TV kao monitor

Discussion in 'Generalna diskusija' started by arapinho1, May 8, 2009.

  1. arapinho1

    arapinho1 Novi član

    zna li iko kako da mi filmovi budu svjetliji na TV-u.koristim kmplayer
     
  2. selvin

    selvin Moderator

    Podesis sliku na TV-u :D
     
  3. arapinho1

    arapinho1 Novi član

    joj mene zaboravio skroz na to :D
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Mozel se postic da slika na TV-u koji je spojen na PC skartom, bude ista kao kada se pusti isti snimak sa DVD playera ?

    Znaci isti video pustio na racunaru i na playeru i slika sa racunara je losija. Treba da napomenem da je kabl koji ide iz racunara, iz dijelova jer trenutno nemam skart kabl koji je dug oko 3-4m, koliko mi je potrebno. Doduse nema veze, ali da napomenem da je player povezan sa kompozitnim kablom. Mada koliko znam skart i kompozitni daju isti kvalitet.

    CRT tv je u pitanju.

    Kontam hocel puno pomoc kabl iz jednog dijela ili je otprilike to to. AKo je ovaka slika, mislim da ne bih dao 15-20KM za novi skart kabl od 3-4m. I na grafičkoj imam s-video izlaz ali nemam takav kabl da probam jel bolje.
     
  5. Tyger

    Tyger Aktivista

    Podesi pravilnu rezoluciju za TV jer ako si isao na opcijama za TV da klonira sliku koristit ce istu rezolucijo sa glavnog monitora ako nisi nista mijenjao.

    720×576 ti je standardna rezolucija za TV. Tako je kod mene podeseno...
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    800x600 je nastimano. Najmanja rez. koju mogu podesit. Inaace tv je "desni displej" a monitor lijevi. Mislim, nije prikaz kao i na monitoru vec video bacim desno. Mada mislim da to nema veze al eto. I hocel bit ista bolje sa s-video kablom ?
     
  7. selvin

    selvin Moderator

    Ja spajam tv preko kompozitnog na jednoj strani, a scart na drugoj, jest da je kabal iz jednog dijela, 10m. I uopste nije losa slika (koliko se moze reci da je dobra sa ovim kablovima :D). Cak iz graficke je s-video izlaz pa prelaz na kompozitni video, onda na kraju scart u televizor. :D
    Mozda ti je dvd spojen sa komponentnim kablom?
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    DVD je spojen kompozit u kompozit. Nije skart-skart, skart-kompozit i obratno i ako mislim da je to sve jedno te isto.

    A tv ide kompozitni iz grafičke u skart na TV. Na grafičkoj i na tv-u imam s-video tako da, prvo sma kontao na kabl s-video u kompozit ali sad pogledah da ima i s-video na tv-u.

    Nije da se ne moze gledat ali eto.. lošija je nego preko dvd-a. Znaci ako bi dobio isti kvalitet da ne uzimam kojekakve mkv playere il' sta vec.
     
  9. Tyger

    Tyger Aktivista

    Kod mene je spojeno na S-Video pa prelaz na Cinch, odatle dalje ide tim kablom pa ima jos jedan nastavak za produzivanje pa jos jedan komad te u Cinch na SCART konverter i radi bez problema. Slika je ko mlijeko.

    Jedina razlika izmedu Cincha i S-Videa ti je sto preko S-Video u jednom prikljucku imas i Video i Audio. Puno ti znaci i kvalitet samog kabla i duzina istog.
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Evo sad uzeh audio kabl sto koristim za slušanje muzike od nekih 4m ..znaci na kraju su dva kompozitna ili dva chinch izlaza lijevi/desni zvučnik, a na kraju je muški 3.5mm. Imam konektor koji ima ženski 3.5mm na jednom kraju a na drugom dva ženska ta chincha. Pa sam spjio na jos jedan kompozitni s obe strane mužki, audio id va video. I tako skopcao sa kompom. Iskljucio kablovsku da nema onih linija i.. sad, mislim da je malo bolje. Sad mi fali taj kompozitni muški s obe strane da spojim dvd da vidim razliku. Al ipak hajd.. moze se ovako gledat.

    Sad samo sta da uzmem, kompozitni od 5m il koliko vec. Ili s-video.

    EDIT: Sad spojih DVD player sa ovim štiklovanim skart kablom i.. bolja mi slika sad preko racunara nego preko dvd playera.

    Kako god.. hajd.. moze ovako nego sad jedino da mi neko kaze koliko je bolji s-video od kompozitnog. Da znam sta da kupim. AKo je tu nnegdje/isto na CRT televozorima, onda da uzmme kompozitni. Nemam pojma koliko su para mada mislim da je skart oko 20KM od 10m.
     
  11. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    S video ko daje bolju sliku al uvijek neke zajebancije sa njim.Preporucujem kompozitni i podesi rezu na TV 1024/768(tako je bilo kod mene jedno 5 godina) i slika je sasvim ok kad pustis film.Divx jedno 3 puta izgleda bolje na TV-u nego na monitoru.
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Koje su szezancije sa s-video ? Mozda bas sutra pogledam kompozitni i s-video od 5m koliko keša izadju. Ako bude jeftino mozda oba uzmem. Inace mjenjao sam malo rez izmedju 800x600 i 1280x1024 i nisam vidio razlike ali meni je bolje na monitoru jer na tv-u nemam te ostrine.
     
  13. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    U dosta slucajeva sa Svideo kablom dobije se crno bijela slika i nemozes nastimat bolju da si tito.A i dalje tvrdim da dvd-divx bolje izgleda na TV-u nego na monitoru i to bas zato sto monitor ostrije prikazuje pa se bolje vidi "nekvalitit" dvd-divx reprodukcije.Tek HD na monitoru izgleda da valja.
     
  14. apdejt

    apdejt Overclocker

    Ovo je normala, ali ja rezu od 1024x768 sam uspio postici tek na 100 Hz TV
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    I koja je razlika da spajam s-video/komponentni i samo s-video ? Pogledah na tv-u imam komponentni ulaz pa reko da uzmem svideo/komponentni kabl.
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Uzeo sam s-video kabl. 5m. Slike je kao malo bolja.. ne mnogo za razliku od kompozitnog.

    Sad me samo interesuje hocul dobit nesto bolji prikaz ako izmem produzetak s-video/komponentni. Trenutno moze i ovako samo..

    ..na monitoru mi treperi slika ...ne mnogo ali smeta. Kada iskljucim iz tv-a onda je ok. Ako neko zna koao to podesiti ili..
     
  17. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Kablovska je shit,donosi neke smetnje i sve se sjebe.U nekim slucajevima pomaze da spojis samo srednju zicu iz kablovske a masu izostavis i smetnje prestanu,stim da ima slucajeva da ne pokvari kvalitet slike na kablovskoj a ima slucajeva i da pokvari.Pokusaj.
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    E da.. ovo treperenje na monitoru je prouzrokovano zbog kablovske. Sada kada sam je izvadio, nema treperenja.. mozda malo ili mi se cini. To cu probat kad mi ne bude mrsko, bez mase da spojim kablovsku.
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Kako prebaciti neku igru na TV koja nema window mod ? Znaci da mi se ne otvori na primarnom monitoru.
     
  20. selvin

    selvin Moderator

    Stavis TV kao primarni :D