Google Android - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Mar 1, 2008.

  1. Esh

    Esh HWB

    Vecina je do sada sigurno cula za Google Android koncept i prateci SDK te se prvi mobiteli bazirani na Androidu ocekuju vec polovinom ove godine.

    BBC je objavio kratku pricu i video intervju u kojem je demonstrirano pokretanje i Quake 3 @ 30fps, kao i niza drugih browsing a la iPhone mogucnosti. Sweet.
     
  2. GW

    GW Moderator

  3. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

  4. Esh

    Esh HWB

  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    Re: Google Android

    Nakon dužeg vremena idemo malo oživiti ovu temu.

    Koliko ja vidim Android je odličan sistem koji ima sve veću podršku. Lično sam se dugo dvoumio oko izbora moba i na kojem će sistemu biti i na kraju je izbor pao na Iphone i ako nisam nikada bio njegov veliki fan. Na kraju kada sam već odlučio keširat za Iphone ispadne mi HTC Magic dosta povoljno i na Enisov savjet sam ga kupio.

    Dakle telefon radi na Androidu i iz prve ruke mogu reći da je sistem beton. Prvo što upada u oči je brzina. Imao sam prilike nakratko koristit Iphone ali i dosta recenzija pogledat o njemu. Tako u usporedbi s njim meni je Android daleko ljepši, čini se dosta brži pa i pregledniji. Sad je sve to upitno šta se kome sviđa, a i zavisi od uređaja, konkretno na ovom Magicu stvar leti.

    Da ja sad tu ne pametujem mnogo jer telefon ne koristim dugo tako da se i sam upoznajem sa aplikacijama kojih sada ima već sasvim dovoljno i svakim danom ih je sve više i ono što treba napomenut je da su odlične. Ima stvarno dobri stvari koje zaista mogu poslužiti.

    Evo review moba kojeg ja imam. Kao što rekoh odlična je alternativa Iphoneu. a tu je i Nexus o kojem ima i tema gdje je sve rečeno.

    [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=b2LsmN5QCtM&feature=channel[/youtube]

    Sigurno je da će sve više telefona izlazit na Androidu pa će tako i broj korisnika rasti. Dakle ako neko nabavi mob na njemu slobodno neka ovdje podjeli impresije i preporuči neku aplikaciju . Ja ću u narednom periodu da se upoznam sa mobom više tako da sam otvoren za sva pitanja ili neki eventualno savjet.
     
  6. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

  7. mickovic

    mickovic Novi član

    Re: Google Android

    Jel moze negde da se pogleda trenutna ponuda Google telefona?
     
  8. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Re: Google Android

    Ako mislis na telefone sa Android operativnim sistemom: http://tinyurl.com/yevsuyj
     
  9. Esh

    Esh HWB

    Re: Google Android

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  10. Esh

    Esh HWB

    Re: Google Android

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Re: Google Android

    Odlična stvar, preko GPS-a radi savršeno.
     
  12. Esh

    Esh HWB

  13. Esh

    Esh HWB

    Re: Google Android

    Za one koji su se navikli na ceste nadogradnje Android platforme:

     
  14. malagic

    malagic Novi član

    Re: Google Android

    Pozdrav Svima...

    Ponosni sam korisnik HTC Hero-a.
    [​IMG]
    I volim ovu njegovu " bradu " :) :) :)


    Dugogodinji sam korisnik bio WM os-a (prvi wm telefon qtek 9090, hp6915, Diamond, tytn 1, tytn2) i i jedno vrijeme iPhone 3g-a.

    Sa androidom sam zavolio svoj telefon :) prezadovoljan sam, nacinom rada,brzine, fluidnosti, UI, Marketom, kontrolom nad internet konekcijama i svim ostalim stvarima...

    Preporuka svima koji se dvoume koji telefon uzeti, Android based je Pravi izbor.
    Trenutno, u ovom mjesecu treba izaci update android 2.1 za htc hero, a za htc hero sprint (US verzija) je vec izasao.


    Ps. Jedan prijedlog korisnicima androida : Napisite -
    1. Top aplikacije - Vase Preporuke
    2. Najbolji site za Android (pored xda-developers.com)
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: Google Android

    Odlican uredjaj, ali nazalost, 2.1 update je izgleda posljednji koji ce Hero dobiti, tako da je isplativost buduce kupovine ovog modela upitna.
     
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    Re: Google Android

    Uvijek imaju custom romovi. Evo za moj Magic je 1.6 bio zadnji, a ja uredno bez ikakvih problema koristim 2.1.

    Sav izvor informacija možeš naći na Android forumima od aplikacija oa do toga kako da odradiš root pa da možeš koristit masu romova.
     
  17. malagic

    malagic Novi član

    Re: Google Android

    Cijena od 250 km apsolutno opravdava kupnju :) (znam sretan sam... Pik.ba je cudo)

    Cinjenica je da je procenat ljudi koji iscekuju update za neki mob je dosta mali u odnosu ljudi koji ga samo koriste .
    Razlog zasto hero nece dobiti 2.2 update je zato sto hardwarski ne moze da podnese. Koliko sam skontao,razkig tome je sto
    Nexus one i desire imaju 1ghz procesor, te ce moci podrzati flash 10 koji ce biti sastavni dio androida 2.2.
    A naravno tu je i drugi razlog, vazniji a to je financiska opravdanost, zasto ulagati sredstava u nesto sto ce smanjiti prodaju novih produkata.
    Ali zalosno je sto necemo dobiti 2.2, jer on daje poboljsanje performansi za 450 %.

    Bilo kako bilo, android platforma je nesto sto obecava, narocito kada ima poledzinu (citaj: Google)

    Sada se na poslu foliram prema svim iphonovcima i njih provociram :) heheh

    LP
     
  18. Esh

    Esh HWB

    Re: Google Android

    Kolega, malo si potpao pod marketing s ovom pricom "450% ubrzanja" i slicno. Izvrsavanje odredjenih dijelova OS-a se uistinu moze ubrzati, optimizirati i slicno, no ako je u pocetku bilo sporo ili nedovoljno brzo, onda se izvlace ovi bombasticni naslovi koji se nikad ne odnose na cijelu platformu ili OS u konkretnom slucaju.

    Dalje, jedini razlog zbog kojeg 2.2 nece doci na uredjaje iz prosle generacije nije "tanak hardver", nego prije svega marketing i prodaja novih modela. Modeli sa boljim komponentama ce svakako raditi brze, no sasvim sam siguran da ce uz podrsku "zajednice" nova verzija sasvim ok raditi i na prosloj generaciji.
     
  19. malagic

    malagic Novi član

    Re: Google Android

    Gledao sam na nekom forumu banchmark sa verzijom 2.0, 2.1 i 2.2 i rezulatati su pokazali da je bio brzi 4.5 puta...
    ali bez obzira, mislim da je tvoj argument sasvim realan.
    ali ako bi bilo povecanje brzine 200% to bi bilo super.

    al vjerujem da je novi kernel uradio dosta po pitanju ubrzanja :)


    [​IMG]


    Droid (2.1) Nexus (2.1) Nexus (2.2)
    [*]Linpack (MFLOPS) 4.53 6.928 39.72
    [*]Sunspider (milliseconds) 34,323 14,547 5,982
    [*]Benchmark Pi (milliseconds) 5,086 2,859 1,138


    Notes: MFLOPS is millions of floating point operations per second (higher is better). Sunspider tests Javascript performance and Benchmark Pi measures calculations of the irrational number -- lower is better for both. All numbers shown are averaged from five tests apiece.
     
  20. h2o

    h2o Aktivista