TV kao monitor

Discussion in 'Generalna diskusija' started by arapinho1, May 8, 2009.

  1. nFare

    nFare Komšija

    Znaci ja sam na onaj kratki s-video (sto dobijes uz graficku) koji ima tri izlaza spojio chinch to chinch kabal do tv-a, i tako je radilo godinama i na xp-u, na visti i 7, doduse zadnji put na win 7 sam to koristio prije godinu dana tako da je to bilo sa sigurno malo starijim driverima (mada ni ovaj koji sad koristim nisam promijenio ima pola godine).

    Spajao sam i sa tim S video od 5 m i sjecam se da slika nije valjala nicemu (boje su bile siromasne).
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Meni su boje super ali imaju nekakve linijice koje malo znaju treperiti ali nije mnogo strasno. Mozda da nabacim taj mali kabl samo koliko vidim na slici, ovo je gore komponentni:

    [​IMG]

    Imam ja i komponentni ulaz na tv-u. Da li je kod tebe bas bio kompozitni sa žutim (video), crvenim i bijelim (audio) kablićima ?
     
  3. nFare

    nFare Komšija

    Na kompozitni sam kopcao, crveno bijelo zuti.
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Probat cu valjda sa nekim starijim driverima pa ako ne mogne, mozda probam i s-video - kompozitni. Ako se sjetis nekih starijih drivera koji su ti radili na sedmici vezano za s-video, javi.
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Imam opet problem sa svimo bojom tj. crna nije crna vec je debelo siva.. na klipovima. Na 8800GT sam u c panelu gafe mogao stimati da li NTSC ili PAL signal. Ovdje ne vidim.


    Ima li neko ideju kakao ovo rjesiti? Prije je bila fora da neki player pusta sivo dok neki uspije baciti crnu boju. Ali pokusao BSplayer, km player, vlc, media classic player.. sve isto.
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    Vidi ima li gdje u driverima da prebacis na full rgb
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Nema. Samo ova druga opcija:

    [​IMG]

    Sa njom opet bude sve sivo a ne samo na klipovima. Jedina olaksavajuca okolnost na prvoj RGB jeste sto je to balansirano osvjetljenje. Kada su tamnije scene ono posvjetlo pa bude crna siva dok je u svjetlijim scenama na filmu crna ipak crna.

    Jos nesto. Htio bih ipak da dobije audio na TV-u imam problem da sredim ove zvucnike pa ih ne prebacim tamo. Koliko sam vidio, treba mi Spdif header sa ploce biti spojen na grafu ..to je ovaj za front panel ili ? Nisam to spajao pa mi nije bas najjasnije. A na karti bi bio prikljucak ovaj pored naponskih konektora: http://hardview.net/wp-content/uploads/ ... -Power.jpg ?
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    A vidi i u playeru da prebacis na full rgb. A cek ti to spajas preko kompozitnog?
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Nisam nasao full rgb ali sam u VLC-u iskljucio hardware YUV>RGB conversions i sada je crna crna i u mracnim scenama.

    A inace spajam DVI to HDMI. Nemam HDMI na krti.
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    Aha, vidim spominjes pal ntsc pa me to zbuni :). A vidi za sta ti je taj prikljucak na grafi, nadji na netu. Zar ne bi trebao biti 5.1 preko hdmi-a, ja tu vidim samo 2 pina.
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Bila fora sa NTSC japanom i crnom slikom ali sada je dobro sa VLC-om. Pa mozda bi kada ide hdmi - hdmi. Ne zna bas za DVI. Negdje sam slucajno proguglao taj kabl. Na drugom kraju su odvojene dvije žice sa onim ženskim hepekom samo gdje to ovdje naci..

    EDIT: Ovo mi treba:

    [​IMG]
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Yep.. taj je. Rkao sam gore: ".., treba mi Spdif header sa ploce..".

    Da li toga kod nas ima..
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ja ba do mene je. A nisam ja ovo nigdje vidio, al kako sam rekao ja bih ovo sam napravio.
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Pa moze se. Dvije su žice u pitanju samo treaba izmajmunisati da se samo ne skine. Imam onaj pištolj sa tecnom oplastikom pa bi se mozda i sa tim moglo zaliti ali opet na karti treba fino da stoji.
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Koja dva pina koristim sa ploce od ova 3 ?

    [​IMG]

    ..i mozel' se tu sta zeznut'..
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ja sam mislio da vec imas slicnih konektora pa samo nalemis zice. A ovaj na grafi mi lici na onaj konektor sa ventova na grafi.
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Nemam konektore ali imam nesto slicno kao zadnji kraj ovog Spdif-a.. kao gore na slici. Znaci ta dva kraka za svaku žicu. Pa bih sa oba kraja to montirao. Samo me interesuje koji se pinovi koriste sa ploce. Imaju ploce poseban SPDIF za HDMI.. bas tako pise "HDMI SPDIF" i ne ide konektor vec dva pina vire kao da se đamper stavlja. A to ne vidim kod sebe na ploči. Ali imam ja ovaj konektor..

    Je li to taj izlaz il ije ovaj bijeli tro-pinski ?

    [​IMG]

    A i meni lici da je kao za vent samo opet koji ce mu ..a Nvidia ovdje navodo nema zvučni chip tako da bi najvjerovatnije bilo to to.

    EDIT: Ipak je audio:

    The GTX 200 series graphics cards have integrated HDMI support. Using a certified DVI-to-HDMI adapter in conjunction with the on-board S/PDIF audio connector, the GeForce GTX 275 is capable of full HDMI sound output via the DVI connector. However, you'll need to lead a 2-pin wire from your soundcard or motherboard S/PDIF connector to the 2-pin connector to the right.

    http://www.guru3d.com/article/geforce-g ... iew-test/4

    Ssmo me interesuje gdje na ploci da ubodem.
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    pa utvrdili smo vec da je to to :D Vec sam konto da je isti ili slican konektor na ventu sa grafe pa ako imas koji stari posudis :). A jedna je masa dok druga prenosi signal, otkrij koja je masa.
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Kako da sad utrdim sta je sta.. ako se to moze zeznuti, radije cu provesti ipak nekako satelite do tv-a nego da zeznem grafu. Pa dok ne nabavim originalan SPDIF kabl. Mislio sam da je svejedno koji se ubode. Inace idu valdja ova prva dva pina.