AMD Radeon HD 6000 - oficijelni thread

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Bio_Sam_Zmijanac, Sep 1, 2010.

  1. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Mozda si gledao youtube :mrgreen:
     
  2. FaruK_XL

    FaruK_XL Aktivista

    Primjetio sam bas kad pokrenem googleearth,youtube ili slike gledam pa kad iskljucim aplikacije da se grafa zakuca,parametre pratim preko gadgeta :(
     
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ma nista nebrini i kod mene je tako kad gledam film ili youtube, kartica preuzima posao procesora, to je valjda danas in. :)
     
  4. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Spojen mi je DTV na HDMI od grafe i taj isti tv sa svog VGA porta (sa vga kablom) i u DVI na grafi preko VGA-to-DVI. Mada to sam skonto, sad me jos uvijek jebe ovo trzanje misa u gornjem desnom uglu. U igrama najvise smeta.

    @FaruK_XL to je normalno, graficka procesira video ili drugu grafiku, da bi procesor bio slobodniji da radi druge stvari cim zatreba. Po meni je to dobro, ako si vec u desktopu gledas film nek se uposli i graficka, jer se procesor koristi za sve zivo, tako da gdje god se moze progurat graficka ra radi poso, neka radi posla. A kad smo vec kod renderisanja videa, jucer sam u slucajno gledo na toms hardware-u kvalitet video slike AMD vs nVidia. Tako da sam sve one tamo opcije naguro do kraja i onda pokreno avatar 1080 od 18gb i u media player classicu dodo 2 shadera (complex sharpen(ovaj je posebno dobar, od jucer sam odlucio stalno da ga koristim) i 0-255 > 16-235 (ovaj pretvara sliku za LCD-ove u sliku za TV-ove, bude malo svijetlija slika)), i nakon 5-10 min gledam u afterburneru ne radi 2.5D klokove (450/1250) nego je toliko zahtjevno (djelom i zbog velike rezolucije) da je radilo u 3D klokovima (930/1350), i tada se zagrijavalo oko 55C, u Heroes of Newerthu mi bude 61C. Medjutim ovako napucano i jos sa ovim shaderima i primjeti se razlika, bolje je nego obicno, mada i obicni 1080p od 18gb izgleda jako dobro.
     
  5. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

  6. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ovo je monstrum
     
  7. extibo

    extibo Komšija

    [​IMG]

    U specifikacijama se navodi kako su potrebna 2x 8pin konektora, dok je na ovoj slici 8pin+6pin.
     
  8. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Pretpostavljam da je to neki nonfinal primjerak.

    [​IMG]

    [​IMG]
     
  9. Looney

    Looney Komšija

  10. Maverick78

    Maverick78 Aktivista

    Gigabyte 6990 na djelu :)

    [​IMG]

    [​IMG]
     
  11. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Fazon je sto su sad i single gpu high-end kartice dovoljno jake da i na rezolucijama visim od Full HD tjeraju najnovije igre na max detaljima. Ove kartice su vise da multi-monitor setup i 3DMark rekorde imho.
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa ovo je vise za setup od 3x30" monitora :D
     
  14. Esh

    Esh HWB

    Anegdota sa CeBIT-a, u tabloid-lafo-ekskluzivnom "ratu" za informacije, Rumuni sa Lab501 su razvalili jedno od ovih kucista kao da "bolje vide karticu" i provjere navode sa Habera.
     
  15. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

  16. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  17. X-Factor

    X-Factor Komšija

  18. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    grafa je mrak. ali ne mogu da vjerujem da netko moze napraviti onakav shit od igre kao sto je Metro2033. tu mislim na optimiziranost. pa 6990 ima jebenih 26FPS-a na 2560 rezi. to je prezalosno. jos je zalosnije da samo na 1024 rezi ima preko 60FPS-a...
     
  19. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Metro je bas bas premocan sto se tice grafike, nesto najljepse sto sam vidio. Mislim da je igra tematski negde na dnevnom svijetlu, bez ovih silnih svjetlosnih efekata, sijenki, isla bi puno bolje :) Ima dijelova igre je sam mislio da je sve prerendered animacija, tako da me ne cudi da je zahtjevno tako nesto vrtiti u real tajmu.
     
  20. Sena

    Sena Veteran foruma

    WOW grafa definitvno.Iako generalno ove moje dvije gtx 570 koje su factory oc jos su brze ali su i skuplje.