Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. Esh

    Esh HWB

    Pa ako ide drumom iz Njemacke, onda ide na BHP.
     
  2. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Strašno, platiš 50 EUR dostavu i ide na običnu poštu. :D


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  3. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Vedo, stoji mi jutros evidentiranje carinskih podataka, nakon koliko od ovog ti je stigao paket s cipelama? Jesu li ti trazili fakturu?
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    Istice mi visa debit kartica ovog mjeseca i dobio sam zamjensku od raifaizen banke naravno sa istim brojem racuna ali vidim promjenili su onaj trocifreni kod. Hocu li moci i dalje kupovati preko pay pala da nista ne mijenjam ili cu morati promjeniti ovaj kod? Vjerovatno cu morati promjeniti al rekoh da pitam da sta ne zeznem :)
     
  5. Esh

    Esh HWB

    Pa samo ces upisati novi kod i to je to.
     
  6. Sena

    Sena Veteran foruma

    Samo kod promjenis.
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    ok thx, tako sam i mislio al rekoh da pitam opet. Jer logicno mi da me paypal prvo upozori da mi istice kartica pa da trazi novi kod pa kad ukucam da mi na racun u banci posalju novi aktivacijski kod, kao sto je to bilo prvi puta. Znaci nista samo promjenim kod.
     
  8. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Pitanje za Alibegovica i ostale koji su uzimali na thehut.com, kontao uzeti par majica, dux ili šta već pa da pitam pošto kako mi se čini nema više free delivery koliko ste plaćali shipment i koliko dodje eventualno carina otprilike?
     
  9. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Na par majica nece biti carine, ja sam kupovao u paketu po 3-4 komada od desetak funti nije bilo carine, postarina cini mi se 5-6 funti kad nije free delivery.


    Sent from my iPhone
     
  10. Ninja

    Ninja Komšija

    Meni je uvijek bilo jedna funta po komadu. Sve što kupiš pakuju i šalju posebno.
     
  11. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ima baš dobrih dealova samo da je ove brojeve potrefiti :D
    Hvala za info.
     
  12. Ninja

    Ninja Komšija

  13. wudu

    wudu Aktivista

    Ekipa, imam jedno pitanje.
    Kolegica je dobila iPhone 4S, tačnije sestra joj kupila u Kanadi. Ona bi sad taj fon poslala iz Kanade za BiH, i nju zanima da li mora plaćati carinu i PDV na njega? Telefon je polovan, ne znam ima li to ikakve veze pri carinjenju!?

    Hvala na odgovorima
     
  14. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Jedino da angazuje Davida Copperfielda da prodje bez carine i pdva.


    Sent from my iPhone
     
  15. amarextreme

    amarextreme Aktivista

    Al i copp bi teško savladao taj zahtjevni potez...
     
  16. wudu

    wudu Aktivista

    Hvala na odgovorima. Prenijeću joj da ne može proći bez carine i PDV-a.
     
  17. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Jedino da telefon posalje bez opreme onako malo ishaban sa potrosenom baterijom, a naknadno opremu u drugom paketu, mozda i proleti.

    Danas mi stigose jedne adidas patike iz vana, faktura je bila 70 EUR, platih 62.5KM dazbina na to.


    Sent from my iPhone
     
  18. sgt. bull

    sgt. bull Aktivista

    Jel' ovo carina počela opet zabušavati? Knjige sa bookdepositorya su mi poslali prije 10 dana i još nisu stigle. Uvijek stignu za pet-šest dana max.
     
  19. baiketh

    baiketh Novi član

  20. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    pa izgleda da jesu, jer nema para. a kad nema para, onda oni pocnu "raditi" svoj posao, jer se boje da bi moglo nebit' i plata....