Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    kakva je zgrada, koje boje, piše li nešto na njoj?
     
  2. JVC

    JVC Overclocker

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    Pise veliko inTime na prednjoj fasadi, odmah je uz cestu.
     
  3. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    @Kolins
    Kakve veze ima najavljeni proizvod s pretplacenom uslugom? Da je doticna firma profesionalna koliko nije, sve je trebalo biti spremno u vrijeme najave, pa bi ostatak vremena do planiranog pokretanja mogao biti iskoristen za dodatna testiranja i rjesavanje problema. Kod njih su izgleda radovi poceli onoga dana kad je vec sve trebalo biti gotovo. Doduse ovo nije nista novo kad je elob u pitanju. Ista stvar je bila i kad su zadnji put povecali brzine (bez prosirenja kapaciteta). Jadna je to borba za trziste.
     
  4. JVC

    JVC Overclocker

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    Ali oni su striktno oglasili od 01.10. novi paketi, i nemozes to porediti sa grafickim karticama i njihovom proizvodnjom nigdje to veze nema jedno sa drugim.
    Dog je bio brzi. :mrgreen:
     
  5. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    ok, evo samo jedno pitanje, za vas dvojicu: zar doticnoj firmi nije u cilju da obecanu uslugu pusti sto prije, i na obecano vrijeme (kako bi imala zadovoljne klijente i jos bolju reklamu)? nama svima je najlakse sjediti i pricati kako se sta moze odraditi. kad ste tako pametni, zaletite se, pa svojom pamecu, iskustvom, znanjem, pomozite ljudima da vam sto prije puste pretplacenu uslugu, nego sto ovdje mlatite praznu slamu :D :D ndiviju sam spomenuo, cisto radi poredjenja, da se zna da i mnogo vece firme (i mnogo strucnije) znaju po nekoliko puta kasniti sa svojim proizvodom (i internet usluga je proizvod, kao i graficka kartica)....
     
  6. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    Kakva je to prica molim te "najlakse je sjediti i pricati, idite vi pa pomozite"? Usluga i proizvod su dva razlicita pojma, posebno u ovom kontekstu. Cak se i porez drugacije obracunavao prije PDV-a. :wink:
     
  7. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    Sad sam nešto kalkulisao, već imam ozbiljnih problema sa storage-om uz novi paket. Torrent-i i rapidshare piče na nevjerovatnih 710 KB/s.
    Najbolje ce biti izgleda uzeti ovu 30 MBit-nu i ostaviti se diskova nego kad ti sta treba skini pa brisi poslije :)
     
  8. JVC

    JVC Overclocker

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    I jeste tako nekako najbolje, sta ces cuvati skini, vidi i brisi.
     
  9. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    Bravo, pa ne dobijamo mi njihove usluge dzabe.
     
  10. saler9

    saler9 Guest

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    I ja cu u utorak dole da probam dobit novi ugovor.
    Sto se tice akcijske ponude ja sam iznenadjen da ce to trajati 12mj. koliko i ugovor traje, jer sam prvo mislio da je samo prvi mjesec veca brzina, jer su me tako sve ustanove dresirale da ocekujem minimalac, hebem ti drzavu.
    To je po meni OK jer znam da je tako praksa i na zapadu samo sto se ugovor potpisuje na 24mj. a u prvih 12 imas povoljniju uslugu.
     
  11. JVC

    JVC Overclocker

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    Duga je godina, kasnije ce opet biti neka akcija garant.
     
  12. Piroman

    Piroman Komšija

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    Svakako da je to za ocekivati, ili ce nakon tih 12mj. jednostavno "produziti" ovu akciju za jos godinu, i to ako nisu mastoviti :mrgreen:
     
  13. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    pročitah na sa-x forumu da nekom nisu dali da potpiše ugovor dole, nego su mu rekli da mora čekati poziv.

    mislim, volio bih da neko ko je na taj način došao do novih brzina (potpisom ugovora dole kod njih u firmi) da iskreno kaže ako je imao neke "štele", čisto da ne klapim bezveze dole i da me vrate s istim obrazloženjem.
     
  14. pac

    pac Komšija

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    Prije bih rekao da su prekinuli sa potpisivanjem ugovora na licu mjesta pa sad ide "regularnim" putem.
     
  15. nuclear.dwg

    nuclear.dwg Novi član

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    Bio sam ja u petak u Telemachu.Normalno potpises ugovor.Bilo je jos dvoje prije mene koji su takoder potpisali ugovor.Neznam kakva stela kakvi bakraci
     
  16. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    Isto tako. Samo kao što rekoh, naveo sam da mi je lafo potrebna konekcija sto prije radi posla.
     
  17. Emx

    Emx Aktivista

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    Cinjenica je da je najjeftiniji Telemach-ov paket (koji je FLAT ujedno kao i svi ostali u ponudi) BRZI a duplo jeftiniji od najbrzeg/najskupljeg HS-ovog paketa. Da li je vrijeme za konkurisanje ne samo HSa, nego i drugih provajdera, ovoj do sada nevidjenoj, najprihvatljivijoj ponudi pristupa Internetu u Sarajevu?
     
  18. h2o

    h2o Aktivista

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    LOL, to ti ides na neku obzirnost ili nesto slicno? Boli njih cosak sto je kod Telemacha jeftinije, a brze. Sve dok oni ne dodju njima u dvoriste nece niko ni reagovati.

    Telemach gledajuci ima malu povrsinu pokrivanja i ne moze uticati nesto puno na trziste. Jedino kome je mogao uticati na broj korinika je LOL i oni su reagovali. E sad, postoji mogucnost da LOL utice i na druge, jer ako korisnici kablovskog pocnu prelaziti kod njih, onda ce morati reagovati, ili komplikacijama sa internetom ko koristi LOL kablovski internet ili osvjezavanjem ponude. Koju ce opciju izabrati ostaje da vidimo.

    Telecom moze izgubiti ili ne dobiti nove korisnike na podrucju koje Telemach pokriva, ali oni opet pokrivaju, milsim da je, oko 40% teritorija BiH, tako da im se ne isplati korigovati cijene ili nesto novo uvoditi radi malog broja korisnika.

    A sto se tice direktnog uticaja na HS i ostale kablovske ISP-ove, oni ne nude usluge na tom podrucju, a Telemach ne nudi na njihovom, tako da njih to ni ne interesuje, osim kao sto sam prije naveo da ih ponuda LOL-a prisili da reaguju.
     
  19. JVC

    JVC Overclocker

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    Bio sam danas i potpisao ugovor, sada samo cekam da mi puste vecu brzinu, djevojka koja dole radi je ekstra fina i ljubazna svarno milina komunicirati sa onakvom osobom, receno mi je da danas ide u obradu i da ce mi pustiti novu brzinu ili danas ili sutra.
     
  20. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    Posto su mi i kablovska i net prijavljeni (i prijasnji ugovor) na ime oca, mogu li ja to otici zavrsiti il mora on, da ne klapnem beze?