Folding@home

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Moncho, Aug 2, 2008.

  1. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Oohhoho 15 000 PPD za to treba 295 GTX :D
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jos jedino da ovaj predobri core ne dolazi ovako rijetko kako dolazi... :lol:
     
  3. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Meni taj WU od 250 poena daje skoro 3700PPD po jezgri. :)
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja, ali ti imas jezgre na 4.4GHz, ja na 2.8. :D
     
  5. Esh

    Esh HWB

    Neki dan sam bas Monchi govorio, 2 mjeseca niti jedan problem sa SMP klijentom :)
     
  6. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    pa ti si sretan covjek onda. ja sam uvijek bio baksuz :(
     
  7. artemis

    artemis Komšija

    Meni smp nikad nije radio vise od 5 sati... :(
     
  8. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Radi smo na Core i7 :lol:
     
  9. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    pitaj monchu kako radi na i7 :evil: :twisted:
     
  10. Esh

    Esh HWB

    Jos nekih milion poena i upadamo medju top 250!
     
  11. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    a jebo te, kakvi sugavi wu dolaze, ppd nikakav :( foldam sa 2xNV9400GT, 1xE7300@3,2GHz (single client), 1xE8400@3,96GHz (2 single clienta), 1xGTX285, 1x9800GT, i jedva izguram predko 12k :cry:
     
  12. Moncho

    Moncho Komšija

    gtx 285+9800 GT moraju same imati 12K
     
  13. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ali nemaju :(
     
  14. Moncho

    Moncho Komšija

    Ja sam svojevremeno sa E6420 E7200 i 8800 GT i gtx 280 tjerao 15K. gtx u prosjeku je 8000 ppd ( prije pojave 511 ) i 8800 gt je gutao nekih 6000ppd. Ostalo procevi zarade sa try clientima :)


    p.s. nekako sam uspio natjerati ponovo smp da mi radi, samo dokle ce to sami bog zna. Ja fakat ne znam kako to Enisu sve uspije da radi. Mora da je u svako turbe ubacio.
     
  15. Esh

    Esh HWB

    Nije vec imam vise Core i7 procesora pa mijenjam dok ne nadjem koji je stabilan, haha. Ja sam slijedio najjednostavniji guide za SMP te na kraju zamijenio samo .exe sa novom verzijom i od tada, super stabilnost.
     
  16. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ma ja sam to isto uradio ba. mozda me bas jebe nod32, iako ga iskljucujem kad startujem smp client, i ostaje iskljucen (pa ne znam ni zasto ga drzim na compu)
     
  17. rades7

    rades7 Novi član

    Meni je stvarno zao sto postavljam ovo pitanje, jer je vjerovatno vec sve napisano, ali eto...trazim pomoc:

    Naime, ukljucio sam se u folding, radim vec nekih mozda 7 dana za nas tim, medjutim ne znam kako da stavim rez u potpis te kako da tumacim poene i rezultate.

    Ukoliko moze neko kratko da odgovori bicu zahvalan. Inace koristim ATI 3870 kod kuce, a razmisljam da li je moguce izvrsiti instalaciju pod istim imenom i na poslu, gdje mi je racunar upaljen skoro 24/7, ali bih tamo morao koristiti cisto procesorsku snagu zbog slabe grafike?

    Jos jednom sorry :)
     
  18. Esh

    Esh HWB

    Mozes koristiti isti username (i naravno broj tima) neograniceno. O radnim jedinicama, uz linkove na njihov popis, broj poena i slicno, mozes procitati u nasem FAQ-u ovdje.

    FAQ za sig sa statsima mozes naci ovdje.
     
    Last edited: Feb 11, 2018
  19. rades7

    rades7 Novi član

    Hvala na infu.
     
  20. Moncho

    Moncho Komšija

    Pa naravno moze se tebi..., kada na lageru uvijek imas par komada 8)