Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. nenolik

    nenolik Novi član

    koliko ja znam nemozes birat po jedan kanal na DVT jer na jednoj frekfenciji i modulaciji se nalaze 6 i vise programa, a i redanje programa moze samo na boljim modelima na baznim nije moguce uopste (kad je o digitalnoj tv rjec)..

    mozes manuleno ici po frekfencijama,modulaciji i opsegu al trebat ce ti vjecnost i kao gore sto sam naveo na jednim postavkama se nalazi vise kanal..
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Evo sad' bacih pogleda na uputstvo i nisam vidio to sto mi treba. No u opcijama nisam nasao nista slicno te moze biti ovo sto kolega kaze, da nije ni moguce potraziti jedan kanal osim mozda cesljanja frekvencija. Generalno koristim DVB-C tjuner a ne DVB-T (ako ista znaci).

    Prilicno nervira. Jedina mozda pozitivna stvar jeste sto mi se odjednom pojave neki dupli kanali te su se pojavili neki radio kanali sto bi znacilo da bi se i novi generalno kanali trebali sami pojaviti tako da mi u teoriji ne bi trebala pretraga za necim novim. Nadam se da se nije radilo o bug-u dok ovo objasnjenje sa linka nije isto kao kod mene jer na daljinskom i nemam menu dugme.

    Imam home koje izbaci nekoliko opcija i zadnja je settings gdje ulazim u generalni meni, ili dugme OPTIONS koje izbaci neke postavkse za audio, slliku itd pa preko njega takodjer mogu dobiti glavni meni.

    Takodjer, meni tv-a nije onaj fensi fluidni kao sto je kod SE telefona pa kada se udje u mediu. Jeste kod mog oca koji takodjer ima braviu ali nesto stariji model.
     
  3. nenolik

    nenolik Novi član

    Home tipka je jedno te isto kao i Menu

    set-up > channel set-up > digital set -up > digital tuning > eh tu se nalazi auto i manual podesavanje. bude li opcija programe list edit imas uredjivanje kanala odnosno mjenjanje redosljeda.

    a to ti vazi za bazne modele "sa losije uredjenim interface" BX serije i pojedine EX

    Sto se tice manuelnog podesavanja ide na manualno podesavanja i kombinaciom C i S kanala se traze kanali ali je mukotrpno prilicno bar meni jeste !!
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Sto se toga prvog dijela tice, to znam i tako sam redao po zelji kanale te brisao neke a digital manual tuning mi je zakljucano.
     
  5. osko

    osko Novi član

    Vozdra raja,

    Moze li neko u par rečenica navest bitne razlike između blu-ray playera LG BD570 i panasonic DMP-BD75!
    LG BD570 cca 229KM
    Panasonic DMP-BD75 cca 239KM

    Unaprijed hvala
     
  6. Nani

    Nani Komšija

    BD570 je 2010/2011 model, nasljednik BD390 playera iz 2009/2010 godine. Radi se o prvoj seriji playera koji su imali skoro kompletnu podrsku za reprodukciju mkv zapisa. Iako je dolazio sa integriranim blu-ray optickim pogonom smatra se da je LG playeri (BD390, BD570 i danasnjih BD670) best buy kada su u pitanju media playeri sa optickim pogonom.
    http://hdportal.hr/recenzije/?reviews=r ... r-lg-bd570

    BD670 uz podrsku za mkv formate dolazi i sa podrskom za originalne 3D Blu-ray diskove i oko 330km je u Stanicu.

    Panasonic BD75 je entry level 2011 Panasonic ponude, nema podrsku ni za 3D te je izostala podrska iza mkv zapise. Model iznad BD75 je BD110 koji ima 3D podrsku kao i 3D efekt kontroler i 2D u 3D konverziju, naravno ako je kupac zainteresiran za 3D prikaz.
    http://hdportal.hr/recenzije/?reviews=r ... dmp-bdp110

    Definitivno ici na BD570 ili BD670 LG modele za 2D reprodukciju. BDT110 je bolji izbor za 3D prikaz ali i skuplji.
     
  7. nenolik

    nenolik Novi član

    to ti je iz razloga sto je digitalna vec izbirana vrati na factory settings crtica kao regija televizora pa ces moci tuning i manuelni
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Ako je to blokirnao svaki put kada su mi kanali poredani onda mi i ne sluzi. Stvar je da mi treba da nadjem novi kanal kada puste u promet bez da remetim vec poredane kanale. Nadam se da tv sam nadje nove.

    Ili je stavr u regiji ?
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    U mene se ti digitalci stalno nesto mjenjaju i sami pojavljuju.Nekad ih je bilo oko 12kom na digitalnom tuneru a sad ih oko 30ak a nikad nisam skenirao,samo se pojavi i to je to.
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    To se i meni desilo, istina, pojavili su se dupli i pojavile se neke radio stanice pa se nadam da je to po defaultu a ne da je bug. Problem takodjer nastane kada obrises slucajno kanal koji ne zelis.
     
  11. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Ima li igdje u BiH,Samsung Syncmaster 24' 1920X1200 reza,nije vazno koja je tacan naziv LCD-a?
     
  12. nenolik

    nenolik Novi član

    Evo isprobo sam na par sony modela bx410, ex720 i cx520 ,, na ex720 moze se manuelno i pored auto izbiranih, dok kod osnovnih modela nemoze, a pomocu regija se samo digitalni tuneri otkljucavaju i zakljucavaju ne njihove osobnosti,, poz
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Hvala ti druze. Kod mene je BX42 (KDL32BX420). Nisma bas razumio, ako promjenim regiju (iskreno mislim da je nisam ni birao kao kod starijeg soniya ili LG-a) da li cu imati pristup manuelnom podesavanju ?
     
  14. nenolik

    nenolik Novi član

    Neces druze bx420 ima isti software kao i ovaj bx410 samo sto je ovaj sa LED osvjetljenjem. Ako mozes izbirat kablovsku digitalnu sa postojecom regijom nemas potrebe je mjenjat, to je to. kako sam i ja probo nedopusta manuelni unos nakon auto biranja. Mozda da pogledas imal dostupan firmware noviji koji bi to dozvolio.
     
  15. Sena

    Sena Veteran foruma

    Kako sad ide sa plasmama? Ispao sam iz fazona, sta valja, jeli i dalje Panasonic najbolji izbor, koje serije. 90% vremena HD filmovi, digitalni signal i pomalo kablovske. Dijagonala max 42.
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    nenolik - Ok, sacekam prvo da izbace neki kanal. Ako ga tv ne nadje sam, onda se mozda pozabavim s tim sitnicama posto sa tv-om generalno nemam problema.
     
  17. nenolik

    nenolik Novi član

    ok drug, ako sta i ja saznam po tom pitanju javnem ti, al solidan je model bx420 za razliku od bx320 koji ima servisnih mana taj je ok. Mozda i ja odradim firmwere kome, pa vidimo :)
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Hvala tebi svakako. Mislim da ga za sada necu flesovati. Ako sta nadjes ..javi.. hehe..
     
  19. osko

    osko Novi član

    Hvala Nani Kingu na tako brzom i eksplicitnom objašnjenju!

    Moj prioritet je kvaliteta 2D-a, pošto posjedujem 42X10-ku, a o 3D-u i ne razmišljam, dobar upscaling, umrezavanje, te sveobuhvatna reprodukcija MKV zapisa. Stoga moj izbor spada na LG BD570.

    Još jednom velike zahvale i puno uspjeha i sreće na novom projektu ti želim.
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Kako stoje stvari sa BD650?