Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. artemis

    artemis Komšija

    Meni tv nikad ne moze biti velik, brzo se navikne pa postane nekako i mal. Ma bit ce hd signala i kod bh telecoma, ali ko zna kada... :smt005
     
  2. DinoM

    DinoM Novi član

    Ovaj Samsung za koji sam pitao je LE B530 (40" i 37"). Neznam kakav je kod njega TruMotion, jel 100HZ ili 50Hz, i jel bi to bila preporuka za kupovinu (jel to 40" zbog panela koji si naveo S-PVA), jeli bolji od LG-a.
     
  3. Nani

    Nani Komšija

    Sve je bolje od LG-a, Grundig i Beko nisu televizori to su uredjaji koji pokusavaju da budu televizori :)
    Imas da narucis iz LJubuskog Panasonic 42X10 model za 1450km od plazmi - to ti je moja preporuka od LCD-ova imas 42S10 za oko 1700km koji ima i DVB-C tuner pa ces moci gledati te digitalne kablovske programe (koji nisu kodirani).

    Od Samsunga minimum je sto mogu preporuciti B650 LCD kojeg nemas za uzeti.
     
  4. DinoM

    DinoM Novi član

    Hvala Nani na svim savjetima. Bez obzira na sve, nakon svega, ipak mi ostaje da se odlučim za bolji od svih ovih loših koje imam na izboru, a koji ne prelaze 1500 KM, tj. LG-a LH(5)4000 37" i Samsung LE 40B530 (svi ostali su puno skuplji, npr. Samsung 40B620 je 1999 KM, ima ih i skupljih, kao i Sony-a).

    Thanks,
    Neću više nikog mučiti (osib sebe) sa odlukom šta uzeti.
     
  5. vento

    vento Novi član

    Ako tako zelite HD kanale onda kupite sebi i HD resiver i gledajte 6000 SD i 200 HD kanala pa mozete gledati i sa 50cm udaljenosti
     
  6. bagi

    bagi Novi član

    Ja ti mogu obezbjediti panija TX-P42X10E za 1450 KM, pa ako budes zainterosovan posalji mi PM.
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Samo da znas, nakon sto ti je Panasonic plasma spomenuta kao naj, najbolja alternativa od svega toga, bice bezveze da kasnije svratis sa eventualnim problemom vezanim za neki od tih low end telki. Biti "nesiguran" u plasmu u 2009. godini je onako, pomalo neuko. Jos jednom razmisli...
     
  8. arafiz

    arafiz Guest

    sta mislite vrijedi li panasonic x10 300 maraka (ili kolika je vec razlika u cijeni) vise od predhodne generacije px80, tj da li je toliko bolja slika na x10 za SD signal i dvd filmove? za te pare se moze uzeti recimo neki dobar player.
     
  9. Nani

    Nani Komšija

    Vrijedi, jer imas DVB-T tuner, (Y verzija ima i DVB-C), bolji proizvodni proces-manje fosforne celije, bolja ostrina cak i za HD ready standarde, veci kontrast, bolja crna 0,05cd/m2 na prema 0,08cd/m2, bolji Cinema mod (cak i nekalibriran) koji nije zagasit itd...
     
  10. lazarevics

    lazarevics Novi član

    Pozdrav svima molio bih za pomoć oko izbora LCD/PLAZMA
    Skupio sam oko 1600km (ajd sad ono 100-150km gore dole) da kupim lcd-plazmu. Nakon dva mjeseca "pregledavanja" foruma, medija i raznih zajebancija o tome sta je bolje lcd ili plazma, shvatio sam da i jedni i drugi imaju i prednosti i mane. S obzirom da Vas pitam za savjet i pomoc kao dosta kompetentnije od mene.evo mogu ponuditi par nazovi olakšica:

    1. Vec spomenuta Cijena koju sam spreman platiti dakle oko1600km
    2. Zivim u stanu pa mi je udaljenost gledanja oko 2 - 2,5m nekada možda i 3m
    3 Najvise bih se bazirao na Satelitsku TV i eventualno bih skopcao PC na ovo cudo kako zbog koje igrice tako zbog kojeg Divx-a

    Uglavnom, ako moze iskreni savjet uz pomenute indikatore i odnos kvalitet - cijena, sta je dakle najbolje da uzmem...
    Unaprijed Hvala!!!
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Panasonic 42X10 plasma i jos ti ostane love za recimo odlicni Philips 5980/5990 Dvd/Divx player sa HDMI izlazom.
     
  12. lazarevics

    lazarevics Novi član

    znači bez ikakve dileme LCD-PLAZMA Br.1 PLAZMA
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Da. Pogotovo sto ces najvjerovatnije (mozda i grijesim) gledati analognu SAT TV i Divx filmove. To ce izgledati mnogo bolje na plasmi. Mozes ako se ne varam na tom Dreamboxu izvuci progressive scan preko Scarta.
     
  14. lazarevics

    lazarevics Novi član

    u dogledno vreme sam uplanu kupovati i DM800HD ali za sada je 500s radi ko raketa :lol:
     
  15. vento

    vento Novi član

    Uzmi tu Plasmu Panasonic i kasnije kad budes mogao DM800HD jer ima sad vec 250 HD kanala i svaki dan raste znaci izbor HD filmovi , sport nema dalje sve 1920x1080
     
  16. amela.calkic

    amela.calkic Novi član

    DTT forum- MPEG4 će biti u BiH i treba misliti na to tako da nije beskoristan nego je malo ispred vremena ( dvije godine ).
     
  17. h2o

    h2o Aktivista


    http://www.dtt.ba/dtt_sub_03_kada.html


    To je trebalo poceti jos prije tri godine, a koliko imamo digitalnih repetitora? Nijedan, tako da taj MPEG4 tuner mozes macku o rep okaciti jos jedno minimalno 10-tak godina.
     
  18. amela.calkic

    amela.calkic Novi član

     
  19. syss

    syss Veteran foruma

    čekaj malo da sad ovako kao slučajni prolaznik nešto zaključim... znači još uvijek nemate mpeg2 (ako se ne varam ni u nekoj testnoj varijanti), a ti računaš da će se za 2 godine ugasiti kompletna analogija?

    klasa optimist :)
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pa i nece, kod nas analogija ostaje jos 5-6 godina. Mozda cak i 10 ali ne bih da budem pesimistican. :lol: