HS kablovski internet

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by GV, Oct 12, 2008.

  1. h2o

    h2o Aktivista

    Hehe, pa normalno da te nece natjerati da placas, jedino sto ce ti ostati je opcija da prekines ugovor bez odstete. Pa sta mislis zasto su povecali brzine interneta? Sigurno nije zato da pokazu kako su dobri.
     
  2. Benq

    Benq Komšija

    Nece tako biti jer to ne bi imalo onda nikakvog smisla , bila bi cista otimacina para... zvao sam ih bas da provjerim sta ce biti nakon sto istekne probni period , kazu da ce napravit kao neki zasebni paket poslije probnog perioda..
     
  3. Daddy

    Daddy Novi član

    Ma nije, samo Full3 je flat, a ovi drugi samo ako se uzme i onaj telefon. Zato vecina raje sa Full2 sad prelazi na 3.
     
  4. h2o

    h2o Aktivista

    Ovakvi korisnici su san svakog prodavaca. Ako mislis da je bilo koju kompaniju u BiH ili svijetu briga za socijalna pitanja svojih korisnika i da paze koliko naplacuju i na koji nacin, onda se grdno varas. Cilj svake firme je profit i nista drugo, oni ce mnoge korisnike navuci sa brzim internetom, jer je to i jedini prakticno razlog zasto raja uzimaju FULL paket i onda ce u FULL paket ukljuciti i HBO kanale, koji se naravno skupo dodatno placaju, i na taj nacin ce oni povecati svoju zaradu.


    Kao sto je kolega sa foruma napisao:

    Taj clan nije tu bez razloga. Oni ce jednostavno povecati cijene i na tebi je da to prihvatis ili ne prihvatis.


    Ja se stvarno nadam da sam u krivu sa ovim svojim konstatacijama, ali sve vuce na to. Pravo mi je iznenadjenje bilo kada sam vidio da povecavaju brzinu interneta flat korisnicima, a realno konkurencija nije uradila nista da bi i oni morali reagovati.
     
  5. Benq

    Benq Komšija

    Ma kako nije konkurencija uradila nista.. pogledaj samo xDSL od LOL-a ... za 50KM 10Mbps konekcija.
    Neznam , danas sam pricao sa ljudima iz HS-a i rekli su mi kao sto sam i napisao u prethodnom postu.. Evo i GNet nesto sprema vec 2mj ljudi nemaju limita samo skidaju a ovi rekli da im spremaju nekakvo iznenadjenje od 1.Maja , medjutim jos im nista ne javljaju..
     
  6. h2o

    h2o Aktivista

    HS-ovci koliko znam jedno godinu i pol pricaju da ce svi paketi preci u flat rate, a u istinitost toga se mozemo sami uvjeriti. A sto se tice LOL-a, oni mogu dati i 100Mbps vezu kada je mjesecni limit na svim paketima 150 GB. Uglavnom, za par mjeseci postoji mogucnost da i ovaj threat predje u bitchin' mode.
     
  7. Moncho

    Moncho Komšija

    koliko ja vidim jedini ti to radis u ovom topic. Nego ajde malo ohladi i uzivaj.
     
  8. GW

    GW Moderator

    Upravo moje misli... čim je on došao ovdje odmah tema otišla u *****. :D

    Realno, HS je najbolja opcija u gradu.
     
  9. Emx

    Emx Aktivista

    Itekako, najbolji :D

    Bez obzira je li to Beograd...
    [​IMG]
    ili Aljaska...
    [​IMG]

    ili torrenti...
    [​IMG]
    HS brzinom dere!
     
  10. h2o

    h2o Aktivista

    He, he. Upravu ste, malo me prenijelo.
     
  11. alen89

    alen89 Novi član

    [​IMG]


    FULL3 hehe 8)
     
  12. tarankula

    tarankula Aktivista


    Buraz imaš upload brži od moga downloada 5 puta.Zalostan mi je net,al dajem 15 km mjesecno.
     
  13. Benq

    Benq Komšija

    Odakle ti ta brzina na FULL3 paketu ? Osim ako se nije photoshop malo poigrao :D
     
  14. alen89

    alen89 Novi član

    Vjeruj mi, ne znam ni ja ... A photoshop nije.
     
  15. Moncho

    Moncho Komšija

    ja sam jucer skidao sa 1.2MB/s, no ne uhvatih nikakav dokaz. :p
     
  16. VR6

    VR6 Komšija

    HS je postao sila :D jos samo da izbaci cijene ovih novi full paketa :) racunam mozda i da telefon uvedem njihov.
     
  17. Waeva

    Waeva Novi član

    Znas li s kim si pricao i sta su tacno uradili pa da im i ja kazem da to urade.
    Imam isti problem sto si ti imao, ja kad sam ih zvao prvo su me saltali s jednog broja na drugi dok nisam dosao do jednog sto mi rece da drzim laptop iskljucen bar 4 sata pa da se promijeni ip, medjutim ni to nije pomoglo, moram ih danas zvati pa de ako znas sta su ti radili reci, da im olaksam posao a i sebi muke :)
     
  18. Benq

    Benq Komšija

    Nista posebno posto preko telefona skoro nista nisam postigao osim tog glupog odgovora "cekaj 4 sata pa ukljuci modem" , otisao sam u direkciju i objasnio detaljno situaciju , i nakon rasprave koja je trajala pola sata jer mi nisu vjerovali sta pricam a u sta su se tek poslije i sami uvjerili , uzeli su mi podatke (username , adresu , i broj telefona) i rekli da ce me neko iz tehnicke podrske nazvat u toku dana i da budem u kuci , i tako je i bilo , nazvao me neki momak iz tehnicke i rekao samo da resetujem modem i da ce sve biti ok.
    To sa IP adresom se desilo jer navodno IP adresu koju dobijes u tom trenutku se veze za MAC adresu tvog racunara i sve dok se IP ne promjeni ti ne mozes nakacit ni jedan drugi komp na modem , a oni to tamo na serveru rijese za 2 minuta , samo ti resetuju IP i pobrisu sa liste sve racunare koji su u tom momentu kod njih prikazani. Sad radi preko rutera sve ko doxa :)
     
  19. Waeva

    Waeva Novi član

    Ne mogu da vjerujem kako su drski, potpisao sam ugovor na 15 mjeseci, kupio modem, danas ih zvao da mi pomognu oko ovog problema i kazu da moram kupiti ruter, ja odem u najblizu prodavnicu i kupim ruter tp-link, nazovem ih i kazem da sam uzeo ruter medjutim kazu da ne rade s tim ruterima, kao pomoci ce mi samo ako kupim od njih ruter, govorim im sto mi to odmah nisu rekli... na kraju ispade kao mozemo napraviti ali nam moras platiti. zamisli bezborazluka.
    zovnem druga koji ima isto HS i isti ruter, pokusao podeisti i nema sanse, podesio je ruter, on daje signal, zastitio ga passwordom, probali smo s njegovim mobitelom da ga nadjemo i vidi se moja mreza, ali nema konekcije.
    fazon je sto na cisco modemu interneta ima samo preko USB prikljucka, a preko etherneta nema, dns adrese nema... uglavnom razocaran sam pravo HS-om, izgleda da su memorisali moj broj tamo tako da se vise i ne javljaju, zovem ih citavo vrijeme i niko ne odgovara. fuj :(
     
  20. h2o

    h2o Aktivista

    Ma mora raditi, ima nas "mali milion" sa router-ima koji nisu kupljeni kod njih i rade bez problema.