TV kao monitor

Discussion in 'Generalna diskusija' started by arapinho1, May 8, 2009.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Opet mi nije jasno.. ovaj bijeli ide u.. grafičku ? Koliko se sjecam (sada da ne vadim kućište) na grafi nema bijeli ženski konektor kao da je za fan vec samo dva puna,... opet kako ga okrenuti ? Koliko vidim, bijeli na toj slici ide u grafu a ne na plocu a ove dvije žice se kopcaju na plocu po jel.. oznakama koje pišu ?

    EDIT: Izgelda da ipak ima za konektor.. nisam obracao paznju: https://img.neoseeker.com/neo_image/167 ... 06817s.gif

    Po konektoru se mogu orjentisati ali kako na ploci ide ? Gdje recimo GND ide ?
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    pa ako je masa provjeri unimjerom da nema otpora izmedju nje i mase na ploci. Cudi me da nisu oznaciji ako ne ide konektor tu.
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Zna li neko razlog nestajanaj signala na TV-u dok recimo gledam film i slicno ? Nestane mozda na sekundi pa se vrati. Nekoliko puta tokom gledanja filma. Nije da slucajno zacrni slika playera jer mi se na tv-u pokaze oznaka 1080p kao da sam tek prebacio da gledam preko HDMI porta. Prebacim na drugi DVI izlaz ali pocelo sada i cesce nestajati tako da mislim da nije do izlaza. Na monitoru sve ok. Probat cu jos jedino drugi HDMI ulaz na TV-u kada budem gledao film.
     
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    Meni se dogadjalo, stavim drugi dvi to hdmi prelaz i sve ok.

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Hmm.. cudno ako je do toga. Kupim onda drugi pa probam.