Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. Blowfish

    Blowfish Aktivista

    Zar su toliko losi Edge LED televizori? Jest da su skuplji ali sam mislio da su tu negdje sa "obicnim" LCD televizorima sto se tice kvalitete slike.
     
  2. Nani

    Nani Komšija

    Edge LED je najlosija vrsta pozadinskog osvijetljenja
    CCFL je bolja i najjeftinija, Samsung B650 je koristi a bio je best buy u 2009 godini
    Direct LED još bolja
    Direct LED sa Local dimmingom je najbolja vrsta pozadinskog osvijetljenja LCD-ova

    @januz
    S10 LCD koji smo testirali prosle godine je step-up model u odnosu na X10 koji si ti uzeo. S10 nas ni po cemu nije odusevio osim prilikom igranja PS3 igara, tako da su jako dobro primjetio o kakvoj se kvaliteti slike radi.

    Samsung ipak ima bolje LCD modele.
     
  3. kAcA

    kAcA Aktivista

    To je dok se naviknes :D
    Vjerovatno si prije ovog imao obicni TV
     
  4. junuz

    junuz Novi član

    Nadam se da je tako,,, poceo sam da zalim sto sam zamjenio svoj stari CRT.
     
  5. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    ma naviknut ćeš se. sjećam se kada sam prvi puta kod jarana igrao ps3 na lcd-u bukvalno su me oči bolile na početku, još kad zasjednem soccera po 2h :mrgreen: međutim vrlo brzo sam se naviknuo tako da mi se dešavalo da bukvalno vidim golim okom manji refresh rate na klasičnom tv-u pored lcd-a, naročito kada crt stoji pored lcda i kada dugo buljim u lcd.
     
  6. Vedo

    Vedo Moderator

    Danas opet zvao KimTec servic, TV mi je kod njih od 4.marta, znaci 36 dana vec, cekaju iz Panija taj neki dio, kao Panasonic radio upgrade svog sistema za narudzbe pa im se sve pobrkalo. Helem, koliko znam, po zakonu su mi duzni dati NOVI produkt ili vratit mi novac nakon 40 dana. Trazio sam na informacijama broj kakvog udruzenja za zastitu potrosaca. Dobio broj al se niko ne javlja vec 2 dana. Zna li ko kako sada ide ova procedura, jel ih tuzim klasicno putem advokata, jel ponesem zakon i kakvog cika policajca :D ili sta?
     
  7. JVC

    JVC Overclocker

    45 dana ti je rok, a za ostalo trazi inspekciju i prititsni ih pa ces to da rijesis.
     
  8. Vedo

    Vedo Moderator

    Nek ga vrate 46.dan ja cu im zahtjevati glanc nov TV ili lovu, ako ce oni mene prcat, prcat cu i ja njih.
     
  9. h2o

    h2o Aktivista

  10. Vedo

    Vedo Moderator

    bude li to islo preko ministarstva ja cu TV vidjet jedno 2012 godine :twisted: al zivnut cu ih , da vidim koja su moja prava itd. Thx
     
  11. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    ma bezobrazluk na kvadrat. mogu misliti kako ti je. pošteno platiš cijene koje su za bar 50% veće od hrv i srb pošteno zarađenim novcem i još te ovako ebu u zdrav mozak... kako god razmislim ovdje se kod nas ne isplati ništa uzeti, levati na svakom koraku gledju kako da te prevare.
     
  12. Vedo

    Vedo Moderator

    i jos mi shef servisa daje svoj privatni broj pa da ga zovem sabahile u ponedeljak. Bem ga, valjda bi on MENE trebao zvat i on da se brine hoce li mi sto prije vratit popravljenu televiziju, to mu je posao i duznost da imaju zadovoljnog kupca.. al jok, ovo je danas bio, ja mislim, sesti put da sam zvao da vidim sta mi je sa TVom.
     
  13. JVC

    JVC Overclocker

    Vedo druze samo ti zovi inspekciju i prtitisni gamad pa neka ti vrate pare, i kupi sebi tv ngdje gdje su normalni ljudi, ako ih u opste u bosni ima.
     
  14. Juka

    Juka Komšija

    Ma treba gamad pritisnut, a pogotovo kako je pojacan zakon o zastiti potrosaca, mislim da nebi trebalo biti problema oko povrata novca, samo budi strpljiv...
     
  15. Nani

    Nani Komšija

    Samo jedna napomena, televizori u HR su skuplji nego u BiH. Technomarket dere kupce po Srbiji, tako da nije nista skuplje ovde u BiH.
    Zavlace te jer vjerovatno nema novih/zamjenskih dijelova.
     
  16. Juka

    Juka Komšija

    Mislim da ce bez problema dobit novac nazad!!!
     
  17. JVC

    JVC Overclocker

    Nani druze stari, kolika je prosjecna plata i penzija u BiH, a kolika u HR (vise nego duplo) pa ta uporedba nepije bas nesto vode.
     
  18. Vedo

    Vedo Moderator

    kako bi legao 50" Samsung kad bi dobio nazad lovu koliko sam i platio ovu 37" (1499 KM) :mrgreen:
     
  19. Nani

    Nani Komšija

    42G20 u Njemackoj 978 eura http://shop.elektrotech.tv/index.php?cPath=30
    42G20 u BiH 1000 eura http://www.vtc.ba
    42G20 u HR 8899kn odnosno 1225 eura http://www.nabava.net/trazilica.php?q=42g20
    42G20 u Srbiji 113999 dinara ili 1145 eura http://www.tehnomanija.rs/katalog/panas ... 2g20e.html

    Izgleda da su penzije u Srbiji porasle a standard u Njemackoj pao na BiH nivo.
     
  20. selvin

    selvin Moderator

    Pa ne misli on na to, vec taj TV mozes u BiH kupiti sa lupam 4 plate, dok ga u Njemackoj mozes kupiti sa jednom, u Hrvatskoj sa 2-3 itd.