Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. Nani

    Nani Komšija

    Treba procitati sta su lupali "znalci" iz Vidi-a pa onda nije ni cudo sta obican puk govori.
     
  2. JVC

    JVC Overclocker

    U Vidiu su sve sami "strucnjaci".
     
  3. fountain

    fountain Novi član

    Pozdrav drustvo.

    Treba mi 32"" lcd tv koji bi stojao kod babe u kuci, naravno i ja bi ga povremeno gledao. Mada sam inace fan plazme, odlucio sam se za lcd jer je soba dosta osvijetljena, a i ogranicen sam budzetom...

    Mislio sam uzeti nekog Cryptona jer mu je je sad cijena nekih smijesnih 580 km kod nas u BL.
    Al poslije skontam ajd da dam jos 200km kad se kupuje jednom u 10god.

    Spominjao se na forumu neki panasonic 32 za ispod 700, ali kod nas je najeftiniji 32 za 800km.

    Tu bi jos uzeo u obzir LG2100 koji dolazi sa mpeg4 i 24p, te Samsung B350. Svi su u rangu =>800km.

    Misljenja su dobrodosla,

    Pozdrav.
     
  4. Nani

    Nani Komšija

    Idi na Samsunga u tom slucaju, nemas nikakve koristi od MPEG4 DVB-t tunera u BiH da bi isao na LG-a.
     
  5. fountain

    fountain Novi član

    ok hvala nani.

    Jos jedno pitanje, da li si imao prilike da isprobas samsungovu 42Bxxx seriju plazmi.

    Sta mislis u odnosu na LG seriju 42pqxxx ko bi bio ovogodisnji low entry best buy?

    Naarvno iza pansonioca x...
     
  6. Nani

    Nani Komšija

    Ma bolji Samsung, bez dileme, kvalitetniji paneli i elektronika u svakom slucaju.
     
  7. almirony

    almirony Novi član

  8. Nani

    Nani Komšija

    THX!

    Potrudili smo se malo vise, jer se radi definitivno o referentnom modelu u ovom trenutku. Bilo je jako puno gresaka od starne stranih recezenata koji su kalibrirali TV u Cinema umjesto u THX modu - o tom smo i pisali i ukazali im na gresku.

    Ono sto je dobro da imamo sad referetni model prilikom testiranja sto ce poboljsati jos vise kvalitetu recenzija.
     
  9. almirony

    almirony Novi član

    a procitao sam i na par stranih recenzija da G10 ima bolji nivo crne od V10, sto mi nije izgledalo logicno, ocigledno su koristili copy paste pristup, sve u svemu u ovom trenutku No 1
     
  10. Nani

    Nani Komšija

    Poslali smo mailove hdtvtest stranici (zbog nekalibriranja u THX modu) i naravno flatpanelu (zbog katastrofalno dobivenih rezultata). Takodjer trazili smo i .chc fajlove njihovih kalibracija, pogotovo zbog nivoa crne boje.
     
  11. almirony

    almirony Novi član

    i samo mala primjedba, nisam vidio da si se osvrtao na PIP ovog modela, buduci da to G10 nema, koliko sam upratio po specifikacijama na netu
     
  12. Nani

    Nani Komšija

    Ima PIP ali pored svih tehnikalija to nam je zaista bilo nevazno.
     
  13. almirony

    almirony Novi član

    af skroz :D
     
  14. almirony

    almirony Novi član

    "Bolji prikaz crne boje (0,031cd/m2 na prema 0,02cd/m2 kod V10);"

    jos jedan opaska, mislim da fali jedna nula ovdje, da ne bi doslo do zabune, 0,0031 cd/m2

    no hard feelings mate, cheerz!
     
  15. Nani

    Nani Komšija

    Odlicno si primjetio, kakav hard feeling, hvala ;)
     
  16. DSA

    DSA Aktivista

    Zna li neko koliko košta Panasonic 37P X10 u VTC-u?
    Ognjenko?

    I pitanje za Nani-ja:
    Je li i sa signalom digitalne TV, recimo Elob, ista stvar kao i sa kablovskom po pitanju kvalitete signala?
    Pitamo iz razloga što mi stari ima digitalnu Elob i planiram mu kupiti tv i interesuje me da li FULL HD ima smisla na Elob digitalnoj? Ako nema smisla, da li mi preporučuješ plazmu Panasonic 37P X10? Napominjem da je 37-ica max veličina ekrana..
    hvala i pozdrav
     
  17. Nani

    Nani Komšija

    Ne sa Elobom vec sa digitalnim paketom HS-a, ako ti je prioritet kablovska X10 je najbolji izbor. 37" verzija je oko 1300km cini mi se.
     
  18. DSA

    DSA Aktivista

    Ne razumijem ovo Nani
     
  19. Nani

    Nani Komšija

    Pa HS prvenstveno ima analogni prenos kanala, dok za iste te kanale u digitalnom obliku postoji paket koji se posebno nadoplati. ELOB je digitalan od pocetka koliko znam.
     
  20. DSA

    DSA Aktivista

    Ok, to znam..e sad mi reci, ako je ELOB digitalan da li to znači da FULL HD može biti prikazan već na ovom digitalnom Elob-u? Kažem ti, nije tv za mene, ja imam kablovsku..a stari ima već pomenuti digitalni Elob