BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. [Amar]

    [Amar] Novi član

    u meduvremenu je i meni to palo napamet.evo skidam sa flashget-om
     
  2. Benq

    Benq Komšija

    Eto ljudi , Nova godina dodje i prodje , a od naseg telecoma nikakve nagrade , osim sto su nam poslali sms cestitku...no comment..
     
  3. sumeir

    sumeir Komšija

    Sabur! Dok prebroje pare što su zaradili u 12 tom mjesecu.
     
  4. artemis

    artemis Komšija

    Ako bude kakvog povecanja limita,bit ce u februaru i to minimalno.Nesto tipa 3gb na 5 giga i sl...Nema flata po normalnoj cijeni...
     
  5. MakaveliTheDon

    MakaveliTheDon Aktivista

    Zaradili meni se cini 4.5 miliona km. Samo za poruke sto su poslane u Novoj godini i Bozicu.
     
  6. [Amar]

    [Amar] Novi član

    I ovdje je neko spomenuo a sad citam i na Bihnet forumu,da ce biti nekog povcanja brzina i limita od februara.Ima li neko vise informacija?
     
  7. JasonH

    JasonH Aktivista

    Meni odkako neigram cod2/cod4 , 9gb sasvim dovoljno izadje , naravno moglo bi vise .

    A o 8 mbps , mogli bismo pricat .
     
  8. Esh

    Esh HWB

    Kruzi ta informacija od juna :) Jednom kad se ispostavi tacnom, ko zadnji bude spomenuo, dobit ce titulu telecom-insider.
     
  9. KRUNCH

    KRUNCH Aktivista


    Iskreno se nadam , ali et nista od te ljubavi jos od prosle godine :D.

    The war is on for the title of the telecom-insider. waaaaaaaaa :mrgreen:
     
  10. zijo-bosnjo

    zijo-bosnjo Novi član

    Evo ja misli da sad nisam prolupo adresu :?:

    Zannima me,posto ADSL ide preko telefonske linije,sta bi bilo kad bi se fiksni telefon odjavio(zamrzo broj)????
    Dali bise u tom slucaju prekinula i ADSL veza???????

    Srry mozda je glupo pitanje al et bas me zanima :smt003
     
  11. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Evo ovako,moj drug ima ADSL internet vezu a uopste nema fiksni telefon!

    Znaci spojen je preko komsijine linije,bitno je da imaju zice a ne telefonski broj koji je aktivan :wink:
     
  12. zijo-bosnjo

    zijo-bosnjo Novi član

    ok,hvala na odgovoru.
     
  13. Moncho

    Moncho Komšija

    Pri potpisivanju ugovora stoji stavka na koji telefonski broj se prijavljuje ADSL, dakle mora postojati broj, ne bitno da li je to komisijin/drugaricin/prijateljev.... Ljudi u telecomu moraju znati broj na koje ce,sasvim logicno, otici u centralu i montirati port preko kojeg ces ti kasnije ostavarivati konekcije prema master serveru u bihnetu. Dakle, djabe ti telefonska parica u stanu ako nema na njoj aktivnog broja... ( ne ulazim u razloge zbog koji imas paricu u stanu).
     
  14. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Zar nije najbolje nazvati 1422 i razjasniti situaciju.
     
  15. zoi

    zoi Veteran foruma

    meni je prijatelj prikljucio ADSL nedavno na broj koji mu je zamrznut,sto znaci da mu taj broj treba samo za racuna,a ne bas za nesto drugo.i taj broj mu nije sa trenutne lokacije,niti je premjestao taj broj ;)
     
  16. Hansel

    Hansel Komšija

    Svaka čast tom komšiji. Da meni to treba, sve nešto sumnjam da bi iko pristao na to jer ljudi su nedokazni i teško bi im mogao objasniti da to neće nikako uticati na njihov telefonski račun.
     
  17. zijo-bosnjo

    zijo-bosnjo Novi član

    sto treba da znaci da moze i sa zamrznutim brojem ADSL raditi.

    Jer meni fiksni nije vise potreban pa bi zelio da ga "ukinem",pa se pitam hoce li to sta utjecati na ADSL?
     
  18. Moncho

    Moncho Komšija

    Ajd ovako:

    Uzmite svoj modem i odnesite jaranu koji na svom telefonskom broju nema ADSL prikljucak i probajte nariktati konekciju... :)
     
  19. Ninja

    Ninja Komšija

    Broj vam ne treba, samo telefonske žece ("parica"). A žice se evidentiraju prema vlasniku i adresi, a ne prema broju.
     
  20. Predator2003

    Predator2003 Aktivista

    Pa naravno da nece moci na lokaciji gdje nema ADSL prikljucak, ali to nije ni bilo pitanje nego je li potrebno imati i fiksni tel. prikljucak pored ADSL prikljucka na toj lokaciji. :)


    Ono sto pise na http://www.bhtelecom.ba/bihnet_privatni.html je:
    A opet i ono sto kaze Moncho u zahtjevu se trazi pored adrese i broj telefona:
    http://www.bhtelecom.ba/fileadmin/user_ ... .06.08.pdf

    Eh sad da li je to za broj telefona samo opcija ili obavezno, bilo bi logicno ovo sto kaze Ninja da ne treba jer parica se vodi na vlasnika i adresu a ne na telefonski broj.

    I ono sto neko rece, najlakse nazvati 1422. :)