Izbor kvalitetnog madraca

Discussion in 'Generalna diskusija' started by kvaju, Nov 11, 2013.

  1. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Za kicmu i opcenito ledja, najbolje je da je lezaj sto tvrdji, tj da ne upadas uopste.
     
    Qler likes this.
  2. Ekstrauterina

    Ekstrauterina Aktivista

    Prije manje od godinu uzeo Stella madrac iz Nobila. Za sad sam super zadovoljan. Drzim ga na speri, a ne latofleksima, tako da ga to cini jos mrvicu tvrdjim. Cijena mu je sasvim korektna, mi smo svoj dimenzina 200x160 platili oko 400km na snizenju.
     
  3. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Imaju i modeli madraca gdje je jedna polovica tvrdja a druga meksa, korisno za bracne parove sa razlicitim preferancama i/ili velikom razlikom u kilazi.
     
  4. Mujka

    Mujka Komšija

    najbolje uzet 2x madraca i rahat :D
     
    Reventon likes this.
  5. zoi

    zoi Veteran foruma

    Od mene preporuka za MojSan, i kod nas i kod roditelja već godinama bez ikakvih problema a ugođaj ekstra. Neki je cijenom oko 500-600 KM ne sjećam se tačno model, mogu ti pogledati ako te interesuje, dimenzije bit će da je 160 ili 180 sa 2.
    Jedna strana je mekša a druga tvrđa, pa sebi okreneš kako ti odgovara, a presvlaka na madracu isto ima dvije strane, zimska i ljetna. Ja sam čak gledao kod njih i onaj najskuplji ali mi je ovaj bio taman omjer uloženo dobiveno. Mi spavamo na ovoj mekšoj. I nije tačno da ti treba što tvrđi madrac, to bi bilo tako da spavaš na leđima, a na bolj ipak treba malo i da ulegne da imaš fin položaj kičme.
    BTW u mojsan smo kupili i jastuke od memorijske pjene, odlični.
     
    donjapa likes this.
  6. donjapa

    donjapa Overclocker

    Ovo bas i nije istina. Tako da nebi preporucio kolegi da se zaleti i uzme tvrdji madrac misleci da je to rjesenje njegovih problema.

    Ovo mi koristimo trenutno. Doduse proces uzimanja madraca tj kreveta je bio takav da smo isli na "kontrolu" da vide sta nam odgovara i vec 2 godine otkad smo u kucu uselili spavamo kao ... "bebe?", "zaklani?".. uglavnom spavamo bez problema. Kad god odem na putovanje, hotel, bilo sta, odmah se osjeti promjena i donji dio ledja boli.

    U nas je jedan madrac ali je podjeljenj u dva dijela tj supruga ima ono sto njoj godi a u mene je relativno tvrdje.

    Isto ovisi kako spavas, ja spavam na strani tako da je madrac skrojen tako da u predjelu kukova bude tvrdje a gornji dio malo da bude meksi tako da kad gledas tijelo lezis relativno ravno. Ima nekakvih 7 zona duz cijelog tijela. :D

    Dormeo nebi predlagao, imao sam ga, dofurao cak u Swe iz BiH i nije to bilo to.

    ps: Tek sam kasnije skuzio da je ovo investicija vrijedna svih para tako da nemoj stediti na tome.
     
  7. Lamagician

    Lamagician Komšija

    U svemu tome treba obratiti paznju na prozracnost - pogotovo ko ljeti ne koristi klimu u stanu.
     
  8. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    I od mene preporuka za stellu i generalno nobil, duplo manje para od dormea a tu su negdje kvalitetom.

    Sent from my LG-H870 using Tapatalk
     
  9. Qler

    Qler Veteran foruma

    Pazario u MojSan, 649KM madrac, neki sa dvije strane, 31cm debljina, ojačane bočne ivice... Probavao nekoliko njih i ovaj mi nekako najbolje legao..

    Sent from my Huawei P30
     
    Lamagician likes this.
  10. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Nista nema.bitnije od dobrog madraca.Takodje preporuka za moj san.Svoj smo platili nesto vise od 750KM prosle godine nema dalje ko na oblacima.Preporodila se kicma od njega

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
    Lamagician likes this.
  11. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Iko cuo za ove Casper madrace, navodno americki a proizvode se u njemackoj i belgiji....

    https://casper.com/uk/en/mattresses/hybrid-mattress/

    Sinoc bila neka greska sa voucherom za 30% off pa sam narucio madrac od 930 eura za 290 eura...ako prodje narudzba testiram ga :)
     
  12. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Imao si i NoBil, sada imaš MojSan? Koji je bolji? Cjenovno su otprilike tu negdje.

    Bio danas u salonu MojSan i pitao za popuste, Black Friday i tako to. Veli radnica da toga kod njih nema, eventualno da se dobije neki jastuk gratis, što me malo odbija :D
     
  13. Qler

    Qler Veteran foruma

    Meni si cini da je MojSan malo bolji... ili sto je noviji pa jos nije "popustio"... NoBil mi je nekako u sredini kao propao... ne znam kako da objasnim..
     
    IdeMedoSumom likes this.
  14. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Nakon koliko godina je propao? Je li barem 5 godina izdržao?
     
  15. Qler

    Qler Veteran foruma

    2011 ga uzeo, dobro je izgurao :)
     
    IdeMedoSumom likes this.
  16. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    Čisto da napomenem da uz dobar madrac, jastuk i stolicu - probleme s leđima možete veoma lako riješiti ispravnim vježbama za mobilnost par puta sedmično.

    Ja sam cijelu mladost proveo na lošim krevetima, a većinu života sam spavao na ležajevima na razvlačenje (čitaj: Kauč). Naravno, dok sam mlađi bio nisam imao problema.
    Kad sam se oženio, prije 5 godina, kupili smo krevet - i to na moje navaljivanje uzeli kao tvrđi, bolji. Bože koliko sam izlomio leđa, vrat, rame, krsta na tom krevetu.
    I sve mi smeta, sve me boli.

    Da bih prije dvije godine prvi put u životu pristao da krenem nešto kao malo trenirati - upoznam trenera koji je na moje iznenađenje obrazovan, profesionalan i posvećen.
    Na stranu trening kao trening, ali same vježbe mobilnosti, ilitiga "zagrijavanje" kako ga svi zovemo, su mi promijenile život. To je pravilno zagrijavanje od nekih 10ak minuta.
    Evo već dva mjeseca ne treniram, ulijenio se i imam puno obaveza, ali mobilnost uradim barem dva puta sedmično i mogu vam reći da krevet i njegove mane (opruge, tvrdoću, užasnu toplotu) apsolutno više ni ne osjetim.
    A nisu teške vježbe, doslovno samo raspoređene na gornji, donji dio tijela, lagane vježbe razgibavanja.

    I kad se zamislim, sjetim se zašto me kao mladog nikad ništa nije boljelo - zato što sam stalno bio u pokretu, ali stal-no!
    Od šetanja, igranja lopte, košarke, bicikla, pa fizičko u školama, pa zajebancije s rajom, tamo-'vamo, stalno...
    A onda postanemo 'odrasli', sjednemo u kancelariju i sve to zanemarimo, ulijenimo se - naravno da ćemo osjetiti.


    TL;DR: Tjelovježba je čudo, a u kombinaciji sa dobrim krevetom, madraeom, jastukom, stolicom - svetinja!
     
    Last edited: Sep 13, 2020
    FearLess, kvaju, NeTRa1der and 2 others like this.
  17. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Kakva su iskustva sa madracima? Vrijeme mi je da se počastim kvalitetnijim spavanjem i opasno sam bacio oko na MojSan madrac,high end klasa. Prica price pjeva pjesme al ima li neko da ga slucajno ima pa da kaze nesto iz prve ruke.

    Evo link: madrac-cooler
     
  18. zoi

    zoi Veteran foruma

  19. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Prije par dana pricam sa kolegom na poslu oko madraca i on hvali ovaj sto Zoi spominje, Dalia Plus, prezadovoljan.
     
  20. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Madrac obavezno u salonu isprobati. Skini jaknu, lezi barem 5 minuta. Ja sam u Jysku uzeo i evo prezadovoljan nakon 3 godine. Moj San je cini mi se bio skuplji tada, kada sam poredio madrace s istim brojem džepičastih opruga.