HS kablovski internet

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by GV, Oct 12, 2008.

  1. Mujka

    Mujka Komšija

    nisi dobro podesio :mrgreen:
     
  2. Emx

    Emx Aktivista

    Neki gateway odbija ICMP ping i sve... damn :D
     
  3. ZiZi the strasni

    ZiZi the strasni Novi član

    Ja vidje samo na zadnjem racunu da su smanjili upload brzinu sa 512 na 256 u full3 FLAT paketu...mozda je stamparska greska...
     
  4. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Moro sam se javit na ovu temu ali ne znam koliko je to pametno da ih ne ureknem? Naime ne znam je li samo meni ali se HS strasno poboljso u zadnje vrijeme, jednostavno ne pamtim kada sam imo zadnji put problema sa konekcijom. Kada hocu nesto da skidam sa neke malo jace stranice (microsoft npr.) download mi bude zakucan na 250 kb/s, to prije nisam mogo ni zamisliti. Takodjer sto se tice kablovske tv, ne znam je li do mene ali i tu ko da mi se slika popravila a da nisam mjenjo tv ili sl. Sve u svemu da se uvede kakav flat osim ovog preko HS Full ne bih ni u bunilu pomislio na Moja tv usluge. :)
     
  5. GW

    GW Moderator

    Meni nekako nema smisla koristiti ove manje pakete sad kad ima full 3. Evo recimo moj primjer. Kablovska 11.5 km + internet hs1 25 km = 36.5 km. Za 9 km više dobiješ digitalnu tv i flat internet. Puno isplatnije. Pogotovo jer ja prekoračim onih 12 GB pa mi dođe 50 km+ svaki mjesec.
     
  6. MakaveliTheDon

    MakaveliTheDon Aktivista

    Same here :)
    Mislim da je doslo vrijeme za flat.
     
  7. Emx

    Emx Aktivista

    Full 3 je majka :)
     
  8. BigBlue

    BigBlue Guest

    je li moze neko da mi kaze kakav je ping sa hs-ovim flatom , full 3 tj.
    neki dan lik na cod2 serveru ping mu 150+ jer se prebacio na bihnetov flat
    ja sad koristim adsl 5g i hocu da se prebacim na hs flat al kontam da se ne zeznem
     
  9. Viamin

    Viamin Novi član

    Dali neko od prisutnih ima " Kablovski internet pristup za poslovne korisnike --- HS Business 1" i dali isti može posjedovati fizicko lice?
     
  10. h2o

    h2o Aktivista

    Ja koliko sam cuo moze, ali najbolje ti je da provjeris sa njima.
     
  11. Moncho

    Moncho Komšija

    ja sam cuo da ne moze.

    Ali i mene def intresuje to jer onah HS2 bussines paket je za prste polizati!
     
  12. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Evo imam ja Full 3 paket. Nije da je neka blagodat satelitska i kablovska uopće, međutim ovaj flat vrijedi. Brzine su solidne, gledam youtube 480p bez problema, ništa mi više ne treba. Brzina na torrentima(khm) regularno ide 150 kb/s. Sve u svemu, ja zadovoljan :D
     
  13. ultra

    ultra Aktivista

    dobar je ping sa ovim ful3 paketom, ja ga imam, igram cod4 bez ikakvih problema, na bihnetu.
     
  14. ultra

    ultra Aktivista

    provjereno, i ne samo to, ubrzo ce svi paketi na hs-u biti flat, ovi sa full flat paketima ce imat neke pogodnosti, a kakve to neznam reci informaciju dobio od jarana koji radi u hs-u.
     
  15. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Prijatelj tek uveo HS i ljudi koji su mu ga uvodili rekli da od sljedeceg mjeseca ide flat na sve pakete. E sad hoce li ista biti od toga vidjet cemo.
     
  16. Moncho

    Moncho Komšija

    Hoce sigurno, mada nisam siguran da ce tako brzo! Uskoro ce sve citi na flat!
     
  17. senad_986

    senad_986 Komšija

    Odlicno bi bilo da uvedu flat, ali mislim da ce stabilnost konekcije trpiti... vidjecemo.

    Rodjak i rodica su nabavili drugi PC i sad hoce da povezu oba kompjutera na internet.
    Moze li se to ostvariti preko onog modema koji HS daje i ethernet kabla?
    Da li to HS uopste dozvoljava?
    Prije, dok sam bio na EPN-u, moglo je, ali dok je jedan PC konektovan, drugi ne moze ostvariti konekciju.
    Hvala!
     
  18. pac

    pac Komšija

    Citao na nekom drugom thread-u da je moguce ali trebas njima da prijavis da zelis dva komp-a na isti modem.
     
  19. sgt. bull

    sgt. bull Aktivista

    Problem je što su to govorili i prošli mjesec. Za sada se jedino zna (i to od januara) da im je krajnji rok za uvođenje do juna/jula tj. do sredine ljeta. Sad, drže se fige da i to odrade konačno.
     
  20. vitamin

    vitamin Novi član

    Dali hoce povecavati brzinu...? Ako uvode flet pakete za sve onda nije uredu da onaj koji ima sada flet i placa 45 do 50 KM ima istu brzinu kao onaj koji placa paket od 15 KM ?