Folding@home

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Moncho, Aug 2, 2008.

  1. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Obicni cmd cpu client, proc je oc-an sa 1.86 na 3.33ghz. Sve radi bez problema na 2. jezgri (isti klient i ostale postavke, samo se razlikuje machine_id), problem se pojavio bez ikakve najave, tj. prije 1-2 pogledo fahmon, kad pise "cpu0 - hung", i nakon toga sam posto ovdje problem.

    EDIT: Evo nova greska :D. Opet sam pokrenuo fah za core0, i evo sta je reko.
    Code:
    Writing local files
    Completed 1020000 out of 1500000 steps  (68%)
    Extra SSE boost OK.
    Writing local files
    Completed 1035000 out of 1500000 steps  (69%)
    
    Folding@home Core Shutdown: EARLY_UNIT_END
    EDIT2: Sto je najgore (primjetio sam prije nego sto sam ukino ovaj instance), prijavi ovu gresku i ne stane, cpu zauzece i dalje 100% (posto vec radi jos 1 cpu client), i tek se smanjilo na 50% kad sam ukino ovaj instance sa ovom greskom. LOL
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Izadji sa CTRL-C iz klijenata, restartuj PC, prvo pokreni problematicni CPU klijent, sacekaj da odradi neki korak, pa onda pokreni drugi CPU klijent. Ako i dalje budu problemi, pobrisi WU fajlove, reinstaliraj i sl.
     
  3. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Ma znam da uvijek postoji rjesenje da se pobrisu WU fajlovi, te da uzme novi WU. Upravo to i pokusavam da izbjegnem. Mada ako ne moze nikako drugacije, onda cu morati tako uraditi. Odoh jos jedan restart clienta probati, ako ne radi dacu mu novi WU da preradjuje.

    EDIT: Sad sam provjerio na fahmonu, sve radi kako treba, nastavlja se onaj WU, samo mu je trebalo 3-4 restarta i client radi ko nov. Vjerovatno programiranje nije najjaca strana standfordovcima. :lol:
     
  4. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Kad smo vec kod foldinga gledam Statove i nije mi jasno, od 1-16 mjesta je sve ok, nakon toga pise 17. redni broj, current = 18, 18=19, itd. Ne postoji niko da ima current = 17. Kakva je to greska?

    EDIT: Skonto sam u cemu je problem. Kod kakaostat-ova je po defaultu ukljucen active filter (sto je zapravo dobro), a "ExWIzzard" koji je na 17. mjestu nazalost nije aktivan. To rjesava misteriju.
     
  5. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    KakaoStats is down :shock: :roll:
     
  6. Vedo

    Vedo Moderator

    up je opet
     
  7. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    vidim :) i nagurali smo skoro 100 milja u posljednja 24h
     
  8. artemis

    artemis Komšija

    Ma hajd, ko gleda statistiku stalno, suti i foldaj :)
     
  9. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    pa ja i enis gledamo :smt003 a ti cuti i foldaj :p
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    nisam ocekivao ovoliku razliku u PPDu izmedju 8800GT i 9600GT, +1500 u korist 8800GT. U igrama je 15% razlika.
     
  11. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Pa fazon je u shaderima,9600 je tu mrsava al ima vecu GPU frekvu pa uspjeva odradiiti posla u igrama a u foldanju su shaderi glavni tako da dolazi velike razlike.

    A kad smo vec kod shadera,kad bi jednom napravili fah core bas optimiziran za ATI grafe kako treba,Nvidia bi plakala :smt003
     
  12. Moncho

    Moncho Komšija

    Pa i ne bas...
     
  13. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    +1. Spominjao sam to prije, bar neko moje misljenje zasto i kako.
     
  14. Esh

    Esh HWB

    Kao sto Monho i hurmash1ca spomenuse, nema tu velike zavjere u smislu zasto ATI chipovi daju slabiji ppd. Stvar je arhitekture i novca koji se ulozio u GPGPU razvoj.
     
  15. Esh

    Esh HWB

    Jos par dana do 13 miliona (treba to prebacit sto prije, da ne bude baksuzno:D) nekih 15-tak dana do top 250.
     
  16. Esh

    Esh HWB

    Pade i 13M:

    [​IMG]
     
  17. Moncho

    Moncho Komšija

    Dje pade ? :shock:
     
  18. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    HWB FAH timu iza leđa :) :smt006
     
  19. Esh

    Esh HWB

    Kao sto rekoh, nemojte da dugo stojimo na 13 ;)
     
  20. Vedo

    Vedo Moderator

    Nema zaustavljanja :wink: