TV kao monitor

Discussion in 'Generalna diskusija' started by arapinho1, May 8, 2009.

  1. arapinho1

    arapinho1 Novi član

    Zna li iko kako da televiziju koristim kao monitor
     
  2. apdejt

    apdejt Overclocker

    Znam da ti je ovo pocetak na forumu ali daj malo vise podataka kakav TV, kakva graficka.
    PS procitaj malo one teme oko pravila postanja na forumu.

    EDIT: evo ti procitaj ovo
    viewtopic.php?f=1&t=17381
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  3. Tyger

    Tyger Aktivista

    Ako imas SCART prikljucak na TV-u i S-Video izlaz na grafickoj veoma je lahko. Kupis kabal S-Video to SCART ili S-Video to Chinch(Composite) i konverter Chinch(Composite) to SCART i prikljucis to sve. U postavkama za graficku podesis da koristis TV kao extended desktop i player-e samo prevuces na TV kada hoces nesto na njemu gledati, a ako hoces da TV koristis kao glavni prikazni uredaj samo ga postavis kao Primary.

    U slucaju da nemas S-Video izlaz na graficku bit ce malo problematicno jer ces onda morati na e-bay naruciti VGA to Chinch ili S-Video i sve ostalo sto sam gore naveo, ali prije toga moras provjeriti da li ti graficka podrzava TV-out jer neke grafe to ne podrzavaju tako kad bi spojio ne bi ti nista radilo.

    Ako ti trebaju slike za gore navedene komponente samo javi pa cu postaviti.
     
  4. apdejt

    apdejt Overclocker

    A ako je LCD ili Plasma TV sa HDMI ?
     
  5. Tyger

    Tyger Aktivista

    Onda se moze lakse, tada mu samo treba DVI to HDMI konverter i HDMI kabal.

    Ako nema ni DVi izlaza na grafi, trebat ce mu VGA to HDMI konverter za digitalizaciju RGB signala koji kosta oko 250 do 300$ sto se ne isplati nikako...

    S'obzirom da je sam naziv teme TV kao monitor sumnjam da je u pitanju LCD ili Plazma
     
  6. arapinho1

    arapinho1 Novi član

    graficka mi je ATI Radeon X550.Moze li ta.SCART prikljucak na TV imam.Samo ne znam imam li S-video izlaz
     
  7. Tyger

    Tyger Aktivista

    moze, imas S-Video izlaz na grafi tako da nije problem...
     
  8. arapinho1

    arapinho1 Novi član

    super
    znas li gdje mogu kupit ovaj kabal S-video to SCART
     
  9. Tyger

    Tyger Aktivista

    Gdje se nalazis? Koji grad?
     
  10. arapinho1

    arapinho1 Novi član

    sarajevo
     
  11. Tyger

    Tyger Aktivista

  12. arapinho1

    arapinho1 Novi član

    to jarane hvala ti puno
     
  13. Tyger

    Tyger Aktivista

    Nema na cemu...
     
  14. arapinho1

    arapinho1 Novi član

    jbg
    ni na jednoj stranici nema
     
  15. Vedo

    Vedo Moderator

    Na M.Dvoru (tramvajska stanica) imas onaj Electronic centar, tamo to mozes naci.
     
  16. Seadboy

    Seadboy Aktivista

    Ma ima u robotu nije vise od petaka, to stavis u scart i moras imati onaj zuti kabal.Preko zutog kabla povezes to i grafu.
     
  17. Tyger

    Tyger Aktivista

    Zar ne vidis da mu je gore sve objasnjeno?!
     
  18. Seadboy

    Seadboy Aktivista

    Aha, da vidim gore u 56 redova je " jednostavno objasnjenjo" najobičnije spajanje TV-a sa racunarom.Kao da si liku objasnjavao kako atomsku napraviti a ne ovo.
     
  19. Tyger

    Tyger Aktivista

    Kada neko pita moze li nesto uraditi i kako valjda je uobicajeno da se to lijepo (detaljno) objasni!!
     
  20. apdejt

    apdejt Overclocker

    Momak je bas fino objasnio, cak sta vise siguran sam da ce biti jos podpitanja