HS kablovski internet

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by GV, Oct 12, 2008.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ja sam vec odavno imao Full3 paket, ali su bez ikakve najave spustili brzinu na ovaj 1M/Flat (cudim se sto brzina ne prelazi 120 kila). Ja pomislih da ce u skladu sa ranijim paketima biti 3M/18GB od ovog mjeseca, al preveslase u neku ruku. Jebga vec se navikao na 2M brzinu pa mi je ovo poprilicno lose. Moram sada izgurati do kraja mjeseca da vidim da li ce se trebati vratiti na brzu vezu. Sinoc je iza ponoci brzina bila katastrofalna, u rangu dial-upa.
    Btw, zna li neko kakva je razlika izmedju ovih Motorolinih modema - imam neki prastari SB5100, a sada vidim ima i SB5110 ili tako nesto...
     
  2. Moncho

    Moncho Komšija

    Ja sam dobio neki idiotski Scinetific Atlanta modem, koji radi automatsku konekciju na HS server. No, najgore od svega je sto se ne moze napraviti klasicna pppoe konekcija, koja mi je prijeko potrebna. Cackao sam po opcijama modema nema nigdje uopce polja za unos unsername-a i passworda tako da se ne moze prebacitivati izmedju onog klasicnog ruter i bridge moda.
     
  3. GW

    GW Moderator

    Neke manje revizije, ništa bitno. Čisto informativno, svi ovi trenutno korišteni modemi mogu radti daleko brže od ovih trenutnih brzina. Problem je naravno do ISP-a i njihove nesposobnosti.

    Kako misliš automatski? Modem se konektuje na mrežu, ali ti moraš na računaru napraviti PPPOE konekciju. Što se tiče prebacivanja između ruter i bridge moda, nema od toga ništa, ovo je samo modem, nije router.
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    HS je od 1.10. isto tako izbacio PPPOE, tako da je sada korisnik online cim upali komp (dinamicka ip adresa najvjerovatnije, kod mene je sa spomenutim Motorola modemom). Zgodno za ljude koji nemaju router, ali se vise ne mogu iskoristavati nedostatci baze te imati vise korisnickih naloga na jednoj mac adresi. :mrgreen:
     
  5. GW

    GW Moderator

    Pa zato su to i uraditi. :D
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Da, najvjerovatnije. Kako god, za bosanca nije flat jer im ocito infrastruktura to ne moze podnijeti. Nerijetko brzina ode na ISDN-ovskih 5kb/s. Youtube naravno neupotrebljiv.
     
  7. (:-D

    (:-D Aktivista

    Evo prijavio sam se na ovaj hs ima par dana pa cekam da dodju, interesuje me jel valja sta ova konekcija FULL 3 sta kazete vi koji ste vec dobili ? :smt005
     
  8. Benq

    Benq Komšija

    Konekcija super , nisam imao nikakvih prekida , digitala je ok , za sad nemam zamjerki :)
     
  9. GW

    GW Moderator

    Biće, ne brini se. :D
     
  10. Benq

    Benq Komšija

    Neznam nisam imao nikad s njima problema otkad sam uveo HS , internet mi je uvijek bio dobar bez vecih problema , nadam se da ce ostat tako :)
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    1M brzina je imho mala, a digitala je uzas blago receno (ako imas ono smetlje od Dalvi receivera).
     
  12. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Ne znam stvarno za vas ali ja vec duze vremena nisam imo problema sa netom od hs.
     
  13. (:-D

    (:-D Aktivista

    Jel daju samo jednu vrstu receivera ili ?
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Izgleda. Iako ni onaj nije cemu, receiver od Eloba ima barem 3x bolju sliku, a k tome podrzava i ScartRGB kojeg ovo smetlje nema - samo RF i kompozitni.
     
  15. Moncho

    Moncho Komšija

    Kakav crni pass mi trazi na onim 'xxx' kanalima na DigiTV u ? :)
     
  16. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Stavio ti neko od ukucana isti... :smt003
     
  17. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Cetiri nule :mrgreen:
     
  18. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Moncho, nema djeci gledati PrivateSpice :p
     
  19. Moncho

    Moncho Komšija

    mah ne radi ovaj password 0000 :( :)
     
  20. (:-D

    (:-D Aktivista

    Moncho jesi skontao pass ?