Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    E totalno si lud :)
    Svaka cast.
     
  2. bhd

    bhd Veteran foruma

    Philips 7000 (32PFL7404H/12)


    1394KM maloprodajna cjena.

    Za ove novce, dal je ovo najbolji izbor?=
     
  3. Vedo

    Vedo Moderator

    32" za 1400? za 1250 KM imas 42" Panasonica :roll:
     
  4. Nani

    Nani Komšija

    THX ReNNo :D

    Reci mu Vedo :smt004
     
  5. loopfest

    loopfest Novi član

    Bas sam zvao robot za 42x10y oni kazu nukad nisu taj imali imaju samo 42c10y za 1149KM u čemu je fol, gore neko spomenu da je bio onaj 42x10y po toj cijeni dok meni na 033 771 651 kazu da nikad ni imali nisu taj model??? Čudno,... U tehnomarketu ima kao na akciji ps42b451, može li mi iko dati info vezano uz navedeni model, eventualno mane? u odnosu na panny.
     
  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Taj sto je to napisao bio sam ja i ako bolje pogledas post vidjeces da nisam napisao ni 42x ni 42c nego 42 10y jer se nisam tacno sjecao koje je slovo bilo u pitanju ali bez obzira na slovo bio je dobro bolja kupnja nego 32" TV kojeg je momak htio da kupi za 1400km
     
  7. loopfest

    loopfest Novi član

    Zvao sam 5-6 brojeva samo da neko odgovori na upit. Ipak mislim da skim god sam pričao, bilo je bez veze, jer navodno mi juče na "akustici" rekoše jeee bio ali nestao, pa da zovem komercijalu danas.
     
  8. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ja sam kao sto i vidis u profilu iz Gracanice i u Robotu kod nas je bio taj TV vidio sam svojim ocima.Bas cu pogledati ponovo pa javim za jedno sat vremena.

    EDIT:42C10E 1149km 42U10E 13xxkm 37 10y1099km zaboravi koje je slovo kod ove 37ice.
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    Na Grbavici ima radnja, 42x10y za 1250 KM. Prelistaj par stranica nazad, neko je stavio link.
     
  10. Juka

    Juka Komšija

    Evo ti
     
  11. Ghostbusters

    Ghostbusters Aktivista

    Pozz
    Evo mene opet :D doslo doba za trecu LCD ko kad nas ima u kuci :D . Nani majstore imam jednu ponudu u firmi pa se kontam sta da uzmem , treba mi jedna 32 za sobe pa neznam sta bi uzeo , nadam se da ces mi ti dati koristan savjet kralju moj.Radise o slijedecim modelim 32":
    SONY : LCD KDL-32S5500 920 km
    SONY : LCD KDL-32P3600 970 km
    GRUNDING VISION 6 32-6930T 905 km
    Firma je DCS i imamo kod njih kreditiranje pa neznam ni sam sta bi uzeo hajde sad drug moj posavjetuj me.
     

    Attached Files:

    • scan.jpg
      scan.jpg
      File size:
      133.9 KB
      Views:
      883
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Od tih, onda bih ja taj prvi. Ipak je "S" serija ispred "P" i "U" serija.
     
  13. Nani

    Nani Komšija

    Da, Sony u svakom slucaju od tih ponudjenih.
     
  14. Ghostbusters

    Ghostbusters Aktivista

    Oki hvala vam :smt006 :smt006
     
  15. videofun

    videofun Novi član

    Nani, koja je bolja telka panasonic 50G10 ili samsung 50B850.
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Obzirom da se radi o G10 vs B850, onda Samsung.
     
  17. Nani

    Nani Komšija

    Samsungove plazme pogotovo B850 su estetski najljepse ali imaju lagano vidljive fosforne tragove, dok je Panasonicova implementacija NeoPDP modula (20nm celija) bolej odradjena pa nema fosfornog trailinga.

    To su minorne razlike i mnogi nece ni vidjeti takve anomalije pa izbor ova 2 tv-a se svodi na neki subjektivni dojam.
    Sta god da uzmes neces pogrijesiti jer se radi o najboljim televizorima danas. V10 i Kuro su pikanterije i ne pikam osim ako niste zagrizeni entuzijasti.
     
  18. videofun

    videofun Novi član

    Jedna bitna stvar mi je zapela za oko kad sam čitao recenzije, a to je da samsung B850 ima bitno svjetliju sliku od G10 i time da je puno upotrebljiviji u svijetlijim prostorijama. Vjerojatno po svjetlini dostiže LCD ekrane, tu je G10 dosta tamniji. Ne govorim o dinamic modovima, već normalnim postavkama.
    I da se bolje snalazi sa SD signalom.
    ???
     
  19. bhd

    bhd Veteran foruma

    40 mi je preveliko, a i ta 42'' sigurno nije fullhd.

    A mozes li mi reeci gdje ima taj model panasonica, koja prodavnica, da vidim i ostale modele.
     
  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Sta ce ti FullHD na 32" i 42"? To ti ne treba ako ces ga gledati sa daljine vece od 2 metra.