FireFox nadogradnje i nove verzije

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by ming, Jul 27, 2006.

  1. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Rezultate u Google, mailove i pojedine stranice mi pokazuje boldovano od kako sam uradio update na najnoviju verziju :?

    [​IMG][​IMG]
     
  2. GW

    GW Moderator

    2 rečenice,2 kontradikcije. :mrgreen:
     
  3. kAcA

    kAcA Aktivista

    Koristim FF jos od verzije 1.0 i svaki put kad ima update, update-ujem :D
    NeTRa1der ne znam sta cekas
     
  4. Amash

    Amash Aktivista

    Moze li mala pomoc?
    Da li neko znam do cega je to sto mi se u slucaju otvaranja vise tabova na FF-u, CPU zakuca na 100%, povuce 300-400MB(mozda i vise) memorije? Zablokira mi komp totalno, a nakon sto pritisnem CTRL+ALT+DEL, nakon nekoliko sekundi izbaci task manager i obori Firefox. Do skoro sam bio na verziji 2.0.1.8, a sada sam presao na 3.0.4, nadajuci se da ce se popraviti situacija, medjutim nista se popravilo nije. Probao sam izguglati problem, slijedio data uputstva ali ni to nije dalo rezultata. Ima li mozda neko od vas neki prijedlog koji bi mi pomogao?
    Hvala
    Pozdrav
     
  5. GW

    GW Moderator

  6. bhd

    bhd Veteran foruma

  7. perke

    perke Aktivista

    to je bas previse, sta ti je to kresiralo :) pa ti dump radi, da nije zbog toga

    koja verzija FF, koliko imas extenzija, koje sajtove imas otvorene.... sve to ima veze s zauzecem rama, npr. gmail zna biti naporan s tim
     
  8. pac

    pac Komšija

    Takodjer imam problema sa rusenjem i stopanjem FF-a, tacno kod koji stranica se to desava nisam obratio paznju a znam da kad se vise od jedne slike skida sa hotmail-a zna FF zastopati. Ovo se nedesava samo jednom nego uvijek.
     
  9. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Licno nemam tih problema, ali od poznanika sam cuo da se ponekad tako srusi FF. :?
     
  10. 3125

    3125 Komšija

    [​IMG]
    trebalo bi rijesiti probleme sa hotmailom
     
  11. [Amar]

    [Amar] Novi član

    Ima li ko problema sa rusenjem Firefoxa.U zadnjih 7 dana je pao barem 10 puta.Verzija je 3.05.Do sad nikad nisam imao slicnih problema.Kakva je Opera?
     
  12. Esh

    Esh HWB

    Da li si instalirao neki dodatak za FF ili plugin?
     
  13. [Amar]

    [Amar] Novi član

    apsolutno nista
     
  14. apdejt

    apdejt Overclocker

    Meni upada ali to nije nista cudno uz 20tak add-on i 10-tak tabova pokrenutih non stop, ja sam na to navikao jos od verzije 2, ali ako ti koristis cist firefox trebao bi raditi uredno.
    Jedino sta sam ja primjetio jesu stranice koje mi traze quick-time i poneke stranice sa java skriptama - one mi redovno ruse firefox ali mislim da je za to krivac jedan ili vise add-on-a koje imam instalirane.

    Opera je po meni jako dobra ali naravno firefox je open, tako da ih nemogu bas porediti, zavisi od potreba i namjena.
     
  15. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ma meni kresira redovno, 10 maximalno tabova, i cesto zna uzet 1.2GB memorije.

    Covjec,e pa ni battlefield 2 ne uzima toliko :D

    loool.


    presao sam na chrome:)
     
  16. MakaveliTheDon

    MakaveliTheDon Aktivista

    Chrome ja bugovan do bola. Meni sluzi samo za pregledanje stranica dok foldam :)
     
  17. Esh

    Esh HWB

    Ukljuci Firefox safe mode pa provjeri kakva je situacija.
     
  18. ming

    ming Veteran foruma


    Ovo je provareno dva miliona puta. Otvori 200 tabova pa ces vidjeti tek koliko trosi.
     
  19. bhd

    bhd Veteran foruma

    MA znam, al da bas toliko trosi, ono, zakuje masina, puaj.
    Nisam freak, al mi treba bar 10ak tabova otvoreno.

    trosi ko pod saugom:p
     
  20. GW

    GW Moderator

    Nije toliki problem što troši puno rama, meni je veći bed što jede procesorsko vrijeme. Nekad mi zna pojesti i 40%!