Google Android - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Mar 1, 2008.

  1. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Necu esim.

    Imao sam na prethodnom telefonu esim, pa sam morao opet placati esim. Nisam to htio i kupim ponovo fizicku sim da sam rahat.

    A esim kod nas mi svakako ne igra nikakvu ulogu, jedino dobro dodje kad putujem van BiH
     
  2. Reznor

    Reznor Overclocker

  3. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ja sam htio probati jednom taj elixir, medjutim to je aosp rom i morao bih rootati telefon da bih mogao koristiti bankovne i google pay aplikacije.

    a probao sam bio i crdroid i lineage os koji su takodjer aosp i nisu mi se svidjeli, dosta sam stvari morao `popravljati` da bih podesio telefon po svojoj zelji.

    zato ovi sto su pixel experience su mi najbolji. Evo X je custom rom na kojem sam se najduze zadrzao, i aarow os je tu odmah iza.
     
  4. Reznor

    Reznor Overclocker

    Evo razmišljam i ja staviti na svoj stari Pixel 3 XL PixelBuilds ili LineageOS, najradije bih GrapheneOS, ali gubim unlimited photo storage.
    Usput, iznenadio me Pixel 3 XL pravo s baterijom, izdržao je skoro čitav dan Sarajevo-Mostar i nazad s Google Maps i Spotify u split-screen. Kontam možda s PixelBuilds se to još može da produži.
     
    Last edited: May 19, 2024
  5. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    nisam taj nikad probao, no ako ima dobar support sto da ne.
     
    Reznor likes this.
  6. Reznor

    Reznor Overclocker

    Ima pored GrapheneOS i CalyxOS, kojima je fokus na privacy i security, te na distanciranju od Google ekosistema, ovo nadjoh na redditu /r/degoogle :D
    Imaju u biti redovne buildove, problem je samo što Pixeli do 6 su svi redom deprecated, znači sigurnosnih zakrpa više nema, jer firmware i blobs više ne dobijaju nadogradnje. Kako god mislim ovo probati, Android 12 na ovom Pixelu je poznat kao buggy release, ljudi se vraćali na starije verzije, a i meni nekad zašteka :D
     
  7. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    dobar si ti ako si jos na android 12. ja bih odavno presao na custom rom.

    evo vidim ima evox i za tvoj pixel. vidim dev najavljuje 9.0 verziju. pricekaj to i taj nabaci. topcina je rom. imas hrpe customizacije i to pravo dobre.
     
    Reznor likes this.
  8. Reznor

    Reznor Overclocker

    Hvala na preporuci, bacim pogled :)
    Evo otključan bootloader, stavljen trenutno PixelBuilds. Na prvi pogled izgleda kao da se ništa nije promijenilo :D
    Ovaj ROM baš se trudi zadržati originalni Pixel experience.

    Ali ovako prvi dojam je pozitivan, djeluje brže nego prije. Dobra stvar kod ovog Pixela je što ga je jako lako otključati, ubio se za custom romova :D

    https://imgur.com/a/dxH8Nkz
     
    EL NINO CFC likes this.
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ovo me zajebaje već neko vrijeme, ovako je i na s8 bilo. Svaki malo ne da mi da napunim telefon, ovo se sranje samo na samsungu dešava.[​IMG]

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Puni bezicno :D
     
  11. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Šta to guraš u port nevaljalče :D
     
  12. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Probaj kablo promijeniti ili testiraj sa drugim.
    Pa i sa drugim punjacem.

    Te gluposti i upozorenja samo Samsung gura u cijeloj industriji,kod ostalih to ili puni ili ne puni p popravljas.
    Imao sam to upozorenje vise puta na raznim Samsung telefonima,nekada sam mijenjao i port pa se to rijesi.
     
    Haker likes this.
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    Probat ću, nadam se da nije vrisnuo port. Vode definitivno nije vidio

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  14. dams82

    dams82 Komšija

    Meni se isto nekad desi, ali par puta uklj isklj i dođe sebi.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma ja, to samo samsung ima i samo zajebaje, pun Internet toga. Proje na S8 tako ali dopusti punjenje i samo ignorišeš, sada je da puniti..

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  16. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Meni je tako pixel jednom izbacio kad sam čistio USB port od prašine iglom i više nije nikad a vode nije vidio isto.
     
  17. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Uzmi cetkicu pa malo ocisti port
     
  18. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    E gdje bas sad naidje na taj problem i pricu o problemu, ja se taman htio pridruziti skupini sa S23..
     
  19. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ponovilo se
    [​IMG]

    Ima li musterija za polovan Xiaomi 11 ultra :D
     
    EL NINO CFC and Qler like this.
  20. dams82

    dams82 Komšija

    Ma slobodno se pridruži. Telefon je extra. Od baterije, kamera, brzine, ekrana... To što se dešava hakeru nije ništa. Meni se na s23 možda jednom desilo, na a52 više puta, na s21fe par puta, ali nikad nije bilo potrebe za nekom intervencijom.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! likes this.