Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Re: ELOB - oficijelni thread

    Pa sad cemo vidjet rezultat :D
     
  2. Piroman

    Piroman Komšija

    Re: ELOB - oficijelni thread

    Takodjer su poceli emitovati EuroSport News i Deutsche Welle u osnovnom paketu, najs 8)
     
  3. JVC

    JVC Overclocker

    Re: ELOB - oficijelni thread

    Evo danas ujutrao se vuce ko smrt, a sad rekord.
    [​IMG]
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: ELOB - oficijelni thread

    zadnjih 4-5 dana zeza net pravo, kad pustim torent ide fino 170-180 kb/sec i veza je stabilna kad je 'zalaufan'. a ako ne skidam nista i beze upaljen skype, msn itd svakih pola sata - sat nestane konekcije na 10-15 sekundi i opet proradi. Na modemu sve lampice ok, znaci ok je valjda signal. najgore sto zadnjih par noci, igram BF online i u sred meca mi tako 'pukne' konekcija i izbaci me uz poruku "Connection to EA server has been lost", Alt+Tab = ne radi ni Firefox, izbacio me sa MSNa, znaci nije do igre.. :evil:
     
  5. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Re: ELOB - oficijelni thread

    pa ja jucer nisam mogao odgledati onaj trailer VIP Map pack BFBC2 koji je enis postavio ovdje na forum (gledao 320p)... gledam speed u tom trenutku, ide svega 300-400kbps. odem na speedtest pici 3Mbps. prebacim se na wireless gledam 720p bez ikakvog problema, i tu mi taj video vuce tacno 4Mbps (doduse, skine ga dosta prije nego ga odgledam). Sutra se vracam na 5G. nek idu do djavola vishe... :twisted: :twisted: :twisted:
     
  6. JVC

    JVC Overclocker

    Re: ELOB - oficijelni thread

    I mene zeza par dana za poluditi, torent jos i hoce ali nista nemozes otvoriti drugo, padne brzina uzasno pa opet poraste, zna par sati da se vuce strasno sporo oko 0,1m na speedtestu.
    Zvao sam i pitao do kada ova zajebancija kazu jos ovaj mjeses, prosiruju kapacitete, cekaju neku opremu i sl.
    Kazem liku pa zasto ste potrcali uvesti vece brzine, nove pakete i jos se hvaliti na sav glas, a tek onda povecavati kapacitete umjesto obrnuto, i dali cu dobiti 10% racuna jer imam 10% brzine veci dio mjeseca, nezma blage veze cista nas posla, nije nas bog nizasta stvorio samo za kakve lopovluke. :twisted:
     
  7. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Re: ELOB - oficijelni thread

    Kad sam ja kukao vi ste na sav glas hvalili brzinu i stabilnost. Oni prosiruju kapacitete, izvode radove i cekaju opremu od otvorenja firme. Fino, kao i ja, promjenite isp-a, i razrahatite se. Kad im otpadne pola korisnika, a otpadaju redovno, onda će se zamisliti.
     
  8. JVC

    JVC Overclocker

    Re: ELOB - oficijelni thread

    Ja skoro 3g nemam nekih bitnih problema osim ovih zadnjih nekoliko dana, a ako nastave brljaviti onda cu i ja razguljento.
     
  9. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Re: ELOB - oficijelni thread

    Kod mene i dalje stabilno. Niti puca konekcija kao prije niti ima drugih problema. I dalje mogu surfati bez obzira da li u pozadini pici Rapidshare Manager sa full DL speed-om/premium acc ili torrenti.
    Takodjer, valjam ponekad ovu online igru Last Chaos, bez izbacivanja, ping 34. Vjerovatno je razlicito po lokacijama.
     
  10. pac

    pac Komšija

    Re: ELOB - oficijelni thread

    Meni kako su zadnji put promijenili frekvenciju sasvim normalno se ponasa net. Nikakvih problema osim sto mi ping varira 70 -100.
     
  11. Piroman

    Piroman Komšija

    Re: ELOB - oficijelni thread

    Kod mene takodjer stabilno kao kod kolega iznad!
     
  12. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: ELOB - oficijelni thread


    bit ce veselo za vrijeme prebacivanja na novu opremu i dok je ne ucicaju :|
     
  13. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Re: ELOB - oficijelni thread

    Ma nema bolan vedo nikakve opreme. Ja bih smio pare staviti da nista nije promijenjeno od prvog dana. Fol je sto tu rade nesposobni debili koji nemaju blage veze, i ne znaju u cemu je problem. Pa zar nije bilo dovoljno sto je meni lik, koji je izasao na teren da provjeri u cemu je problem, savjetovao da instaliram download accelerator da mi "ustabili" konekciju?! Na podrsci telefoni vazda zauzeti. Lakse je dobiti na lutriji nego da ti se neko od njih javi.
     
  14. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: ELOB - oficijelni thread

    istina..ev zovem ih vec 2 dana da vidim sto mi u vecernjim satima nestaje konekcije, bezuspjesno.. sinoc mi shef trazio da mu posaljem fajl velik 2,5 MB, jebo te, ostao sam za PCom 40 minuta dok nisam uspio uploadat usrana 2,5 MB. bilo konekcije na 10 sekundi pa je nema 3 minute i sve tako. Majke mi, kad nisam sve porazbijao sinoc..
     
  15. JVC

    JVC Overclocker

    Re: ELOB - oficijelni thread

    Pa promijeni sefa. :mrgreen:
     
  16. Piroman

    Piroman Komšija

    Re: ELOB - oficijelni thread

    Ajde malo da ozivim topic :
    [​IMG]

    Kod mene sve "ko' mlijeko" :smt006

    PS. Test je obavljen u 16:30! :smt004
     
  17. .ba

    .ba Novi član

    Re: ELOB - oficijelni thread

    Prijavio sam Elob internet prije 10 dana.Sve je manje više uredu stim što je nemoguće vršiti običan download, nekog programa recimo, preko browsera.Na savjet stručnjaka iz Eloba :lol: instalirao sam DAP (Download Accelerator Plus) koji rješava stvar.Brzina na Speed testu je uvijek zagarantovana tako da na Elobu ona nije nikakvo mjerilo.U večernjim satima mi se dešavalo da download nemože nikako ni krenuti do instaliranja DAP-a.
    Čitajući na jos nekim forumima o Elobu vidio sam da su korisnicima oduvjek govorili da su kod njih neki radovi i da će isti biti završeni tad i tad nakon čega se očekuje normalizacija konekcije.

    Evo dokaz:

    Brzina na speed testu: Paket 512/256

    [​IMG]



    Brzina običnog downloada(Preko DAP-a koji je nastiman da skida bez akceleracije):

    [​IMG]



    Brzina sa DAP-om sa upaljenim ubrzivačem (Isti fajl sa istog sajta kao i ovaj iznad):

    [​IMG]
     
  18. Piroman

    Piroman Komšija

    Re: ELOB - oficijelni thread

    ^Mozes slobodno koristiti i DownThemAll! (add-on za firefox), preko kojeg takodjer imas boost odnosno obecanu brzinu download-a ;)
     
  19. pufnasti

    pufnasti Aktivista

    Re: ELOB - oficijelni thread

    ja ne znam gdje se vi nalazite raja,al mene zadnjih dana pravo konekcija j.....
    i svaki put kad ih nazovem.radovi. i neki dan mi pukne film i nazovem onog lika.kaze on meni sto se tice nas, sve je uredu.
    do vas je. skidam brzinom 50kb torent i to ako se potrefi da je ta brzina a ovamo ne mogu na ff da otvorim forum.tri min. tekam da se stranica loada.
    i naravno to ja njemu sve objasnim.kaze on ja sam sve provjerio,do nas nije. meni je stvarno dosta.ako se ovo ne rijesi uskoro. ja mijenjam providera.

    a sa jdownloaderom sam skidao sa rapidshare-a trebalo mu cijeli dan da skine 200MB.

    mislim da ogranicavaju brzinu skidanja sa ovih file hosting stranica. jer je brzina katastrofa. a prije je bila najmanje 70Kb u najlosijim danima. bilo hotfile,bilo megaupload ili rapidshare. sad na hotfile mogu biti sretan ako imam 20Kb ili na megaupload.
     
  20. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Re: ELOB - oficijelni thread

    Nece se rijesiti jer su "radovi" vec 3 mjeseca. Mijenjaj providera ;)