Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nije. I dalje postoji. Jedina stvar koja mi smeta na televizoru, iako je neprimjetno dok nesto gledam.
     
  2. h2o

    h2o Aktivista

    [​IMG]

    U klinac, mislio sam da ce se stisati kada se matrica razradi. A nista, jedino sto preostaje je da se covjek pomiri sa tim i pokusa neobracati paznju.
     
  3. JVC

    JVC Overclocker

    Sto nisi javio utiske, i ja sam zainteresovan za taj tv doslo vrijeme da se ovaj 32" da zeni za serija a kupi sta vece, gledao sam par sony tv-a i odusevio me 40NX500 ali me odbija sto nije 100HZ, znam da ionako nevalja za filmova ali kontam kada mjenjam da bude malo moderniji mada ovaj sony izgleda prmocno sa staklenom plocom naprijed.
     
  4. Triforce

    Triforce Aktivista

    MONITOR LCD LG W2443T-PF 24" 5ms 1920x1080 DC 30.000:1 Glosy Black D-Sub DVI 488,25 KM
    MONITOR LCD LG W2453TQ-PF 24" 2ms 1920x1080 DC 50.000:1 Glosy Black D-Sub 474,30 KM
    MONITOR LCD ACER V243HABD 24" 1920X1080 80 000:1 2ms DVI 444,54 KM

    Ima li nekih većih razlika ili da ciljam na najeftiniji ovaj?

    ovo je sa plusa.
     
  5. JVC

    JVC Overclocker

    Nekupuj monitor bez DVI ulaza, a od tih ja bi prvi.
     
  6. gusa

    gusa Aktivista

    ima li ko kakvog iskustva sa ovom plasmom ?

    Panasonic TX-P42C2E 42" HD Ready plazma uzeo sam starcima pa me interesuje sta drugi misle. ja cijenim vasa misljenja

    hvala
     
  7. Piroman

    Piroman Komšija

    Kakva ti je koristi od mišljenja kada si je već uzeo!? "Advice" se valjda trazi PRIJE kupovine necega, a ne nakon!?
     
  8. Army

    Army Novi član

    Pozdrav,
    Zna li tko kako na plazmi LG 42PJ350 mogu uključiti Gamu i zatamljenost??
    (postoje u izborniku ali su isključene i nemože se njima manipulisati)
    Hvalaa
     
  9. JVC

    JVC Overclocker

    Vjerovatno su povezane sa nekim drugim podesavanjima ili izborom ulaza/signala.
    Jesili citao test na HD Televiziji sta tamo kazu.
     
  10. Army

    Army Novi član

    Vjerovatno da jest povezano sa nekim drugim podešavanjem,
    probao sam na svakom Picture modu ali je i dalje isključena ta opcija...
     
  11. DzigiBau

    DzigiBau Novi član

    Imam dva kratka pitanjca oko stimanja Panasonica G20 serije, pa ako neko moze pomoc.

    1. Imam frku oko fontova u subtitlovima, kad gledam divx filmove, suvise su mali, kao kod nekadasnjih Bira playera. Ima li neki trik da se stima velicina fonta, a k tome ne prikazuje mi sva nasa slova, probao sam dva seta East fontova, ali fale ž i đ, recimo. :D

    2. Nikako da nastimam sliku kako bih volio. Zahvaljujuci Naniju i HD televiziji, nakon 300 sati sam nastimao kao u preporucenim postavkama sa HD televizije, rubrika recenzija G20 modela. E sad, meni je slika kao da ima neki filter, ne znam kako da objasnim, kao da je staklo zamagljeno, odnosno nekako mi fali nekadasnja opcija Transparency. Otkrio sam kad prebacim na Opciju slike Normal i stavim Eco na ON, onda dobijem te jarke boje i vecu tranparentnost kako bih volio. Problem je sto Eco opcija stima kontraste, vjerovatno jos ponesto, u odnosu na intezitet svjetlosi u sobi, pa kad padne mrak slika je tako tamna da se ne da gledati. Moje je pitanje, kako da nastimam sliku kao kod Normal i Eco ON, ali da je Eco Off i da mi tako transparentna slika sa jarkim bojama ostane. Dynamic je prejako, THX sa HD televizije mi je pretamno, moze li nekako sredina. :D

    Bio bih zahvalan za neki dobar savjet po ovome.
     
  12. osko

    osko Novi član

    Vozdra raja,

    Zanima me, postoji li razlika izmedju MPEG-4 i DVB-t2 sistema kodiranja? Naime, kako čujem neki govore da je to isto dok drugi tvrde da nije.

    Hvala.
     
  13. apokalipso

    apokalipso Aktivista

    DVB-T2 ili bilo koji drugi (T, S, S2 ili C) je nacin emitiranja signala dok ti je MPEG-4 nacin kodiranja (kompresovanja) tog video signala koji se salje
     
  14. osko

    osko Novi član

    Hvala na brzom odgovoru.

    OK, znaci putem DVB-T2 se moze emitirati signal u MPEG-2 i MPEG-4?
     
  15. Looney

    Looney Komšija

    Može li preporuka nekog LG LCD TV modela 32"-37".
    Koristit će se uglavnom za gledanje DVD-ova (preko PC-a), gledanje kablovske i igranje na velikom ekranu :)
     
  16. JVC

    JVC Overclocker

    Za to kupi plazmu 37", a ne LCD.
     
  17. Looney

    Looney Komšija

    Nije za mene ali eto može preporuka i za plazmu.
     
  18. JVC

    JVC Overclocker

    Cekaj da se Nani javi (nesto ga nema) on ti je za plazmu doktor. :smt003
     
  19. vanjki

    vanjki Novi član

    pozdrav raja,

    zanima me ova plazma Panasonic TX-P42X20E..Gdje je u Sarajevu najpovoljnije mogu naci ili u Ze-Do kantonu.Ili ako znate neku bolju panasonic plazmu maximalno 1100-1200km...hvala svima na odgovoru
     
  20. kundak

    kundak Novi član

    pozdrav :smt006 imam jednu molbu ako mi neko moze pomoci oko izabira radnje u sarajevu napokon sam skupio feninge da kupim panasonic plazmu 42g20e unaprjed hvala...