HS kablovski internet

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by GV, Oct 12, 2008.

  1. Moncho

    Moncho Komšija

    Mah evo sinoc cimer nesto cacko i otkljuco, ne znam ovaj uredjaj je prilicno hafifan, trenutno imam samo 15 kanala nesto sam cacko i ne znam kako da skeniram sada ponovo :):). Ako neko zna neka napise sta da radim :)
     
  2. (:-D

    (:-D Aktivista

    Daj ti meni help kako da i ja odkljucam evo uveo sam ali zakljucani kao i tebi :D

    BTW: da li si probao u Menu sa opcijom auto search ?
     
  3. Moncho

    Moncho Komšija

    jesam,probo sam to i nadje mi samo 15 kanala :)
    Probaj sa passwordom 0000 ili resetiraj uredjaj i onda ce biti password 0000, ukoliko ga je neko u medjuvremenu promijenio :)
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Pass je 1234, barem kod mene. Sta cackate kanale kad ne znate. :smt005
    Sto se tice broja kanala, moras napraviti prvo manuelno tri u "installation>channel search", a na osnovu toga preskenirati sve ostale. Ovako idu vrijednosti po kanalima (nazovi ih kako god hoces):
    1. frequency 610, symbol rate 6875, modulation 64qam
    2. frequency 386, symbol rate 6875, modulation 128qam
    3. frequency 394, symbol rate 6875, modulation 128qam
    Spasi sve postavke i onda pod "search ch" izaberi "all" da preskenira sve dostupne iz ove tri postavljene frekvencije. Trebao bi naci oko 24-25 kanala na kraju.
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Da li neko ko ima HS internet i neki router ima problema ovih dana? Sve mi se cini da su cackali nesto po svojim serverima. Internet radi bez frke kada je modem direktno utaknut u komp, ali ne radi preko routera sa svakakvim postavkama.
     
  6. GW

    GW Moderator

    Meni net radi ok. Samo malo kdx zeza, ali mislim da je to do servera a ne do konekcije.
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Kakav ti je router i osnovne postavke na njemu?
     
  8. Moncho

    Moncho Komšija

    Meni radi sve sa ovim shit modemom, no sinoc je bilo problema, valjda radi snijega :):)
     
  9. GW

    GW Moderator

    Sinoć bilo neta a nije bilo tv-a. :D

    Router je Trendnet TEW-432BRP, zadnji firmware, Russian PPPOE, wireless ugašen, LAN klasični DHCP.
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ispostavilo se da je problem bio do routerovog firmwarea. Cim sam stavio posljednji sa njemacke dlink stranice sve je proradilo. Interesantno je da je na britanskoj odakle sam dosad preuzimao fw, aktuelni cak dvije revizije iza ovoga na njemackoj. Jednostavno rjesenje, ali nije mi palo na pamet da bi moglo do toga biti. Inace router je DI-524, a aktuelni fw je 2.07 (prije toga je bio 2.06 beta).
     
  11. bolestan

    bolestan Novi član

    eh ovako danas kad sam upalio komp i htio da se konektujem nisam mogao, ja na mozzilu kad ono radi bez problema, znaci komp se nekako sam konektovao ali nigdje nema da pokazuje da je konektovan i uzasno je spor i ne radi mi kdx, znaci preko modema ide, kako da vratim na normalno ono konektovanje?
    hvala
     
  12. vutra

    vutra Komšija

  13. bolestan

    bolestan Novi član

    hehe hvala :shock:
     
  14. Moncho

    Moncho Komšija

    svuko 70 tak GB za 12 dana na ovom flatu. Prokleto je fino kada ne moras da pazis za saobracaj ^^ :lol:
     
  15. extibo

    extibo Komšija

    Kolika je max brzina DL-a?
     
  16. Moncho

    Moncho Komšija

    teoretski 128kB/s, realnih 125kB/s.
     
  17. h2o

    h2o Aktivista

    Izgleda kako su ukinuli PPoE da su sada i IP adrese staticke.
     
  18. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Mislis na ono sto se ne mozemo konektovati a net frcera sve 5? I ja sam to pomislio odmah ali sam ih zvao i rekli su da imaju nekih problema i da ce se rijesit to u narednih par dana.
     
  19. Emx

    Emx Aktivista

    Full 3 paket, flat, ikakva ogranicenja poput 20 % maks. teoretskog protoka?
     
  20. Moncho

    Moncho Komšija

    nema ogranicenja, teoretski oko 300 GB mozes svuci :)