AMD Radeon HD 5800 Series [Evergreen DX11 GPU]

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Esh, Jun 3, 2009.

  1. AdoSA

    AdoSA Komšija

    al ne da trosi struju ... jede je :D
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ne zvace,guta! :D

    Ako su testovi istiniti,stvarno impresivno. :smt001
     
  3. extibo

    extibo Komšija

  4. Esh

    Esh HWB

    U duhu DX11 - S.T.A.L.K.E.R.: Pripyat Benchmark Tool:

    Download: http://files.gsc-game.com/st/bench/stkc ... -setup.exe
     
  5. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

  6. Pasha

    Pasha Komšija

    http://www.bjorn3d.com/read.php?cID=1741&pageID=8047
     
  7. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Sto se tice ovog S.T.A.L.K.E.R. Pripyat Benchmarka, je li moze neko da nabaci svoje rezultate da mozemo napraviti jednu komparaciju?
    Meni ovo ne izgleda kao "strasna" grafika, baca mi na HL2 engine i mislim da mi je FPS previsok za ovakve postavke uz SSAO na ultra, MSAA 4X i sve ostalo na max u advanced opcijama:

    [​IMG]
     
  8. Esh

    Esh HWB

    U duhu DX11 price:

     
  9. Nani

    Nani Komšija

  10. Esh

    Esh HWB

    Bila je vijest i na sajtu prosle sedmice :)
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nema ih kod komsija Svaba ni za lijeka sto bi rekli. Svi pricaju o ovoj varijanti a niko ih nije vidio uzivo. :smt003
     
  12. Nani

    Nani Komšija

    Kume, nekako sam falio vijest a znam da si brzi od drugih :)

    Jos ostalo da nabace Vapor na 5850, da ih nagovorimo, posto nece i svi happy :)
     
  13. Esh

    Esh HWB

    Ma bice sigurno, samo je i dalje prisutan ovaj problem dobavljivosti chipova, posebno Cypressa. Eto, pogledaj kod bilo kojeg poznatijeg e-tailera i vidjet ces da je 5870 (npr.) kartice jako tesko pronaci. Jos jedan problem i ocekivani 'refresh' linije kada se pojave Fermi kartice, a i to je 3 mjeseca maksimalno...
     
  14. Zlatan

    Zlatan Komšija

    Enise a zasto su tesko dobavljivi? Oni koji se time bave smatraju da nisu isplativi ili ?
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Prije bih rekao da se dobro prodaju.
     
  16. Nani

    Nani Komšija

    Pogledaj samo newegg, pa to je borba za svaku karticu od 5850 do 5970. Bilo je sigurno 15-ak dana gdje ni jedna od pomenutih na stanju nije bila. 5750 i 5770 se nadju tu i tamo.
     
  17. extibo

    extibo Komšija

    Istina. Imao sam u planu da dvije 5850 kupim, medjutim nije ih bilo na stanju skoro mjesec dana, pa sam uzeo 2x 5770. Ista stvar je sa 5870. To nije samo sa Neweggom slucaj, Tigerdirect takodjer ima problema sa stockom sto se tice 5850/5870/5970.
     
  18. Esh

    Esh HWB

    Na temu nabavke kartica u SAD-u preko raznih rodbinskih i slicnih shema, obratiti paznju na stranice NCIX i ZipZoomFly.
     
  19. Milentije

    Milentije Novi član

    u BiH izgleda samo genelc ima na stanju. Ja sam svoj primjerak uzeo kod njih i platio ga 840KM sa dostavom i popustom na gotovinsko. Sapphire je proizvodjac, hladjenje je referentno.
     
  20. Esh

    Esh HWB