Kupovina monitora - sve upite postavljajte ovdje

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Konjislav, May 6, 2008.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: Kupovina LCD monitora...sve upite postavljajte ovdje...

    Cak i T190 evo ima podrsku za 1:1PM. Samo potrazis u opcijama "image size" i imas na izbor "auto" (ukljucen PM) i "wide" (razvucena slika).
    Blowfish - skini pdf manual za taj monitor i onda potrazi ovu opciju, pa ako postoji onda si miran.
     
  2. Blowfish

    Blowfish Aktivista

    Re: Kupovina LCD monitora...sve upite postavljajte ovdje...

    Hocu, hvala!
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: Kupovina LCD monitora...sve upite postavljajte ovdje...

    hmm. Evo citam bas manual za taj monitor i po ovom sto citam to nije 1:1 pixel mapping ili nisu dobro napisali. Pise da na auto slika prikazana na monitoru zadrzava "omjer (aspect ratio)" signala koji se salje u monitor. E sad kako su to napisali to nije pixel mapping vec kao neka opcija fill, da popuni po visini ili sirini a ubaci crne linije sa strane ili po visini. Znaci mozes li potvrditi da li monitor stvarno prikazuje sliku u "rezoluciji" a ne "aspect ratiu" koju mu saljes? Znaci ako ka spojis sa PS3 i saljes mu 1280/720 da li razvuce po sirini a ubaci linije po visini (zadrzi16:9) ili centrira sliku a ubaci crno sa sve 4 strane slike?
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: Kupovina LCD monitora...sve upite postavljajte ovdje...

    Probacu za koji dan, pa javim.
     
  5. avduka

    avduka Aktivista

    Re: Kupovina LCD monitora...sve upite postavljajte ovdje...

    E malo kasno ti pisem samo trebao si odma otici sutra i traziti povrat koji se tacnije zove DOA!
    znaci ako nesto nije ok bilo kakva glupost mozes uredaj vratiti ili zamijenuti za drugi...ukoliko naravno nije doslo do fizickih ostecenja...

    to postoji u Comtrade-u neznam za ostale...zato tamo i kupujem..:)

    znam da je kasno postano ali nek ostali znaju....treba samo pitati....imate li DOA-u?
     
  6. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Re: Kupovina LCD monitora...sve upite postavljajte ovdje...

    Znas li ti sta znaci DOA?
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: Kupovina LCD monitora...sve upite postavljajte ovdje...

    Mislis na ono sto se na engleskom govornom podrucju kaze "RMA"? Za "DOA" prvi put cujem u ovom kontekstu. Kako napisah vec, trazio sam zamjenu ili povrat novca, ali dok nisam nasao novu kutiju nisu htjeli da pricaju o tome. Na kraju je sve dobro ispalo. :roll:
     
  8. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Re: Kupovina LCD monitora...sve upite postavljajte ovdje...

    Znam ja sta znaci DOA (Dead on arrival), nego on kaze "imate li DOA-u?", sto bi znacilo nesto kao "da li nudite proizvode koji su vec pokvareni?" :mrgreen: DOA znaci da prozivod apsolutno ne funkcionise, ne mozes nista uraditi sa njim - a ne neki sitni kvar.
     
  9. Loki

    Loki Komšija

    Re: Kupovina LCD monitora...sve upite postavljajte ovdje...

    Kolega je navalio da uzme monitor da NIJE wide a da je veći od 19". Svi moji pokušaji da ga ubjedim da je wide format bolji su propali jer je on navalio da hoće to i gotovo. Ima li toga kod nas i šta bi bilo najbolje uzet'?

    U svakom slučaju me interesuje koji je 19" model standard formata sada neki best buy? Znači hoće rodica da uzme nešto tako a i ovom bi kolegi preporučio jedan takav u slučaju da nema veći.

    Znači što se devetnaestke tiče da je ok po performansama i da je prihvatljiva cijena. Vidim hrpu nekih Acera i Samsunga ali fakat nisam upućen.


    E da, što se tiče slika mog "Ferrarija", dosta je slabo svjetlo u sobi pa kad slikam mobitelom slike su kriza, pokušaću napravit bolje slike čim stignem. :p :) Uglavnom nije mi marke žao što sam dao.
     
  10. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Re: Kupovina LCD monitora...sve upite postavljajte ovdje...

    Koliko ja znam, nema vece od 22" a da nije wide - i ono sto imas su uglavnom monitori za pro upotrebu (EIZO, NEC). Ako se dobro sjecam, bio je i jedan model Della od 20" (2007FP) koji ima 4:3 odnos. Uglavnom reci jaranu da ce se pokajat ako ne uzme wide :)

    Od 19" znam da su bili neki Zamzungovi kod nas, ali ne mogu tacno reci modele.
     
  11. k!b¤

    k!b¤ Aktivista

    Re: Kupovina LCD monitora...sve upite postavljajte ovdje...

    ja danas uzeh 931BW (AU Optronics panel)
    do sad sam radio na NEC-u 1760NX (16ms, isto AUO panel :lol: )
    osim sto je nekih 7cm siri ekran pa ce biti veca slika filmova :p kontrast i ugao gledanja su bolji ali su recimo na nec-u toplije boje(native mod) nego na ovom u warm modu. Intelligent MagicColor pojaca boje ali i previse posvijetli tamne/crne dijelove slike...
    jedino sto je losije jeste postolje :cry: - ovo nec-ovo je predobro zbog swivela i pomjeranja po visini (nazalost drugi je vesa standard pa ga ne mogu natakariti na novi :roll: )
    experimentisuci da bih dobio iole vjeran prikaz boja i detalja dodjoh do sljedeceg setupa - MagicBright Custom, Gamma Mode 3, Brightness 100, Contrast 50, MagicColor Off i Color Warm.
    p.s. jel iko skontao sta u samsungovom skrivenom meniju znaci ono Panel Ch. No(moze se mijenjati od 0 na 1,2,3...) i Auto Auto :?:
     
  12. woland

    woland Aktivista

  13. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Re: Kupovina LCD monitora...sve upite postavljajte ovdje...

    Pogledaj AOC 917Sw (uniexpert). Acera nisam vidio, ali asus je bas los.
     
  14. Moncho

    Moncho Komšija

    Re: Kupovina LCD monitora...sve upite postavljajte ovdje...

    imao sam par dana prilike da buljim u ovaj asus, nisam goreg monitora vidio u zivotu. Boje su isprane da je za ne povjerovati, uglovi gledanja isto tako najgori...
     
  15. kAcA

    kAcA Aktivista

    Re: Kupovina LCD monitora...sve upite postavljajte ovdje...

    Pogledaj i u Plusu ima Philips za nekih 270km
    Inace ja imam ovaj Asus, i zadovoljan sam. Ove nedostatke koje moncho spominje nisam primjetio
     
  16. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Re: Kupovina LCD monitora...sve upite postavljajte ovdje...

    NHF, ali ja sam vidio par komada i na svima je vise nego vidljivo. Sad ili ti nisi vidio bolji monitor pa ne primjecujes, ili je tvoj primjerak poseban, ne znam, ali su svi nedostaci vise nego vidljivi.
     
  17. kAcA

    kAcA Aktivista

    Re: Kupovina LCD monitora...sve upite postavljajte ovdje...

    Covjek trazi monitor do 250km
    Za te pare boljeg nema, vjerovatno prelazi sa CRT-a pa te nedostatke (isto kao i ja) nece primjetit
    A mozda je i moj primjerak poseban... :smt003
    Glupo je uporedjivati ovaj monitor sa nekim od 400km, Moncho i ti vjerovatno imate bolji pa znate o cemu pricate
    Ponavljam, za nekoga ko kupuje prvi LCD monitor do 250km ovaj je best buy :D
     
  18. k!b¤

    k!b¤ Aktivista

    Re: Kupovina LCD monitora...sve upite postavljajte ovdje...

    zar je toliko tesko i tegobno dodati jos 23KM za ovaj PHILIPS 190CW8FB ccc
     
  19. kAcA

    kAcA Aktivista

    Re: Kupovina LCD monitora...sve upite postavljajte ovdje...

    Pogledaj par post-ova iznad i vidjet ces da sam i ja taj monitor spomenuo
     
  20. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Re: Kupovina LCD monitora...sve upite postavljajte ovdje...

    Par Asusa za kojima sam sjedio su katastrofa. A sad da ne generaliziramo ...