Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. adnanBIH

    adnanBIH Novi član

    Ja imam model 42PT353, i zadovoljan sam sa svime osim sa tim problemom oko gašenja sa daljinskim. Imamo Super TV od LOL-a, digitalna slika, ekstra dobra. Skidao sam HD filmove, Avatar izgleda fenomenalno dobro. Za novac koji sam dao super...
    Nadam se da nisam zakasnio sa komentarom.
     
  2. Nani

    Nani Komšija

    Da vas pozdravim sve onako coporativno i ukupno sto vas ima :p :D Long time no see!
    Dog je objavio vijest na gadgetu http://gadget.ba/view/2730/pokrenut-hd-portal ali evo i da od mene cujete koju.

    [​IMG]

    Ovim putem Vam predstavljamo novi portal na web prostoru Hrvatske, BiH, Slovenije, Srbije, Crne Gore i Makedonije, HD Portal.
    Na ovom portalu, koji se nalazi na adresi; www.hdportal.hr , očekuju Vas edukativni tekstovi o audio video HD tehnologiji, preporuke i korisni savjeti za kupnju, vijesti iz HD svijeta, profesionalne recenzije AV uređaja uz pomoć vrhunske tehnologije te najbolji i najveći tehnički forum u regiji.

    Iza ovog projekta stoji ekipa stručnjaka sa velikim domaćim i inozemnim iskustvom u testiranju audio video uređaja, što je prepoznao i vodeći svjetski proizvođač opreme za testiranje i kalibraciju HD video tehnike, Spectracal Calman.

    Ono što Vam nudimo jesu najdetaljnije i najobjektivnije recenzije audio video opreme koje možete pronaći na internetu općenito. HD Portal predstavlja jednu od najkompleksnih izvedenih stranica globalno.

    Misija:

    HD Portal je dizajniran kako bi pružio neovisne i nepristrane vijesti i recenzije najnovijih HD televizora i druge AV opreme, dostupne na europskom tržištu, konkretno za; Hrvatsku, BiH, Srbiju, Sloveniju, Crnu Goru i Makedoniju. Širok raspon testova provodi se profesionalnom ISFccc Spectracal opremom i Calman aplikacijama, s naglaskom na kvalitetu slike nakon kalibracije te emitiranje prema najvišim industrijskim standardima. Sve recenzije su obogaćene bogatom multimedijom, u vidu fotografija, animacija i HD videa, kako bi čitateljima pružili stvarni doživljaj i istinit prikaz mogućnosti testiranog proizvoda. Čitatelji mogu postavljati pitanja i pridonijeti našem radu svojim komentarima i iskustvima, u samim recenzijama kao i na našem forumu. Sve pomenuto će omogućiti bolju informiranost kupaca u vezi naših partnera i trenutnih proizvoda na tržištu s ciljem većih prodajnih rezultata naših komitenata.

    HD Portal predstavlja početnu točku pri odabiru najboljeg proizvoda iz Audio Video svijeta, pružamo informacije pomoću kojih će te da dobijete najbolje od tehnologije koju trenutno koristite a naša služba za korisnike dostupna je putem foruma za sve upite o tehnologiji i probleme s kojima se susrećete. HD portal osnovan je 1. studenog 2011. godine od strane stručnjaka s velikim iskustvom u AV svijetu, stečenim radom na eminentnim portalima digitalversus.com i hdtelevizija.com, kako bi ljudima u regiji pružio najtočnije i najopširnije informacije te kako bi postao početna točka za kupnju AV opreme.

    Noviteti:

    HD Portal ide korak dalje! Poslije pomnog planiranja i implementacije koncepta stranice koja je posebno koncipirana da kupcima pruži sve informacije iz audio-video svijeta na jednom mjestu ali kao nikad prije, sa 3 različita zasebna modula stranice koji ima svaki svoj dizajn i funkcionalnost; HD Recenzije, HD Vijesti i HD Forum – radi što lakšeg pregleda velike količine vijesti i testova, odlučili smo da izaberemo zaštitno lice HD portala i time učinimo još jednu inovaciju, nešto što niti jedan svjetski audio-video portal do sada nije učinio.

    Podsekcije portala možete pogledati na sljedećim adresama:

    www.hdportal.hr/vijesti

    www.hdportal.hr/recenzije

    www.hdportal.hr/forum


    Za kraj jedna vijest koju smo sinoc objavili a tice se novih Panasonicov televizora - kompletan Line up 2012;
    CES 2012: Panasonic predstavio 2012 liniju Televizora – HD Portal ekskluzivno objavljuje detalje!
     
  3. JVC

    JVC Overclocker

    Vratio se Šime. :smt003
     
  4. Sena

    Sena Veteran foruma

    Welcome back Nani.
     
  5. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ispravite na portalu slova sa kvacicama
    Š ne prikazuje nikako,nego kao neku kockicu
    bode u oci a idete u "pro" vode,ne smije biti ovakvih kikseva
    pozz
     
  6. Sena

    Sena Veteran foruma

    Meni sve ok.
     
  7. Nani

    Nani Komšija

    To je prebacena baza sa HD Televizije, gdje bivse kolege nisu dobro vodili racuna o SQL bazi i dijakritickim znakovima. Prazna su polja obicno na mjestu dijakritickih znakova i pravimo bazu rijec koja ce uraditi replace tih gresaka.
     
  8. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Nani, imam još par dana za ovu Panasonic garanciju, jel S30 zaista best buy u tom rangu?
     
  9. Nani

    Nani Komšija

    Naravno ali izlazi za par sedmica XT50 koji je Full HD i ima mogucnost 3D prikaza. Cijena ce biti blizu S30-ke.
     
  10. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Znači ipak da čekam? Hoće li biti puno skuplja?
     
  11. Nani

    Nani Komšija

    Ne znaju se tacno fiksne cijene. Dolazi prvi model na test iz Madjarske u prvoj sedmici februara. Tad ce biti vise detalja.
     
  12. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Imaju li negdje pročitati specifikacije tva?
     
  13. Nani

    Nani Komšija

    Imaju detaljne al nisu za javnost dok ne bude na trzistu :)
     
  14. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Aha, a kada se može očekivati u prodavnicama?
     
  15. Nani

    Nani Komšija

    Iza testa na par dana.

    Jos jedna obavijest ;

    Najava testa: 5 najboljih media player-a na testu HD Portala

    [​IMG]

     
  16. Vedo

    Vedo Moderator

  17. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    S30 serija, kod nas je oko 1200 km.
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Kako na sony-u naci samo jedan kanala? Znaci da ne trazim sve odjednom jer ih moram redati po bojevima ? Konkretno se radi o digitalnim kanalima ali u digital tjuningu nisam nasao nista slicno.
     
  19. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  20. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Nije jos gledao u manual,znas kako to ide,kad nista ne pomogne procitaj uputstvo :D