Folding@home

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Moncho, Aug 2, 2008.

  1. Moncho

    Moncho Komšija

    Samo da javim da je smp jedva odradio jednu WU i naravno nije ju poslao i ctrl -c i kasnije da upalim ga opet, naravno nece da starta. :x
     
  2. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ma treba otici na forum i sasovat im sve po spisku. pravo su brebobrazni. pogledaj smp client za linux. hem je stabilniji, hem daje dosta veci ppd, hem je izasla i verzija 2.24 (ne stoji u nazivu nikakva beta). donekle sam svjestan da je lakse napraviti software za linux, jer je open gl, ali to uopste nije ni moj problem ni moja briga. isto sam se zalio na losh ppd kod ati grafa, i kao odgovor sam dobio da je dosta teze napraviti (i optimizovati) core za ati grafe jer imaju dosta kompleksniju strukturu gpu-a i sp-ova. ma zaboli mene dupe za tim, sto ste ga napravili tako kompleksnim, ha ya. isto tako za smp client. ma zaboli mene dupe sto za sve morate pitati microsoft, a za linux ne morate nikog nista pitati. ja se sinoc igro na xp-u, i ukljucim i tu gpu client. dosla neka radna jedinica od 1888 poena, a ppd mi 2300. jutros usto, ono doslo do pola :evil: ma ko ovdje koga hebe u zdrav mozak :evil: :evil: :evil: :evil:
     
  3. Moncho

    Moncho Komšija

    vezano za smp win vx linux, sve je isto osim u razlici sto tamo imas a2 core koja daleko brze radi WUs i daleko je stabilnija jezgra. Naravno postoji i plan da portuju a2 core na win ali negdje je izgleda zapelo. Stabilnost na linuxu je nesto sto win moze samo sanjati. Ja sam namjerno gasi linux masine dok rade, foldaju, nikada ama bas nikada nisam izgubio WU radi toga, sve uredno zavrsi posalje skine drugu i tako dalje. Recimo na Linux a2 core kada radi ove od 1920 credita ppd je negdje oko 2500 i to na samo DC procesoru ( WM neda vishe od 2 core dodijeliti jedoj virtuelnoj masini). 2 VM na 2 smp linuxa po 1920 credita WUs dobije oko 5000 ppd na i7 920. Cisto solidan rezulat.
     
  4. ReNNo

    ReNNo Overclocker

  5. Moncho

    Moncho Komšija

    Cestitke ReNNo,
     
  6. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    svaka ti dala :) 8) :smt006
     
  7. Esh

    Esh HWB

    Javi se i na milion :]
     
  8. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Naravno, ali sporo to ide sa HD4850.
    Tako da mi je 0.5 miliona jedina vrijednost na kojoj mogu proslaviti u skorije vrijeme :)
     
  9. Moncho

    Moncho Komšija

    long live a2 core.... :D
     
  10. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    prebacih i ja 700k 8) :mrgreen:
     
  11. Esh

    Esh HWB

    Jos 300k i onda si pro folder :)
     
  12. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    cccc pravi si hajcator :D kad sam bio na 200k, govorio si jos 300k i onda si pro folder :smt005
     
  13. Esh

    Esh HWB

    Naprotiv, to ti je kao kad predjes iz Euro u NBA ligu :D
     
  14. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    :roll: :shock: pa eto ja se nadam da cu za neki mjesec i kusur upasti u PR(F)Olding ligu :D
     
  15. Esh

    Esh HWB

    Onda jos artemis i dino pa imamo startnu petorku.
     
  16. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Ev da ja javim da "nastavljam" sa foldanjem opet.

    Nisam palio kompjuter zadnju sedmicu, pa nisam ni WUove mogo prijavljivat. Od danas opet "aktivno" foldam, tj kad god je PC upaljen
     
  17. Esh

    Esh HWB

    Dobro je da si se vratio na pravi put :)
     
  18. Moncho

    Moncho Komšija

    Ja uspijevam nekako praviti 6000 ppd sa i7 920 :) Ali ovaj coolercic oce da svisne, samo gledam kada ce ispasti iz lezaja i izletiti ko frizbi :)
     
  19. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Code:
    Loaded queue successfully.
    
    + Processing work unit
    Core required: FahCore_78.exe
    Core found.
    Working on queue slot 08 [March 30 19:27:24 UTC]
    + Working ...
    
    *------------------------------*
    Folding@Home Gromacs Core
    Version 1.90 (March 8, 2006)
    
    Preparing to commence simulation
    - Looking at optimizations...
    - Files status OK
    - Expanded 238357 -> 1168241 (decompressed 490.1 percent)
    
    Project: 4439 (Run 468, Clone 4, Gen 11)
    
    Assembly optimizations on if available.
    Entering M.D.
    
    Folding@home Core Shutdown: INTERRUPTED
    Pada mi cpu F@H client. Javlja ovu gresku. A prije ove greske (prosli instance cpu01 clienta koji sam pokrenuo) je bila greska
    Code:
    Got kill -- will exit once current file operation completes...
    Je li neko mozda zna u cemu je problem?
     
  20. Esh

    Esh HWB

    Daj malo vise podataka tipa da li je CPU na def. frekvenciji, koji tip klijenta, kako se pojavio problem i sl.