Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Overscan u CCC-u je kljucna stvar,procenat je sad manje vise uglavnom mrdaj slajder lijevo desno dok ne popunis ekran :wink:
     
  2. Kiza063

    Kiza063 Novi član

    Kako da dođem do overscan-a
     
  3. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Evo bas trazim po CCC-u i ne mogu da nadjem nikako,izgleda da nema te opcije dok se ne spoji TV jer trenutno nisam spojen.Uglavnom je pod DESKTOPS and DISPLAYS pa kliknes desnim klikom na TV pa configure pa onda izdje jos dosta opcija i tu ga negdje nadjes.
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Evo upravo sam se prikopcao na Samsung LE 40B530 preko HDMI kabla i nema slike nikako.CCC pokazuje da imam spojen SAMSUNG na 1920/1080 al slike na Tv-u nema.

    U display properties nadjem podesavanje rezulucije i frekvencije i podesim 1920/1080 30i Hz i dobijem sliku cistu i bistru al TV prikazuje 1080i 60hz i ne bi mi to bio problem al kad izaberem TV kao primarni display i pokusam pokrenuti igru (Crysis u DX9) slika nestane i TV kaze "no signal" cim sa ALT+TAB spustim igru slika se vrati.

    Filmovi i sve ostalo idu bez beda.

    U cemu je trik?
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    A da probas izbaciti 720p/50 ili 60Hz signal na tv.
     
  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Probao i radi sve OK al u toj rezi al to mi se naravno ne svidja.Zelio bih poigrati na FullHD rezi al kako stvari stoje lose mi se pise bar sto se tice HDMI spajanja.

    Probao sam i VGA PC input i krenula mi je voda na usta.Slika je toliko ostra da sam se pravo iznenadio.Jbg jedino sto nemam zvuka na TV-u al nije ni bitno kad imam ozvucenje koje je vec spojeno na komp.

    Filmove cu gledati na HDMI a kad mi se naumpadne igrat na 40" potegnucu za VGA kablom i problem solved :D
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ja uvijek kopcam TV na graficku VGA kablom, razlika u kvaliteti nije velika, a imam slobodan HDMI port za druge stvari. Ja bih tako skopcao za svaku priliku i batalio HDMI ako ne radi kako treba za sada.
     
  8. ronaldo9

    ronaldo9 Novi član

    Vec mjesec dana imam panasonic tx-p37x10y i prezadovoljan sam ovim tv kojeg sam kupio zahvaljujuci prije svega ovom forumu i ljudima koji ne sebicno i veoma strucno daju savjete i prijedloge vezano za tv uredjaje i jos jednom im se zahvaljujem.
    Sada gledam SD kanale sa kablovske tv bh-cabel.net i slika je odlicna ali bih pitao ako neko zna da li na ovoj kablovskoj ima i digitalnih kanala . :smt006
     
  9. Nani

    Nani Komšija

    Haj skrolaj na sredinu ove stranice pa procitaj sta sam napisao ;)
     
  10. ronaldo9

    ronaldo9 Novi član

    Nani,ja sam vidio to sto si napisao ali moj setup na tv i setup u operating instructions nije isti , nedostaje mi DVB-C tuning menu kao i DVB-T Tuning menu a ja imam samo Analogue Tuning menu.
    Pritiskom na tipku koja sa nalazi sa bocne strane tv dobijem DVT i opciju da mi pretrazi kanale ali nema menija i nema DVB-C .
    Ina li to veze sa izborom zemlje na pocetku -Njemacaka-?
    Pozdrav :smt006
     
  11. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ljudi, gledao sam danas Braviu, 82cm, full HD, 1099KM. U nedoumici sam, vrijedi li pored Sony-a uzimat VIVAX, BEKO i slicne?
     
  12. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    U robotu panasonic 107cm 42 10y 1150km a na 82cm fullHD znaci nesto jedino ako ces TV koristiti na kompu umjesto monitora.
     
  13. opsado

    opsado Novi član

    Zvao sam Bh-cabel.net i rekli su mi da se digitalni kanali mogu pratiti samo preko njihovog iznajmljenog receivera, znaci nista bez obzira kakav tuner u tv-u.
     
  14. Nani

    Nani Komšija

    Da znaju ista...necu ni komentarisati.
    [​IMG]
     
  15. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Izvini za offtopic....ali gdje su ti kablovi od Z5500?
     
  16. Nani

    Nani Komšija

    U zidu kao i za tv.

    Postavim slike kad mi se bude dalo ;)
     
  17. JVC

    JVC Overclocker

    Sta je, rigips ili si kopao. :D
     
  18. Nani

    Nani Komšija

    Kopanje, stemanje :)

    Check this out :)

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  19. JVC

    JVC Overclocker

    Ludji si od mene. :mrgreen:
    Mada si trebao staviti one spiralne plastcne cijevi u zid kad si vec kopao, a mogao bi lagano mijenjati kablove.
     
  20. Nani

    Nani Komšija

    Armatura je cijeli zid, to je uzas bio dok smo i kanalisali za te kablove, stavio sam izolaciju gumenu jos jednu na sve kablove jer je jedino ona mogla i stat, za plasticne kanalice i buzir nije bilo mjesta.