Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. Vedo

    Vedo Moderator

    Ide PS3 za koji dan, tako da ostaje tv usamljen dok ne stigne X360 :)
     
  2. JVC

    JVC Overclocker

    Vedo druze, MKV merge ubacis prevod, izbacis visak i sve odradis za 10 min. neznam cime si radio, ali nemoj kodirati ponovo.

    PS. Koristi samo verziju 4.0 nemoj drugu jer provjereno brlja sa slikom i zvukom dok do 4.0 sve radi odlicno.
     
  3. apokalipso

    apokalipso Aktivista


    upravo to, samo koristis MKVMerge i "ubacis" prijevod u mkv file a ne da reenkodiras a to ti je posao max 10 min po filmu kako rece JVC a ako imas bolji racunar i koje RAID polje moglo bi i brze
     
  4. Ninja

    Ninja Komšija

    PS3 ne čita MKV niti titlove.
     
  5. JVC

    JVC Overclocker

    Onda TS Muxer, isto radi ali pravi m2ts fajlove koje cita plejka.
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    Čita sa showtime playerom.
     
  7. Ninja

    Ninja Komšija

    To se ne računa.
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    Kako kome :D
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    MKV Merge odradi posao za 90 sekundi za 1080p video, extra!

    I ev ga, uprzio je subtitle u sam video, al zipa opet č i ć:

    [​IMG]

    Kako napravit da sva nasa slova se prikazuju ok?

    PS: sada ni WD TV HD media player ne moze da procita ove video fajlove koje sam konvertovao sa MKVmerge :/
     
  10. JVC

    JVC Overclocker

    Koja ti je verzija mkv merge, samo do 4.0 radi kako treba sve novije prave probleme.
     
  11. Ninja

    Ninja Komšija

    I novije rade kako treba, samo u opcijama treba isključiti header compression.
     
  12. JVC

    JVC Overclocker

    Batali to kada moras razmisljati. :mrgreen:
     
  13. Vedo

    Vedo Moderator

    Probao sa 4.0 i cita ga ok. Medjutim, uprzeni titlovi i dalje nemaju č i ć, šđž prikazuje ok. WD media player prikazuje ok i č & ć kada imam zaseban .srt ili .sub file, ali ovako kad ga upržim onda nema ć i č. Trebam li mozda nesto na svom PCu postavit, jer i na PCu kad gledam film nemam ć i č
     
  14. Esh

    Esh HWB

  15. Ninja

    Ninja Komšija

  16. Vedo

    Vedo Moderator

  17. Merce

    Merce Novi član

    Pozz svima :smt006
    Potreban mi je savjet pri kupovini 32" ekrana, cijene oko 800 KM. Pozeljno je da ima dobru USB podrsku i da je pogodan za gaming. Hvala :)
     
  18. icemaher

    icemaher Guest

    Trazeci informacije oko showtime/mkvmergea sa kojeg se zezam vec mesecima, instalirao sam najnoviji showtime showtime.3.3.209.gb60cf.Video_OLD-ICON0 i najnoviji mkv merge 5.01, podesim charset windows 1250 i savrseno rade sve slova sa kvacicama. Pozdrav
     
  19. Esh

    Esh HWB

  20. adnanBIH

    adnanBIH Novi član

    pozz svima.
    U Stanić radnji u Sarajevu sam kupio LG 42PT353, plasma model.
    Povremeno se dešava da nakon što se TV isključi, da se ekran prvo ugasi, a onda ekran počne jače da svijetli (ali TV se ne upali). Kad nije svjetlo upaljeno u sobi baš se primijeti. Tad se mora TV isključiti iz napajanja da bi se ekran skroz na skroz zatamnio. Čak je tada teže upaliti TV iz prve preko daljinskog, jer kad se recimo ponovo spoji na napajanje onda se upali crvena lampica na TV-u, ali se preko daljinskog TV ne može upaliti, a lampica se sama od sebe ugasi nakon 10-tak sekundi. Tek iz 2-3 pokušaja otpajanja sa napajanja se uspije upaliti TV... :(
    Također, imam mali problem sa USB portom - sa vremena na vrijeme mi se dešava da prvo prikaže poruku da je USB diskonektovan (a uključen je zapravo), te onda ponovo prijavljuje USB stick koji sam već ranije uključio i kliknuo odg. izbor.
    Ovo za USB mogu zanemariti, a kontam za gašenje TV da nije šta do mene ? :?