Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. h2o

    h2o Aktivista

    Posto u ovih "par" zadnjih postova uopste nije bilo nikakve rasprave o tome kakav TV je preporucljivo nabaviti i posto trazis minimum 1m dijagonale, mislim da bi ti ovaj bio najbolji. Valjda ce se i ostali sloziti sa mnom.

    http://tinyurl.com/yb7g5hr
     
  2. Nani

    Nani Komšija

    Odlican izbor :mrgreen:
     
  3. Juka

    Juka Komšija

    suti, da nije Nanija ja bi ga uzeo :shock:
     
  4. dzeri

    dzeri Aktivista

    Da li bi se mogla napraviti neka nova tema koja bi sadrzavala preporucene modele po dijagonali, cjenovnoj kategoriji i vrsti (plasama/lcd), posto se ovdje vec gube konci nakon 80+ stranica?
     
  5. extibo

    extibo Komšija

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  6. Nani

    Nani Komšija

  7. videofun

    videofun Novi član

    Koji je tv bolji za spajanje na kompjuter. Zanima me najviše oštrina slova (surfanje) i samo igranje. Između panasonicove plazme 50G10 i Samsungovog LCD-a LE46B650. Thx
     
  8. rades7

    rades7 Novi član

    Pozdrav svim strucnjacima :)

    Da li neko moze da mi da quick tip recimo 3 modela 32" LCD do 1000 KM, Full HD po mogucnosti (ali nije obavezno), te da se mogu bez vecih problema kupiti u nasim radnjama...Sarajevo, Tuzla, Zenica, Banja Luka...valja sad gledati utakmice :D A bogami i HTPC se polako slaze...

    Citao sam i citao ovu temu, ali sad sam potpuno izgubljen od preporuka.

    Unaprijed hvala
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ne treba ti FullHD na 32", to slobodno zaobidji, kao i Samsung serije 3xx i 4xx.
     
  10. Nani

    Nani Komšija

    Nema vise razlike izmedju staticne ostrine kod plazmi i LCD-ova, pricali smo o tome u vise navrata.

    Samsung 32B530 oko milje u Robotu, Technomarketu itd
     
  11. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Imam priliku da biram samo izmedju dva modela za iste pare. Samsung LE 40B530 i Sony KDL 40P3600K

    Koji da kupim?

    HVALA :wink:
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ovaj prvi. Sonyjeva "P" serija je losije rjesenje.
     
  13. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Skratio si mi muke,i meni se na prvi pogled slika na samsungu ucinala bolja odnosno prirodnija i samy mi je bio prvi izbor :wink:
    Tnx
     
  14. Riyadh

    Riyadh Guest

    Pozdrav svima,

    dans sam postao ponosni vlasnik Panasonic TX-P42X10Y televizora. Kupio sam ga u Robotu za 1199 KM. Imam pitanje: nikako ne mogu da pristupim DVBC meniju, kad kliknem menu --> setup --> tuning menu imam opciju add DVB-T channels. Na TVu imam naljepnicu DVB cable ready i u upustvu mi stoji da je tv X10Y model. Mozda ima samo DVB T tuner. Inace slika je extra (SD signal HS kablovska), hvala na savjetima.

    Htio bih da probam DVBC tuner, mozda se moze uhvatiti nesto od HS-ovih nekriptovanih digitalnih kanala.
     
  15. Juka

    Juka Komšija

    ja prosle sedmice isao u svaki robot sem onog u rajlovcu i nije bilo prokletog tva...
    Nek je sa srecom...
     
  16. Nani

    Nani Komšija

    DVB-C tuneru pristupas iz DVB-T menia. Tu ti je opcija za skeniranje DVB-C-a. Digitalni tuneri su odvojeni od analognog.

    Na HS kablovskoj uhvatit ces oko 50 kanala kanala.
    Domaci "besplatni" digitalni su:

    HRT1
    HRT2
    HAYAT
    OBN
    PINK
    RTV Montenegro
    DM SAT
    RTS SAT
    Fashion TV
    TV1000
    WILD (National Geo)
    MTV Adria

    Od stranih vrijedno spomena a da su free:
    VIVA Germany
    JimJam
    ESPN America
    World Fashion
    Zone Reality
    National Geographic
    VOX
    RTL
    ARD
    RAI Uno
     
  17. Kiza063

    Kiza063 Novi član

    Ako možeš daj objasni kako si podesioTV sa compo-m.
    Pozdrav!
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nema neke pameti, spojis TV sa HDMI/DVI kablom, u driverima ili bukvalno u windowsima upalis sekundarni display, za sekundarni display odaberes 1280x720 rezoluciju (u slucaju da se radi o 1024x768 plazmi) i to je to.

    Ja sam imao nekih problema u pocetku, bila je valjda neka zbrka sa komunikacijom graficke i telke, ali bi u pravilu sve trebalo ici kako sam gore opisao.
     
  19. Kiza063

    Kiza063 Novi član

    Ma namestim ja tako ali tada imam crn okvir nije mi pun ekran Imamo isti TV a moja grafička je HD4850. Pomoć!
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Odaberi na TV-u "Screen Fit" opciju prikaza, ili u CCC-u podesi overscan na 0%. Mozda se i varam, mozda je moguce da se mora u svakom slucaju podesit overscan na 0%, ne znam napamet. :)