Trebam Grafičku do 100KM

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Denyboy, Feb 18, 2008.

  1. silva

    silva Novi član

    Trebam i ja kartu do 100 km, al PCIx. Po mogucnosti da podrzava igre tipa cod2, cod4, cs itd na 1024x768 ...
    Ostatak konfe je E2610 1.8 , 1 gb rama i P5G-MX ASUS ploca
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Hvatao si SS kad si zabijen u zid? Ajde opali SS kad prvi put dodjes do radio stanice koju treba unistit.

    Ajde opali ss kad si negdje vanka, a ne u tom satoru ili sta je vec. U Doom-u 3 ionako moras imat dobar framerate, to je igra stara.
     
  3. Denyboy

    Denyboy Novi član

    Pa ja sam kazem da sam hvatao SS gledajuci u zid da nabijem sto vecu kolicinu FPS-a. A rekao sam ti da je u igri oko 25 FPS. Ako ne vjerujes nije frka stiže i to uskoro.

    Hehehehehe. Tvrdoglavosti. Ja da te kuci dovedem ti bi nesto nasao i rekao "to ti je 5 FPS-ova samo ti ide glatko i pise da je 25FPS-ova" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
     
  4. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ma drug, ako je tebi igrivo, nek' bude sa srecom. Samo nemoj valjati gluposti. Ako vec hoces da nesto dokazes, snimi sa frapsom 10ak sekundi videa dok se kreces.
     
  5. Denyboy

    Denyboy Novi član

    Ja trenutno doom igram i nemam namjeru igrati do nekih levela ove igre da bi vam pokazao. Evo vam pocetne misije.


    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    COD 4 pici ko munja. Dok kod CRYSIS-a kada pucam na vise protivnika zna opasti do 15 FPS. I toi je to.
     
  6. Denyboy

    Denyboy Novi član

    Šta je sljedeće. Uživo prenos igranja na FTV-u. Ma ja vama šta kot da pokažem vi ćete uvijek imati nešto. Čuj Gluposti. Hehehe.
     
  7. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Ako su tebi igre igrive na 20FPS onda imaš nekih problema sa zdravljem.

    Više volim malo smanjiti detalje i igrati na vecem FPS-u jer igrati u slajdovima se ne naziva "igranjem" nego mucenjem samog sebe.
     
  8. Denyboy

    Denyboy Novi član

    Probao sam video snimati, kada pritisnem F9 na FRAPS-u i kada pocne snimati video FRAMERATE se prepolovi.
     
  9. Denyboy

    Denyboy Novi član

    Ne visim ja 24 sata za PC-om ko neki ovdje pa da imam problema sa zdravljem. Meni licno 25 FPS-a nije lose za igranje. Ukoliko kasnije postane jebenije i zahtijevnije smanjicu neke stvari na low, pa čak možda i rezoluciju na 800x600. Zasad igram DOOM-a.

    A Crysis prva misija na 800x600 na medium mi ide čak do 45 FPS, ali u prosjeku oko 35. I zar mi treba DUAL-CORE kao sto mi neki govore da bi igrao. Ne treba, ovo je sasvim zadovoljavajuće.

    Ja sam i rekao da mi je igrati igru. Nisam nikada rekao da je hocu igrati na HIGH DETAILS sa 1600x1280 rezoluciji. Pa ja.
     
  10. ming

    ming Veteran foruma

    Za Krajsu ti ne treba dual kor, to je sigurno :lol:
     
  11. Zlatan

    Zlatan Komšija

    pogledaj ovo nisam nesto strucan ali mozda bi to moglo biti to....ASUS X800GTO 256MB DDR3 256bit VIVO

    http://forum.bihnet.ba/showthread.php?t=40926 :smt006
     
  12. ming

    ming Veteran foruma

    Nista X800 serija, nema SM 3.0 model sto vecina novih igara zahtjeva kao minimum.
     
  13. artemis

    artemis Komšija

    Probaj naći kakvu 7600gs,1650pro,2600pro(mada je teže naći polovnu)
    http://www.market.ba/oglas/91866
     
  14. Denyboy

    Denyboy Novi član

    Da vam podnesem izvještaj.

    Od zadnjeg javljanja sam ucinio sljedece:

    1.Instalirao patch za CRYSIS koji je pravo digao performanse.
    2.U BIOSU sam preko PROFILE OVERCLOCKINGA overklokirao 10%
    3.Preko ATI TRAY TOOL-a frekvenciju graficke digao na 650 sa 600, a memoriju sa 1400 (show as DDR opcija) na 1470.

    Onaj screnshot od 21FPS iz prve mape sada ide oko 30-ak a skoci i do 40. Moze opet screenshot ako treba.

    Sve je na mediumu osim SHADOWS-a, SOUND-a.

    do sada sam prekucao DOOM 3, Penumbra 2, COD 4. I sad sam poceo igrati crysis-a.

    Presao sam onaj level sa tenkovima kad ih treba unistiti i mogu reci da je dotle sve islo glatko i bez problema, ali u toj fazi kada je na mene pucalo mnogo ljudi i tenk FPS mi je opadao cak do 15FPS sto je bas donja granica bila. Ruzno za igrati tu fazu, ali sta je tu je.


    Sta mislite dokle se moze overclocirati ova x1650 Pro maksimalno i procesor.

    Procesor mi se krece oko 50C kad igram i sa overclockingom od 10% i bez, a za graficku izgleda nema senzor, nista mi ne pokazuje u ovom Hmonitoru. Ima li iko ideja.
     
  15. sumeir

    sumeir Komšija

    Ako može pitanje u okviru je teme ... dakle prijatelj ima MSI PM8M3-V celeron je na njoj 2,6GHz 512MB Rama standardna "šaša" napojna i grafička je kako se meni čini integrisana . Pitanje glasi ... koja bi mogla ići grafička(polovna) na ovu konfiguraciju eto da može neku igru odigrati koliko toliko. A ja pitam koliko mu se isplati ulagati u ovo što sad ima recimo neki polovni Intel Pentium 4 procesor da nabaci i mozda još 512-1GB rama, za koliko bi para mogao to uzeti i dodatna informacija za koliko se može naći neka AGP 64MB grafička.
    Unaprijed hvala i pozdrav :smt006
     
  16. GW

    GW Moderator

    Eventualno dodati još 512 mb rama pa da bude giga i geforce 6600 ili slično. Ili ako mu se ne troše pare onda samo grafičku dodati. Imam pri ruci MSI geforce 440mx 64 mb, pa ako je zainteresovan javi.
     
  17. sumeir

    sumeir Komšija

    A reko za procesor bili to bilo "ekonomski opravdano" ulagati u ovu ploču.