BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. sumeir

    sumeir Komšija

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Stavrno ste užasni sa ovim.

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  2. zdici

    zdici Aktivista

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    ja bi se radovao da dobijem 4 Mb download i flat paket pa bilo to opet 25 KM + PDV ili malo niza cijena..daj boze da nesto ubrzo bude..bilo bi to dobro :) :smt006
     
  3. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Tebi u sustini onda treba telemach. :)
     
  4. Esh

    Esh HWB

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Moram da ponavljam, ali cisto da iznesemo cinjenicno stanje po ko zna koji put:

    - Svaka firma pa tako i BH Telecom reaguje na osnovu trzisnih kretanja. U konkretnom slucaju, Telecom u odnosu na neke ostale operatere koji se spominje ima daleko najvecu dostupnost i ne osjeca pritisak konkurencije brzinom kako neki misle. Sarajevo jeste najveci "grad" i sa najvecim brojem korisnika, ali nije sveukupan broj korisnika.
    - BH Telecom sa broadband uslugom trenutno spada medju najskuplje ili one koji za novac daju najmanje sa aspekta obecanih brzina i bandwidtha, no u isto vrijeme imaju daleko najvecu dostupnost servisa, sto je nekim korisnicima sasvim legitimno mnogo bitnije od bandwidtha i deklarisanih brzina pristupa.
    - Uzimajuci u obzir novu trzisnu realnost, povecanje lokalne konkurencije, BH Telecom ce reagovati. To po svemu sudeci nece biti od februara jer nisu napravili obavijesti uz racune i slicno (sto je bila prije praksa), ali ce se neminovno desiti prema mojim informacijama na proljece.
    - Kada budu u Telecomu formirali nove pakete, o istom ce korisnike i putem weba i prigodnih medija obavijestiti barem 15 dana jer je to cisti PR i marketing te ima smisla najaviti cak i ranije uslugu kako se u medjuvremenu eventualno ne bi izgubili trenutni korisnici. To je sasvim logicno i jasno daje do znanja da sa aspekta formiranja paketa, cijena i slicno, to jos nije ucinjeno.
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Tako je, da ce biti kakvih promjena po pitanju paketa oni bi to itekako najavljivali. Mozda recimo bas u narednih par mjeseci izgube veci broj korisnika, sto se ne bi desilo da su najavili promjene.
     
  6. zdici

    zdici Aktivista

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Zna li tko sta se desava sa BH Telecomovim serverom na http://www.pingtest.net/ vecinom je nestabilan dok se pinga njihov server..tako da neki pomisle da im je konekcija uzas u tom trenu..a zapravo nije..do servera je..prebacim se na drugi server tipa njemacki neki ide odlicno..
    i jos nesto vecinom ping je 23 ms do BH Telecoma-a dok gledam u HR korisnici T-COM ADSL Interneta ping do svog provajdera T-COM na pingtest.net imaju ping samo 8-10 ms..gdje je problem tu ? do loseg servera ili lose Internet mreze BH Telecom.

    I gledajuci speedtest.net nitko od nas nema pune brzine..ja recimo na paketu 2048/256 nemam kako stoji u ugovoru..imam manje

    [​IMG]

    na moj upit zasto..kazu mi predjite na paket od 45 KM..a ni tamo koliko vidim ljudi nemaju punu brzinu :( sramota velika.
     
  7. Esh

    Esh HWB

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Hajde molim te snimi taj odgovor kada ti na postavljeno pitanje da li je brzina odgovarajuca kazu da predjes na veci paket, mada SpeedTest nije narocito mjerodavan.
     
  8. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Kako naci adsl cjenovnik na onoj njihovoj j stranici ??? i broj na koji s etreba zaliti ( tz ) 20 g paket ev brzina mjesec dana ne ide preko 100kbs
     
  9. Esh

    Esh HWB

  10. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Hvala lijepa . Ma stranica im je konfuzna do bola :lol:
     
  11. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    kvalitet i stabilnost adsl-a

    [​IMG]
     
  12. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Evo konektovan na AP, nije 100% signal, moja tv net paket. Za probleme 1444, cesto se moze rijesiti daljinski, a cesto i u drugim centralama gdje ljudi ne znaju, tj. direkcijama znaju zeznuti stvar ;)

    [​IMG]

    [​IMG]

    Ovo sve sa upaljenim STB-om, mojim laptopom i jos 2 desktopa konektovana na net.
     
  13. zdici

    zdici Aktivista

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    kolins mislim da to sto pises za nestabilnost..nije do Interneta..nego do servera..to sam uspio skontat od skoro i ja..problem je u serveru koji se pinga..od BH Telecom-a..
     
  14. Predator2003

    Predator2003 Aktivista

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  15. Juka

    Juka Komšija

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    sa 20G paketom!

    [​IMG]
     
  16. zdici

    zdici Aktivista

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    evo kod mene

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    Ipak je do servera BH Telecom koji nije OK !!! i to cesto..
     
  17. Esh

    Esh HWB

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Ima li bilo koja druga indikacija "manjka brzine" osim speedtesta?
     
  18. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Meni se oko ovog vrti sa max brojem threadova

    [​IMG]
     
  19. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Mislim da je opce poznato da Telekom "krade" 0,2-0,3 Mbit-a tako da download ide oko 200 odnosno 400 kb/s...
     
  20. zalizani

    zalizani Aktivista

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    [​IMG]

    [​IMG]

    Aferim BHTelecom! :wink: