Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. Romeo26

    Romeo26 Novi član

    Garancija za oba lcd-a je 2 godine.
    I dalje sam u velikoj dilemi između ova dva modela...
    Nadam se da će netko iz osobnog iskustva reći nešto o ovim lcd-ovima kako bi mi olakšali odluku.
    Hvala vam!
     
  2. neko

    neko Aktivista

    @fountain
    ja bih isao 5. ili 6. seriju da sam na tvom mjestu. serviser (iz jedne firme) mi je rekao da je 6. serija samsunga do sad najbolja i najkvalitetnija. ja sam uzeo 5. seriju jer nisam imao vishe para i za tu mi je isto rekao da nisu imali prijavljenih kvarova, ali nemoj me uzimati zdravo za gotovo, ne bih da ti se ipak pokvari nesto pa da kazes " ma slus'o onog levata s foruma " :)
    ako odes na sajt hd televizije, vidjeces da imaju recenziju za 32b530 i da su ocjene i utisci odlicni (ako ti to nesto znaci) a i ja sam prezadovoljan tim tv-om.
    pozdrav i sretno :)
     
  3. neko

    neko Aktivista

    jesi ti siguran u to? pogledaj na raznim mjestima.. u tehnomarketu su bile garancije od 5 godina na sony i samsung. ne znam da li ima jos. vidi i u mobil mediji, negdje sam vidio da daju i 7 godina na neke modele (ne znam koje tacno)

    taj sony sam ja planirao sebi kupiti ali su me ovdje odgovorili da u stvari prodaju samo ime (prelistaj malo postove), a kako sam skontao najbolji izbor bi bili panasonic i samsung. zzzop
     
  4. adnandus

    adnandus Novi član

    kao zamijenili su tv ali i sada nemogu reci da nema problema. Kod gledanja bilo tv-a ili DVD-a vidi se kao neko štekanje slike, kod stvari u pokretu se najvise vidi.Iskreno nemam snage za daljnje naguravanje s njima,kazu nemozete vise ni očekivati od televizora iz te serije
    (valjda ja glup, šta li). Ovo mi nije prvi Philips, dosad sam stvarno bio zadovoljan ali nikad više,posebno ovaj model 3605/12 preporučio bih svima da ga zaobilaze u širokom luku.

    (da spasim i neke druge.) on english Don’t buy this cheap LCD TV Philips pfl3605/12 it’s a very poor quality LCD TV with many production problems.
     
  5. Romeo26

    Romeo26 Novi član

    Odlučio sam uzeti Sony 32EX302 jer imam više povjerenja u Sony nego u LG. A vidim ovjde da stručnjak Nani preporučuje model 32EX402 koji ima samo FULL HD rezoluciju i svjetlosni senzor, ostalo sve isto. Tako da bi ovo trebao biti dobar TV!?
    E sad mi još recite da li se na ovom LCD-u može preko USB-a gledati avi i mpeg video formati?

    Hvala,pozdrav!
     
  6. Pasha

    Pasha Komšija

    Evo vrijeme je i za neki tv od 32'' . Koliko je bitno za xbox da tv ima 100 Hz ?

    Interesuje me ako neko može reći koja između ova tri : 1) Philips pfl 5404 h 2) Toshiba mv 732 g 3) Samsung 530 - le 32 b 530 p7w
     
  7. neko

    neko Aktivista

    samsung b ti je bez usb prikljucka, a po istoj cijeni imas samsung c samo sa usb prikljuckom. ostalo ne znam :D poz
     
  8. Vjetric

    Vjetric Aktivista

    Trazim TV na koji se mogu spojit wi-fi slusalice i da mogu pojacavat zvuk na slusalicama zasebno od jacine na televizoru. Malo sam se raspitivao i cini se da samo Philips ima tu opciju, al opet ne svaki Philips.

    Preporucili su mi: philips 32 pfl 5605h - naso sam za 4500 kn; i Philips pfl 32 5405h jer imaju zasebnu opciju za pojacavanje zvuka na sluskama u izborniku. Sluske philips shc 8525

    Sluske su mi ok za 400 kn, al TV mi je skup. Jel ima jeftinija verzija i kako to izvesti?
     
  9. syss

    syss Veteran foruma

    baš wi-fi slušalice :D
     
  10. Vjetric

    Vjetric Aktivista

    bas wi hi fi :p. Moze i preko bluetooth sta se mene tice, glavno da radi.
     
  11. JVC

    JVC Overclocker

    To ces tesko naci, ja imam sennheiser rf 2,4ghz imaju domet malo vise od 100m, rade odlicno, dosta su skupe, ali vrijede pa nabavi tako nesto a batali wi-fi 8ja ih nisam nikad vidio, a vidio sam svasta u zivotu), tv mi je Philips iz serije 7 malo stariji model ali ima to sto tebi treba i radi nezavisno na zvucnike i slisalice.
     
  12. EMTEC

    EMTEC Novi član

    Da prijavim da je jucer legao Pany 42G20.
    Prvi utisci: super...
    Hvala svima od Nanija pa nadalje za ovaj post i diskusije koje pratim vec duze vremena, a koje su mi pomogle u mome izboru TV-a
     
  13. DSA

    DSA Aktivista

    čestitke...nisi uspio u toku akcije za 5-godišnju garanciju?
     
  14. JVC

    JVC Overclocker

    Sta cemu 5g garancije, kad kod nas firma rasproda lager i propadne pa se ti slikaj sa garancijom. :lol:
     
  15. Vedo

    Vedo Moderator

    ili kao u mom slucaju, vrisnu HDMI ulazi na TVu, zamjene ih free (jer je TV bio pod 2godisnjom garancijom) i onda mi na taj novi dio dadnu 90 dana garancije. Isto tako su mogli HDMI ulazi vrisnut 3. dan nakon kupovine TVa i fakticki bi mi garancija na taj dio TVa bila 93 dana..
    nasa posla..
     
  16. EMTEC

    EMTEC Novi član

    Hvala,

    ma iskreno da ti kazem mislio sam ubosti X20, tako da nisam ni razmisljao o garanciji, ali je neka lova kanula sa strane, pa apetiti porasli :lol:
     
  17. DSA

    DSA Aktivista

    u konkretnom slučaju 5-godišnju garanciju ti ne daje firma gdje si kupio nego direktno Panasonic , tako da ti konstatacija ne pije vode :smt003
     
  18. JVC

    JVC Overclocker

    Probaj malo da ganjas te garancije pa cu te pitati sta onda mislis, ima da obijelis ko ovca :lol: , jer ovo je bosna u kojoj nista zivo nije normalno. :smt005
     
  19. Triforce

    Triforce Aktivista

    Znate li cijenu onog Sony LCD-a KDL-32EX700 ili KDL-32EX600?
     
  20. h2o

    h2o Aktivista

    Je li ti zujanje vremenom prestalo?