Google Android - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Mar 1, 2008.

  1. pac

    pac Komšija

    [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=8oOhwgDmeXo&feature=player_embedded#at=65[/youtube]
     
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Da li je neko koristio Wildfire. Solidan se ćini po specifikacijama, samo se čini da je display loš.
     
  3. Esh

    Esh HWB

    Telefon je skroz ok, samo ekran ima malu rezoluciju pa za web browsing nije neko iskustvo, no generalno kao entry-level Android je solidan izbor.
     
  4. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    http://www.engadget.com/2011/02/18/ce-o ... ky-for-pr/

    :mrgreen:
     
  5. robinho

    robinho Novi član

    Jel mi netko može pomoć oko sledećeg pitanja. Da li postoji nek opcija pomoću koje bi ja mogao preko wifija da poslaljem podatke i fileove sa kompa na moj mobitel i obratno. Nadam se da je tako nešto uopće mogućno, jer sam nedje video da postoji ta stvar, a nigdje je ne mogu nać.. :(
     
  6. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Probaj sa programcicima Andorid Manager WiFi i Android Comander, mislim da postoji opcija da se radi transfer na tom principu... Mislim da ce ti za oba trebati Android SDK tools ;)
     
  7. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

  8. malavila20

    malavila20 Novi član

  9. Reznor

    Reznor Overclocker

    Odlican telefon, medjutim ta rezolucija ekrana kvari sve.

    Sto se mene tice ja cu da cekam novi Wildfire S: http://www.gsmarena.com/htc_wildfire_s-3777.php
     
  10. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Nemoj cekati, kupi sebi hero po nizoj cijeni.
     
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ako ovaj telefon bude sa cijenom u rangu Wildfire-a, ili barem ne bude značajno skuplji, onda vrijedi svake marke. Bolji je ovo fon dosta of heroja, ljepše izgleda i ima dosta više rama. Hero još drži cijenu, Wildfire se može naći nov za 400, dok je Hero po oglasima 350 polovan.
     
  12. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Koliko vidjeh po reakcijama, tih 256MB dodatne memorije ne znaci mnogo sa 600MHz procesorom. Cini mi se na engadgetu da su rekli da nije nista brzi od prvog wildfirea. A to ljepse izgleda je relativno. Meni recimo ne izgleda. A prema prvim najavama, cijena bas i nece biti bajna.

    Ne kazem da je los telefon, naprotiv. Ipak, u odnosu spomenuti Hero ne donosi neke bitne prednosti, a biti ce skuplji.
     
  13. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Slazem se sa tobom Dog-Father. Jedino sto mi se svidja jeste sto ce ovaj telefon doci sa novim Sense UI koji je radjen za Android 2.3 i vec imaju najave da ce ga portovati na nase vremesne Hero-e tako da mi je drago da ovaj telefon izlazi :)
     
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja ću ipak sačekat ljeto i ovaj uzet, opast će njemu cijena. Imao sam telefon sa 200mb memorije znam kako je to radilo, tako da me ne može niko ubjedit da dodatnih 256 ne igra nikakvu ulogu.
     
  15. metallac

    metallac Aktivista

    Tu si u pravu... Čovječe ekran preko 4" :roll: Još malo pa će nestati telefoni i svi ćemo nositi tablet :lol:
     
  16. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Koji si telefon imao sa 200 mb memorije :?:

    Mada niko nije rekao da nije dobro imati 512 RAM-a, nego je receno da ne donosi bitan napredak u brzini :)
     
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    HTC MAgic. Imao je 190mb
     
  18. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Istina, 240*320 na ekranu od 3,2 inca je katastrofa.
    Moj stari SE C510 ima 240*320 na 2,2 inca sto je idealno, 0,2-0,3 je osjetna razlika na mobitelu a tek onda citav inc :shock:
     
  19. robinho

    robinho Novi član

    pa vrlo je mogućno..mada tableti neće bit jefini do skorijeg vrijemena a i malo su poveći tako da ne znam koliko će to upalit kod korisnika..mada meni se osobno sviđaju..
    Ali iskreno mene zadovoljava i jedan mali Android mobitel tako da nemam tu vrstu potrebe zasada. Nekada je nezamislivo bilo da ću ikada imat touch mobitel, ali eto danas već svako skoro može sebi da dozvoli jedan takav uređaj..
     
  20. Qler

    Qler Veteran foruma

    Pa zamisli na sta bi to licilo, da hodas ulicom i pricas na tablet.