati tvrdoca.

    Za marze i realne cijene, da se madrac kupuje svake godine onda bi mogla biti i normalna marza, nisu dzaba vece marze. Daju garancije i po 10-15 godina i ocekujes da ga neko napravi za 100Eura i tebi proda za 150?
     
    forzamilan likes this.
  15. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Jedna od rijetkih stvari gdje cijena ne kaze nista ili kaze skroz malo.
    Od 200€ bude jednako dobar ili cak bolji od onog od 800, a neki od 400 bolji od oba.
    Cijene su totalno random, ko koliko napuca, u masovnoj proizvodnji je to mizeran trosak.
     
  16. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ja sam primjetio da često podiginu cijenu artikla za 50% i onda stave akciju 20-30%. U biti artikal se čini kao snižen, a ustvari ga plaćaš skuplje. Klošari.

    A kvalitet JYSKA se meni pokazao kao veoma loš.
     
  17. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Pa i moj san ima akcije, pa i ovaj sto gledas mozda bude snizen, jel to znaci da s njim nesto ne štima? :D

    Definitivno isprobati u salonu, iako ni to nece previse reci, jer moras odspavati na njemu i ujutro se probuditi.

    Meni npr odgovara tvrdji madrac, i prije par godina sam zbog toga i mijenjao i cak uzeo jeftiniji model s kojim sam daleko zadovoljniji.

    Sreca je da obicno svi daju bar 10 godina garancije i odredjeni rok za povrat.

    Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
     
  18. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Zar postoji radnja koja ovo ne radi, s dizanjem cijena?
     
  19. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Postoji itekako.
     
    IdeMedoSumom likes this.
  20. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    "Bolji" i "dobar" su stvar subjektivnosti.

    Madrac koji ima 1000 dzepicastih opruga po m2 je sigurno skuplji za proizvesti od onoga sa 150. Ako pored opruga ima i dva sloja memorijske pjene, to ga cini skupljim. Ako ima one anti-alergijske slojeve, sloj s cooling efektom, i sl, isto ce biti skuplji. 5, 10 ili 25 godina garancije, isto vjerovatno utice na konacnu cijenu.

    E ako ti ne umijes odabrati madrac za sebe, to je druga prica. Ako je za tvoju tezinu i licnu preferencu bolji tvrdji madrac, mozes uzeti onaj extra mekani od 1000KM, i neces biti zadovoljan.