TV kao monitor

Discussion in 'Generalna diskusija' started by arapinho1, May 8, 2009.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Da, ali ako je monitor sekundarni, nemam nista na njemu. Hocu da monitor oslobodim od igre. Nije fazon da igram na tv-u, vec kada nemoze u windowed mod, da je onda udaljim sa "radne površine".

    Al' kontam, dva monitora mi uticu na performanse pa siguno ne bi bila ni igriva i kada bi funkcinisalo.
     
  2. selvin

    selvin Moderator

    Hoces istovremeno da igras na tv-u i da cackas po kompu? To bas i nije izvodivo :D Sta ce tastatura i mis radit? :D Drugo je kad pustis film na tv, a ovamo cackas.
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne bas konkretno. Hocu da je radna površina slobodna i ako ne bih nista radio na njoj, pa kada mi zatreba, samo minimiziram igru. Da, mogu to i sada ali zelim da je vidim dok igram zbog XY razloga.

    I kada je igra u windowed modu, nije multitask moguc sve deok se ne minimizira ili ne klikne windows dugme. al' hajd. nema veze. Kao sto rekoh, svejedno bi mi uticalo na performanse ali... da li je moguce odrediti gdje ce se koji program otvoriti kada se imaju dva monitora ? Bez rucnog prebacivanja ?

    Npr. Otvorim sliku i stavim je na sekundarni monitor, kada je dvokliknem za fullscreen, ona ode na primarni.
     
  4. selvin

    selvin Moderator

    Pa normalno je kada pokrenes fullscreen da ce prikazat na displayu na kojem se nalazi prozor. Npr. video prevuces na drugi monitor, dvostruki i to je to. Eh sad to sto ti hoces, mozda postoji kakav programcic ili nesto, ali ne znam sta je cilj toga.
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma da, tako gledam filmove.. nesto mi prije nije islo fullscreen (neki prorgam) ili sam ja nesto pogresno postavlja. Hajde nema veze. Nije za sada toliko potrebno.
     
  6. ElvisDzebo

    ElvisDzebo Novi član

    A moze li se sve ovo napravit na grafickoj kartici:
    NVidia GeForce 440 MX with AGP 8X...?
     
  7. Tyger

    Tyger Aktivista

    Ako ti ima ovaj crni okrugli prikljucak moze, ako nema ne moze...
    [​IMG]
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Da.. a to je S-Video. Treba ti S-Video kabl al' isti izlaz mors imati na TV-u.. ili kombinovat sa kompozitnim ili skart konvektorom. Sta vec imas na tv-u.
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Da li neko znakako ovo podesiti.

    Kada je slika na TV-u tamna onda se automatski posvjetli. Prije sma imao problem sa VLC playerom pa sam presao na BS player koji je radio kako treba. Sada ni sa jednim playwerom nije ok (vlc, bs player, sm plyer, km player, classic player...)

    Medjutim, crne linije koje se pojave gore/dole, prije su uvjek biole crne dok se slika mjenjala. Sada se i crne linije posvjetle na tamnim scenama. Razlika se takodjer vidi kada zaustavim video na crnoj pozadini i kliknem desni klik za meni. Kako je meni bijel slika se automatski regulise. Nadam se da ste me skontali. (ovo bi se u "foto žargonu" reklo.. regulacija exposure value)

    Kacim sa S-Video kablom.
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Evo malo sam cakcao CCC i nasao do cega je.

    Kada se spoji TV u CCC opcijama ici na: graphic/desktop & displays/..dole, lijevo ce biti prikazan monitor i TV. Kliknuti na malu crnu strelicu tv-a a zatim i na configure/formats i ovdje je meni bilo automatski podeseno na "Use signal format...".

    Kliknuti dole na "Select by signal format" i sa M/NTSC prebaciti na M(Japana)NTSC.


    ..i to je to.
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Vidim da ima žalbi na nove nvidia drivere koji ne ferceraju za 8800GT i njen S-Video izlaz.

    Znaci ne mogu da dobojem slike na s-video izlazu i ako windows/nvidia c. panel prepoznaju TV: http://pokit.org/get/6167c0fd8d7f673b7c ... 2ff88e.jpg
    Sliku jedino dobijem kada iskljucim monitor pa ostavim samo s-video. SLika bude sve do loadign windowsa gdje opet nestane. Znaci driveri problem.

    Ljudi imaju razlicite probleme sa novim driverima ali u biti ne funkcionise kakao treba. Ja opet nemama nikako slike. Pokusao sam sa spajanjem monitora i na jedan i na drugi DVI izlaz ali opet sve isto. Driveri su zadnji, 280.26.

    Pa ako neko zna kako ovo srediti, neka javi.
     
  12. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Hint: A sto ne koristis neke starije drivere na kojima ti je radilo. Novi driveri ionako donose podrsku za nove kartice, cisto sumnjam da su nesto novo napravili za 8800 seriju.
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Nije mi ni radilo. Nedavno sam uzeo kartu. Pokusao sam i nesto starije drivere ali nije bilo rezultata. Ovo sa s-video izlazom je izgleda problem koji se navodno proteze jos od viste.
     
  14. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Zbog ove recenice sam pomislio da ti je radilo sa nekim starijim driverima.
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Dosta sam guglao oko ovoga i vjeruj mi da nisam nasao ni jedan post koji kaze da radi na sedmici. Mozda da sam naletio na neke likove kojima radi u visti. Takodjer problem i sa linuxom.

    Imaju neki internacionalni driveri ali se meni nisu uspjeli instalirati. Da li rade samo na x32 sistemu ili ne rade nikako na sedmici. Nisam siguran.

    Cekam odgovor od nvidia supporta.
     
  16. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ma inače serija 8xxx nvidie sere prilikom prebacivanja signala na tv. Ja sam nekad imao 8600gt i lutrija je bila naštimati tada na visti s-video onako kako ti to hoćeš, čak je neko ovdje sa foruma ako se ne varam svojevremeno spržio preko s-videa 2x8600gt.
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Vedo je sprzio Asusovu 8600GT.
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Cuj spržiti preko s-videa. Svašta.

    Digao sam xp na drugi HDD pa ga bootam kada mi treba. Nije neka frka. Stavio neke drivere iz 2007 koji rade. Bas mi se nije svidjala situacija gdje se slika pojavljuje na tv- u u djelicima sekunde, nekakavo treptanje pa ona neke ispucale linije a onda treperenje slike nekoliko sekundi kao da cackam kabl koji prekida. Jos kako velis da se da spržiti. Ne mislim se više zezati sa ovim. Ocito je to "globalni" problem serije osam.
     
  19. nFare

    nFare Komšija

    Je li koristis s-video direktno do tv-a ili ? Zasto ne uzmes kvalitetniji chinch ja sam tako koristio godinama na 8800gt i ferceralo je sve bez obzira na promjenu drivera.
    To za przenje koliko je meni poznato samo na 8600gt modelima.
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Krositim s-video to s-video. Mozda da uzmeme s-video to chinch mali konverter pa da probam da li ce slika biti stablija.. odnosno, hoce li je uopste bacati na TV u sedmici. Da uzimama kompletan kabl mi se ne isplati jer sam upravo uzeo ovaj s-video kabl od 10m.

    Nego to sti ti je radilo godinam. da li je i jednom radilo na sedmici ? Kao sto sma i rekao, radi i meni na xp-u i mozda bi radilo sa razdnim driverima. Ali na sedmici nisam uspio dobiti nikakao slike. Mozda da ganjam najstarije drivere za sedmicu ali ko zna koliko ih ima. Ako je radilo sigurn ona sedmici onda da se bacim na pretragu.